Hot Body. Najnowszy trening Ewy Chodakowskiej [TEST MYFITNESS]

Hot body, to najnowszy program treningowy, który wydała najpopularniejsza trenerka w Polsce, Ewa Chodakowska. Zestaw ćwiczeń, który tym razem zaproponowała nam trenerka, składa się z intensywnego wysiłku aerobowego oraz ćwiczeń wzmacniających. Trenerka obiecuje, że dzięki temu treningowi spalimy maksymalną ilość kalorii, poprawimy kondycję, a także wymodelujemy ciało do upragnionych kształtów. Jakie są moje pierwsze wrażenia po treningu? Sprawdźcie sami!
Ewa Chodakowska Hot Body Ewa Chodakowska Hot Body Ewa Chodakowska

Hot Body: Wstęp

Hot Body rozpoczyna się od krótkiego, motywacyjnego wstępu. który Ewa kieruje do swoich fanek. Przypomina, że najważniejsza jest systematyczność oraz odpowiednia dieta, bez której próżno oczekiwać efektów. Ewa gwarantuje, że już po 10 treningach Hot Body zauważymy pierwsze zmiany w naszej sylwetce. Program podzielony jest na 10 rund, a każda runda to 3 ćwiczenia powtórzone razy 2. Cały program trwa 45 minut.

Ewa Chodakowska Hot Body Ewa Chodakowska Hot Body Ewa ChodakowskaJudyta Witkiewicz

Hot Body: Rozgrzewka

Program zaczyna się od rozgrzewki. Trwa ona około 6 minut, czyli standardowo, jak na wszystkie programy Ewy. Znajdziemy tam m.in. wymachy rąk, wykopy, skręty tułowia, pajacyki, czy bieg w miejscu. To wszystko pozwala nam dokładnie się rozgrzać oraz przyspieszyć oddech i bicie serca.

Ewa Chodakowska Hot Body Ewa Chodakowska Hot Body Ewa Chodakowska

Hot Body: Ćwiczenia

Po rozgrzewce od razu przechodzimy do treningu zasadniczego. I tu dopiero zaczyna się zabawa. Przysiady podpór, pajacyki, Ewa doskonale zadbała o to, byśmy szybko straciły oddech. Na szczęście zanim się obejrzymy przed nami kolejna i kolejna runda. Szczerze mówiąc, czas podczas Hot Body mija szybciej, niż w jakimkolwiek innym treningu Ewy.

Ewa Chodakowska Hot Body Ewa Chodakowska Hot Body Judyta Witkiewicz

Hot Body: Ćwiczenia

Połączenie różnych wariacji przysiadów, wykroków, planków oraz pompek, które przeplatane są przeskokami, sprawia że od samego początku pot leje się strumieniami, a my ledwo łapiemy oddech. Hot Body spala masę kalorii, w niektórych przypadkach spala ich nawet ponad 600. Jednak największym plusem tego zestawu treningowego jest jego różnorodność, dzięki czemu nie znudzi się on nam zbyt szybko.

Ewa Chodakowska Hot Body Ewa Chodakowska Hot Body Ewa ChodakowskaJudyta Witkiewicz

Hot Body: Rozciąganie

Na sam koniec, kiedy już ledwo dyszymy nadchodzi rozgrzewka. Krótka, statyczna, ale całkowicie spełniająca swoją rolę. Trwa około 5 minut, jednak to w zupełności wystarcza, aby wyciszyć ciało i uspokoić swój oddech. Zabójczo szybkie tempo Ewki sprawiło, że padamy na matę z wielkim uśmiechem na twarzy, dumni z wykonanego treningu.

Ewa Chodakowska Hot Body Ewa Chodakowska Hot Body Ewa Chodakowska

Hot Body: Koniec treningu

Z całą pewnością, jest to jeden z najintensywniejszych treningów, stworzonych przez Ewę Chodakowską. Nieziemsko daje w kość, ale dzięki temu, że ćwiczenia nie powtarzają się wielokrotnie, to trening mija zadziwiająco szybko. Wszystkie ćwiczenia skomponowane są tak, aby spalić jak największą liczbę kalorii. Trening ten zdecydowanie przypadnie do gustu wielu osobom.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.