8 produktów, które wyrzuciłam z diety na tydzień przed ślubem! [WYZWANIE MYFITNESS]

Sukienka kupiona, dopasowana co do centymetra, dlatego już teraz nie ma mowy o tym żeby przytyć. Teraz trzeba uważać na to co się je żeby przypadkiem nie dopadł nas efekt "ciąży spożywczej". Są takie produkty, które powodują, że zatrzymuje nam się woda w organizmie, a także mamy po nich wzdęcia. Które z nich wyeliminowałam z diety? Sprawdź!
Istnieje kilkadziesiąt gatunków fasoli (nie wiadomo, ile dokładnie; szacunki wahają się od 36 do 96)! Istnieje kilkadziesiąt gatunków fasoli (nie wiadomo, ile dokładnie; szacunki wahają się od 36 do 96)! CC BY 2.0 / Kenneth Leung / Flickr.com

Fasola

Fasola zawiera cukier, który niestety ciężko trawiony jest przez nasze jelita. Efekt? Wzdęcia i gazy! Choć zawiera dużo białka przed tym najważniejszym dniem w życiu lepiej jest wybierać białko w postaci kurczaka czy ryb.

Unikaj mleka przed ślubem Unikaj mleka przed ślubem Fot. Shutterstock

Mleko

Oczywiście, nie każdemu mleko szkodzi, ale w moim wypadku nie ma mowy o spożywaniu go w dużych ilościach. Mleko ma podobne działanie do fasoli jeżeli chodzi o wzdęcia i gazy. Jeżeli musisz, wybierz jogurt grecki, który pomaga organizmowi trawić skuteczniej spożywane produkty.

Sztuczne słodziki Sztuczne słodziki Shutterstock

Sztuczne słodziki

Czasami wydaje nam się, że kiedy zamienimy cukier biały na brązowy, albo na tak zwany "słodzik" będzie dużo zdrowiej. Niestety tak nie jest. Alkohol cukrowy, który jest powszechnie obecny w gazowanych napojach dietetycznych, cukierkach bez cukru i sztucznych słodzikach, jest trudny do strawienia dla wielu osób, co prowadzi do wzdęcia i dyskomfortu. Dużo lepszym rozwiązaniem jest stosowanie ksylitolu czy erytrytolu.

Sól Sól shutterstock

Słone produkty

Każdy z nas wie, że sól zatrzymuje wodę. Przed ślubem unikaj słonych produktów, jeżeli nie chcesz mieć efektu spuchniętego ciała.

Napoje gazowane Napoje gazowane Fot. iStock

Napoje gazowane

Napoje, woda gazowana i szampan - wszystkie zawierają "bąbelki". Te z kolei mają takie działanie, że powodują, że nasze ciało puchnie. A tego chyba nie chcesz przed ślubem?

Warzywa Warzywa Fot. Shutterstock

Niektóre warzywa

Warzywa są zdrowe i niezbędne w naszej diecie, to nie podlega dyskusji,. Niestety takie jak: kalafior, brukselka czy brokuł zachowują się tak samo w naszym organizmie jak fasola, czyli powodują wzdęcia. Jedząc je w nadmiarze możesz zapomnieć o płaskim brzuchu. Jeżeli musisz je jeść stawiaj zawsze na te gotowane.

Piwo Piwo Fot. Shutterstock

Alkohol

Alkohol to nie tylko puste kalorie, ale każdy z nas wie, że po wypiciu drinka czy piwa od razu mamy chęć na jakąś przekąskę. Zazwyczaj niezdrową i słoną. Połączenie orzeszków solonych i piwa skutkuje tym, że niestety nasz brzuch robi się wzdęty.

Guma balonowa Guma balonowa fot. flickr.com/travis nesbitt, CC0

Guma do żucia

I tu was zaskoczę. Następnym razem, kiedy potrzebujesz odświeżenia swojego oddechu, wybierz miętówkę zamiast gumy do żucia. Pomijając fakt, że wiele odmian zawiera alkohol glukozowy żucie gumy powoduje częstsze przełykanie, w tym nadmiarową ilość powietrza, która płynie prosto do brzucha.

Więcej o: