5 sposobów na... smukłą talię bez boczków według Moniki Kołakowskiej

To już nie przelewki do lata został trochę ponad miesiąc! Jeżeli nadal jesteś w trakcie robienia formy na wakacje ten trening ci w tym pomoże. Która kobieta nie ma marzy o smukłej talii bez boczków? Chyba każda! Monika Kołakowska o tym i wie i specjalnie dla nas i dla was przygotowała trening, który świetnie ci w tym pomoże. Jedyne czego potrzebujesz to dużej dawki motywacji i trochę miejsca. To co zaczynamy?
To jedno z lepszych ćwiczeń, które wysmukla talię To jedno z lepszych ćwiczeń, które wysmukla talię Myftiness.pl

5 sposobów na smukłą talię bez boczków

Boczki, oponki i fałdki na brzuchu. Każda z nas marzy o płaskim brzuchu zwłaszcza latem. Jednak, aby osiągnąć wymarzony efekt musisz pamiętać, że liczą się nie tylko systematyczne ćwiczenia, ale również dieta - brzuch zaczynamy robić w kuchni. Trenerka fitness Monika Kołakowska przygotowała trening składający się z 5 ćwiczeń. Wszystkie możesz wykonać nie tylko na siłowni, ale również w domu, czy na zewnątrz, jeśli jesteś akurat na wakacjach.

Która kobieta nie ma marzy o smukłej talii bez boczków? Chyba każda! Monika Kołakowska o tym i wie i specjalnie dla nas i dla was przygotowała trening, który świetnie ci w tym pomoże. Jedyne czego potrzebujesz to dużej dawki motywacji i trochę miejsca. To co zaczynamy?

Wspinaczka

Przyjmij pozycję wysokiego podporu. Kolejny krok to przyciąganie kolana do łokcia. Prawe kolano do prawego łokcia, lewe kolano do lewego łokcia. To jedno z lepszych ćwiczeń jeżeli chodzi o walkę z boczkami. Wykonuj to ćwiczenie intensywnie.

Ćwiczymy 40 sekund odpoczywamy 20 sekund x3.

To jedno z trudniejszych ćwiczeń, w tym planie treningowym, ale przynosi ono niesamowite efekty To jedno z trudniejszych ćwiczeń, w tym planie treningowym, ale przynosi ono niesamowite efekty Myftiness.pl

Przyciąganie kolana do łokcia w pozycji deski

Ćwiczenie jest bardzo podobne do tego, które pokazywaliśmy wam wyżej. Różnica jest tylko taka, że pierwsze ćwiczenie wykonujemy w pozycji wysokiego podporu, a to w pozycji deski.

W odróżnieniu od wspinaczki w wysokim podporze to ćwiczenie wykonuj z mniejszą intensywnością, ale dokładniej. Twoje mięśnie z pewnością je poczują. Przyciąganie kolana do łokcia w pozycji deski nie tylko da ci smukłą talię bez boczków, ale również wzmocni brzuch.

Ćwiczymy 40 sekund odpoczywamy 20 sekund x3.

Pozycja deski świetnie wzmacnia brzuch i likwiduje boczki Pozycja deski świetnie wzmacnia brzuch i likwiduje boczki Myftiness.pl

Deska ze skrętem bioder

Jak możesz zauważyć znowu pozycja wyjściowa to pozycja deski. Nie bez powodu po raz kolejny zaczynamy właśnie od niej. W tym ćwiczeniu do klasycznego planka dokładamy skręty bioder. Pozwoli to nam jeszcze lepiej popracować nad talią. Skręcaj biodra raz w lewo raz w prawo i nie śpiesz się przy wykonywaniu tego ćwiczenia.

Ćwiczymy 40 sekund odpoczywamy 20 sekund x3.

To ćwiczenie na stałe powinno znaleźć swoje miejsce w twoim planie treningowym To ćwiczenie na stałe powinno znaleźć swoje miejsce w twoim planie treningowym Myftiness.pl

Unoszenie bioder w pozycji bocznej deski

Tym razem klasyczną deskę zamieniamy na boczną. Zacznij od przyjęcia pozycji. Jedna stopa powinna być wysunięta do przodu, a druga powinna palcami dotykać pięty. Napnij ciało jak strunę. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia ważne jest żeby plecy były proste. Jedną rękę oprzyj na biodrze,a  drugą przyj na przedramieniu. Unoś biodro do góry i powoli opuszczaj do dołu.

Ćwiczymy 40 sekund odpoczywamy 20 sekund x3.

Rosyjski twist możesz wykonywać z piłką, hantlami, kettlebell czy nawet butelką wody Rosyjski twist możesz wykonywać z piłką, hantlami, kettlebell czy nawet butelką wody Myftiness.pl

Twist rosyjski

To ćwiczenie możesz wykonywać nie tylko z piłką, ale również hantlami, odważnikami, kettlami czy nawet butelką wody.

Usiądź na macie. Obie nogi unieś do góry. Lekko odchyl ciało do tyłu tak byś bez problemu mogła utrzymać równowagę. Następnie skręcaj ciało z ciężarkiem raz w jedną, raz w drugą stronę.

Ćwiczymy 40 sekund odpoczywamy 20 sekund x3.

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.