5 sposobów na... trening z hantlami!

Niektórym hantle kojarzą się wyłącznie z ćwiczeniami siłowymi, rzeźbiącymi mięśnie. Oczywiście jest to prawda, ale niektóre ćwiczenia nie tylko rzeźbią, wysmuklają, ale jeszcze dodatkowo spalają tkankę tłuszczową! Możesz wykonać tylko ten trening albo wprowadzić do swojego planu kilka niżej pokazanych ćwiczeń. Jedno jest pewne, efekty zobaczysz już po kilku treningach! Działamy?
To ćwiczenie doskonale podkręca metabolizm To ćwiczenie doskonale podkręca metabolizm www.loveinsport.com

Przysiad z ciosem

Chwyć hantle w obie ręce. W zależności od swojego poziomu wytrenowania weź odpowiedni ciężar. Stań w lekkim rozkroku, najlepiej na szerokość bioder. Wykonaj przysiad, a wstając zrotuj biodra w jedną stronę i wykonaj cios. Powtórz na drugą stronę.

Ćwicz przez 1 minutę odpoczywaj przez 30 sekund, powtórz 3 razy.

Pamiętaj o tym, by przy wykonywaniu pompki pracowało całe ciało, a nie tylko ręce Pamiętaj o tym, by przy wykonywaniu pompki pracowało całe ciało, a nie tylko ręce www.loveinsport.com

Pompki z dociąganiem hantli

Możesz wykonać to ćwiczenie w łatwiejszej wersji na kolanach lub klasycznej pozycji do pompki. Zacznij od wykonania pompki. Wstając, pociągnij ruch dalej i dociągaj hantel do wysokości barków. Pamiętaj o tym, by ręka była blisko ciała, a łokieć nie przekraczał linii barków.

Ćwicz przez 1 minutę odpoczywaj przez 30 sekund, powtórz 3 razy.

Kolano podczas wykonywania tego ćwiczenia nie powinno przekraczać lini palców Kolano podczas wykonywania tego ćwiczenia nie powinno przekraczać lini palców www.loveinsport.com

Wypady z uginaniem ramion

Chwyć hantle w obie ręce. Stań na baczność i wykonaj wypad na jedną nogę. Uginaj i prostuj ramiona. Powtórz na drugą nogę.

Ćwicz przez 1 minutę odpoczywaj przez 30 sekund, powtórz 3 razy.

Pamiętaj o tym by spinać mięśnie brzucha Pamiętaj o tym by spinać mięśnie brzucha www.loveinsport.com

Unoszenie barków w leżeniu

Chwyć hantle w obie ręce. Połóż się na plechach na macie. Wyprostuj ręce i unoś barki. Powoli opuszczaj. Przy tym ćwiczeniu maksymalnie spinaj mięśnie brzucha.

Ćwicz przez 1 minutę odpoczywaj przez 30 sekund, powtórz 3 razy.

To ćwiczenie to alternatywa do klasycznych pajacyków To ćwiczenie to alternatywa do klasycznych pajacyków www.loveinsport.com

Pajacyki

Pewnie wiesz jak wyglądają klasyczne pajacyki. Tym razem wykonujemy je w nieco zmodyfikowanej wersji. Wykonaj pajacyk, ale tylko do momentu kiedy ręce są na wysokości barków. Wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwicz przez 1 minutę odpoczywaj przez 30 sekund, powtórz 3 razy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.