Jak wykorzystać elementy treningu judo w swoim treningu? 5 sprawdzonych ćwiczeń [WYZWANIE]

Judo to dyscyplina sportu, która wywodzi się z Japonii. To jedna z tych sztuk walki, w której trenuje się w strojach zwanych judogami. Judo to nie tylko doskonalenie techniki, ale również trening siłowy, wytrzymałościowy czy funkcjonalny. Dziś specjalnie dla was przygotowałam kilka ćwiczeń inspirowanych tym sportem, które z powodzeniem możesz wprowadzić do swojego planu treningowego. Wybrałam takie, które maksymalnie podkręcą metabolizm i przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej. Gotowi?
Pozycja w podporze jest jedną z najbardziej wykorzystywanych w judo (Aga Szymczak) Pozycja w podporze jest jedną z najbardziej wykorzystywanych w judo (Aga Szymczak) Myfitness.pl

Dociąganie kolan do łokcia w podporze

Ta pozycja to jedna z tych, w której bardzo często wykonuje się ćwiczenia podczas treningu judo. Nie tylko świetnie wzmacnia barki i ramiona, ale również brzuch, plecy i pośladki.

Przyjmij pozycję w podporze, opierając ręce na ziemi. Następnie raz jedną, raz drugą nogę dociągaj do łokcia. Prawe kolano do prawego łokcia lewe kolano do lewego łokcia. Pamiętaj aby ciało było napięta jak struna.

Ćwicz przez 40 sekund odpoczywaj przez 20 sekund. Powtórz 3 razy.

Przysiady sumo to odmiana tych klasycznych (Aga Szymczak) Przysiady sumo to odmiana tych klasycznych (Aga Szymczak) Myfitness.pl

Przysiady sumo z wyskokiem

Wszyscy dobrze wiemy, że przysiady to jedno z tych ćwiczeń, które świetnie modelują nasze pośladki. Kiedy dodamy do nich jeszcze wyskok będą niezłym spalaczem tłuszczu. Przysiady sumo od tych klasycznych różni jeden mały szczegół. Stopy nie są ustawione równolegle, a lekko skierowane na zewnątrz.

Stań w szerokim rozkroku (szerszym niż szerokość bioder). Ułóż stopy tak by palce skierowane były na zewnątrz. Wykonaj przysiad, a wstając podskocz. Spadaj miękko uginając kolana.

Ćwicz przez 40 sekund odpoczywaj przez 20 sekund. Powtórz 3 razy.

Ruch zaczynamy od wymachu nogą w bok, w judo nazywa się to podcięciem (Aga Szymczak) Ruch zaczynamy od wymachu nogą w bok, w judo nazywa się to podcięciem (Aga Szymczak) Myfitness.pl

Wypady do boku z wymachem (podcięciem)

W Judo poza dużymi technikami, mamy też te, które nazywają się podcięciami. Podcięcia to nic innego jak wymachy nogi. Taki rodzaj wypadów kształtuje pośladki, ale też zwiększa zakres ruchu rozciągając mięśnie.

Zacznij od pozycji na baczność. Następnie wykonaj wymach nogą w bok, tak by twoje nogi na moment się skrzyżowały. Przenieś ciężar ciała na nogę, którą wykonywałaś wymach i wykonaj wypad. Wstając znowu robimy wymach. Ćwicz najpierw jedną nogę, potem drugą.

Ćwicz przez 40 sekund odpoczywaj przez 20 sekund. Powtórz 3 razy.

Japońskie pompki, to odmiana tych klasycznych (Aga Szymczak) Japońskie pompki, to odmiana tych klasycznych (Aga Szymczak) Myfitness.pl

Japońskie pompki

To jedno z bardziej wymagających ćwiczeń, które wykorzystuje się podczas treningu judo. Przy wykonywaniu japońskich pompek bardzo mocno pracuję nasze ramiona, barki i triceps.

Stań w bardzo szerokim rozkroku, a następnie oprzyj ręce na podłodze. Zejdź na przed ramiona, a później bardzo płynnym ruchem wybij się z nich do wyprostowanych rąk. Biodra nisko podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej cofając biodra.

Ćwicz przez 40 sekund odpoczywaj przez 20 sekund. Powtórz 3 razy.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha są nieodłącznym elementem każdego treningu judo (Aga Szymczak) Ćwiczenia na mięśnie brzucha są nieodłącznym elementem każdego treningu judo (Aga Szymczak) Myfitness.pl

Unoszenie barków w leżeniu

Ćwiczenia na mięśnie brzucha są niezwykle ważne w judo. To nieodłączny element każdego treningu. W tej dyscyplinie możemy znaleźć takie rzuty, w których główną pracę wykonuje właśnie brzuch.

Połóż się na macie. Odrywaj od niej tylko barki tym samym napinając brzuch. Opuszczaj ciało bardzo powoli, by mięśnie zdążyły poczuć ten ruch.

Ćwicz przez 40 sekund odpoczywaj przez 20 sekund. Powtórz 3 razy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.