Ewa Chodakowska: Skalpel. Nowa odsłona treningu, który pokochały miliony kobiet [TEST]

Ewa Chodakowska treningiem Skalpel podbiła serca milionów Polaków! Nic dziwnego, że trenerka postanowiła odświeżyć swój kultowy program i wydać uaktualnione wydanie najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch, zgrabne pośladki i smukłe nogi. Postanowiłam sprawdzić, za co kobiety kochają Skalpel i czy podziała również na moje ciało.
Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Motywacja: kilka słów od Ewy Chodakowskiej

Skalpel rozpoczyna się od motywacji, którą Ewa kieruje do swoich fanek. Trenerka wie, że utrzymanie zdrowego stylu życia nie jest możliwe bez odpowiedniego nastawienia, które pozwala każdego dnia iść na trening i trzymać się właściwej diety. Jak zapewnia trenerka, Skalpel nie tylko pozwala w krótkim czasie osiągnąć efekt wizualny, ale i podnosi hormon szczęścia, który każdego dnia napędza nas pozytywną energią. Ewa podkreśla, że najważniejsza jest systematyczność i zdrowa dieta. Przypomina, że każda z nas jest odpowiedzialna za swój sukces, dlatego musimy brać życie w swoje ręce i stawić czoło wyzwaniom.

ZOBACZ: 10 razy, kiedy Ewa Chodakowska zaskoczyła nas swoją figurą

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Cel: co chciałabyś osiągnąć

Choć nazwa może być myląca, Skalpel to absolutnie bezinwazyjny program, który ma działać na ciało tak, jak zabieg u chirurga. Jak zapewnia trenerka wymodelujemy, wysmuklimy, uelastycznimy, rozciągniemy i wzmocnimy mięśnie. Co ważne, nie będą one nadmiernie rozbudowane. Ewa zaznacza, że silne i sprawne mięśnie spalają kalorie. Ponadto pozbędziemy się uciążliwego cellulitu.

Trenerka zapewnia, że już po kilku tygodniach systematycznych ćwiczeń nasza sylwetkach się zmieni. Po 10 treningach poczujesz różnicę, po 20 zauważysz różnicę, a po 30 treningach będziesz mieć nowe ciało. Ewa zaleca treningi co drugi dzień, a z czasem nawet codziennie.

Ewa podkreśla, że podstawą programu są mięśnie brzucha. Angażujemy je do pracy w każdej pozycji. Trenerka dokładnie wyjaśnia jak należy oddychać podczas ćwiczeń, aby utrzymać stałe napięcie mięśni brzucha. Pokazuje ćwiczenia, które pozwalają nam nauczyć się prawidłowego oddechu.

SPRAWDŹ: który trening Ewy Chodakowskiej jest najlepszy

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Skalpel: ćwiczenia na ramiona

Trening trwa około 40 minut. Po jego rozpoczęciu niestety trenerka nie informuje czy rozpoczynamy rozgrzewką czy od razu przechodzimy do treningu właściwego. Warto zatem wykonać delikatną rozgrzewkę przed rozpoczęciem programu.

Skalpel rozpoczyna się od ćwiczeń, które mocno angażują naszą równowagę. Każde ćwiczenie wykonujemy przez 20 sekund, a pomiędzy nimi mamy 10 sekund przerwy. Nie sugeruj się jednak zegarem w prawym górnym rogu ekranu, ponieważ odlicza on tylko do 10 (wolniej niż sekundy).

Podczas treningu trenerka przypominam o stałym napięciu mięśni brzucha, ale nie tylko brzuch jest angażowany do pracy. Wzmacniamy ramiona, plecy, pośladki i nogi. Choć niektóre ćwiczenia mogą się wydawać banalnie proste, to jednak nie daj się zwieść! Z pewnością poczujesz jak pracuje całe ciało.

ZOBACZ: jaki uzyskasz efekt, gdy przez 2 tygodnie będziesz ćwiczyć z Ewą Chodakowską

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Skalpel: ćwiczenia na pośladki i nogi

Po wzmocnieniu ramion i pleców Ewa przechodzi do wykonywania ćwiczeń na nogi. Podczas tej części treningu trenerka wykonuje różne kombinacje wypadów, wykroków, liftów oraz przysiadów. Podczas ćwiczeń Ewa angażuje również do pracy dodatkowo ramiona. Dzięki temu jedno ćwiczenie pozwala uzyskać lepsze efekty.

POZNAJ: 7 powodów, dla których warto wypróbować program Secret Ewy Chodakowskiej

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Skalpel: ćwiczenia na macie

W kolejne części treningu Ewa Chodakowska przechodzi do ćwiczeń na macie. Ulubiony zestaw trenerki w pozycji mostu mi również przypadł go gustu. Dzięki temu pracuje brzuch, pośladki i dodatkowo poprawiamy naszą równowagę. Kombinacje różnych liftów w podporze bokiem choć wyglądają na bardzo delikatne ćwiczenia zdecydowanie dają nieźle popalić naszym nogom i pośladkom.

Ewa Chodakowska podobnie jak w swoich poprzednich programach treningowych również w Skalpelu nie zapomina o ćwiczenia w leżeniu na brzuchu. To świetne ćwiczenia także na wzmocnienie grzbietu, który odpowiada za wygląd naszego brzucha.

POZNAJ: plan, który pozwoli ci wyszczuplić talię

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Skalpel: ćwiczenia na płaski brzuch

Ostatnia część treningu jest poświęcona ćwiczeniom na mięśnie brzucha. Ewa oczywiście nie stawia w swoich treningach na tradycyjne brzuszki. Kombinacje różnych ćwiczeń sprawiają, że nie będziemy się nudzić i za każdym razem popracujemy inną partią mięśni. Trenerka cały czas przypomina o odpowiednim oddechu, dzięki któremu nasze mięśnie pracują efektywniej.

POZNAJ: 7 ruchów, które spalą tłuszcz i wyrzeźbią mięśnie

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Skalpel: rozciąganie

Trening kończy się pięciominutowym rozciąganiem. Przede wszystkim rozluźniamy pośladki i nogi. Ewa zwraca uwagę, aby stale utrzymywać wyprostowane plecy i otwartą klatkę piersiową. Podkreśla też, że nie powinnyśmy nadmiernie wydłużać mięśni, ponieważ stretching ma być momentem odpoczynku mięśni, a nie zbyt intensywnego rozciągania.

ZOBACZ: 6 ćwiczeń na płaski brzuch, które możesz zrobić w domu

Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl Marlena Ciborowska myfitness.pl

Skalpel: podsumowanie

Ewa Chodakowska jak zwykle nie zawodzi swoich fanek. Program Skalpel to porządny wycisk zarówno dla początkujących, jak i regularnie trenujących osób. Odpowiedni dobór ćwiczeń pozwala utrzymać ciało w dobrej kondycji.

Podczas całego treningu trenerce towarzyszy spokojna muzyka. Choć jestem zwolenniczką bardziej dynamicznych rytmów to muzyka wybrana przez Ewę Chodakowską zdecydowanie pasuje do całego treningu. Z pewnością wybór padł na wolniejszą muzykę ze względu to na, że trenerka zwraca szczególną uwagę na właściwą technikę wykonywanych ćwiczeń oraz wzmocnienie mięśni głębokich. Właśnie dlatego Ewa w treningu Skalpel postawiła na ćwiczenia bardziej statyczne.

Jedynym minusem programu Skalpel jest zbyt krótki stretching. Zdecydowanie polecam go wydłużyć, tak aby rozluźnić i wysmuklić mięśnie.

POZNAJ: 4-tygodniowy plan, dzięki któremu będziesz mieć kaloryfer

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.