7 zajęć fitness, której najlepiej pomogą ci schudnąć

Zajęcia fitness to najlepszy sposób na utratę zbędnych kilogramów. W grupie jest nam zawsze raźniej walczyć o wymarzoną sylwetkę. Okazuje się jednak, że nie wszystkie zajęcia pozwolą ci również szybko i skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Oto 7 treningów, na które powinnaś uczęszczać, jeżeli chcesz szybko i skutecznie schudnąć.
Instruktorka Daria Zawiślak na trampolinie fitnessowej z uchwytem Instruktorka Daria Zawiślak na trampolinie fitnessowej z uchwytem Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl

7 zajęć fitness, której najlepiej pomogą ci schudnąć

Zajęcia fitness to najlepszy sposób na utratę zbędnych kilogramów. W
grupie jest nam zawsze raźniej walczyć o wymarzoną sylwetkę. Okazuje
się jednak, że nie wszystkie zajęcia pozwolą ci również szybko i
skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Oto 7 treningów, na
które powinnaś uczęszczać, jeżeli chcesz szybko i skutecznie schudnąć.

1. Trening na trampolinach

Skakanie na trampolinie to idealny trening dla osób otyłych oraz cierpiących na chondromalację, czyli chorobę chrząstki stawowej, ponieważ nie obciąża stawów. Zajęcia te, to nie tylko świetny sposób na utratę zbędnych kilogramów, ale i wzmocnienie całego ciała. Przede wszystkim pracują nogi, pośladki i brzuch. Mocna praca mięśni posturalnych wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale i właściwą postawę ciała. Podczas godzinnego treningu możemy spalić nawet 800 kalorii.

Rozpoczynając ćwiczenia na trampolinie wykonuj ruchy przypominające bieganie. Postaraj się zachować odpowiednie tempo, tak abyś podczas treningu mogła swobodnie rozmawiać. Stopniowo wykonuj ruchy ramion, dzięki którym spalisz dodatkowe kalorie.

2. Fat burning

Fat burning to propozycja dla każdego. Podczas zajęć kształtujemy całe ciało, w szczególności zaś brzuch, uda i pośladki. Dzięki elementom tanecznym oprócz spalania kalorii poprawiamy koordynację ruchową oraz kondycję. Jeżeli nie jesteś fanką tańca, nic nie szkodzi! Podczas zajęć wykorzystuje się jedynie podstawowe kroki, które połączone przez doświadczonych instruktorów tworzą doskonałe choreografie.

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z fat burningiem zdecydowanie wybierz się na zajęcia dla osób początkujących. Będziesz mieć wtedy pewność, że bez problemu wykonasz przygotowany przez instruktora układ. Z czasem spalanie kalorii w rytm ulubionej muzyki może okazać się twoimi ulubionymi zajęciami tym bardziej, że możemy spalić 600 kalorii podczas jednej godziny.

3. Tabata

Tabata to interwałowy trening metaboliczny, który cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego? Ponieważ angażuje do pracy mięśnie całego ciała i podkręca metabolizm. Dzięki temu przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, nawet 700 kalorii podczas godzinnych zajęć. Wykonując trening 2-3 razy w tygodniu bardzo szybko osiągniemy widoczne rezultaty w postaci smukłej sylwetki.

Ogromną zaletą treningu jest wykorzystanie jedynie ciężaru własnego ciała. Tabata charakteryzuje się dużą intensywnością, dzięki czemu wpływa na zwiększenie wytrzymałości i wydolności organizmu. Wybierając się na zajęcia pamiętaj, aby słuchać swojego organizmu i wykonać tyle powtórzeń danego ćwiczenia, na ile pozwala ci aktualna forma. Jeżeli będziesz ćwiczyła za wszelką cenę ponad swoje siły, niestety może zakręcić ci się w głowie i szybko zniechęcisz się do tej formy zajęć.

4. Aeroboks

Aeroboks to zajęcia fitness, które łączą w sobie elementy boksu, kickboxingu i fitnessu. Nie musisz się martwić, że wrócisz do domu z podbitym okiem, to forma bezkontaktowego treningu. Podczas ćwiczeń nie tylko pozbywamy się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale i ćwiczymy wytrzymałość, kondycję, siłę dynamiczną i szybkość. Podczas boksu zwiększa się wydolność serca, poprawia się praca układu krwionośnego i oddechowego.

Przed swoimi pierwszymi zajęciami nie zapomnij o odpowiednio wcześnie zjedzonym obiedzie. Podczas treningu nie zatrzymasz się ani na chwilę, więc zjedz przynajmniej na dwie godziny przed danie, które doda ci mnóstwo energii. Bez wyrzutów możesz sobie pozwolić na porządną dawkę węglowodanów, ponieważ w trakcie zajęć spalisz około 600 kalorii.

kobieta trening kobieta trening fot. Shutterstock

5. Bodypump ? trening ze sztangą

Jeżeli kiedykolwiek sądziłaś, że ciężary są zarezerwowane tylko dla mężczyzn, to najwyższa pora abyś zmieniła swoje przekonania! Trening z użyciem sztangi to zdecydowanie propozycja dla kobiet. Nie tylko pozwala zgubić zbędne kilogramy, ale i doskonale kształtuje mięśnie całego ciała. Co ważne, podczas treningu wykorzystuje się obciążenie, które nie spowoduje nadmiernego napompowania mięśni. W związku z tym, nie musisz się obawiać, że przerośniesz w barkach swojego chłopaka.

Podczas pierwszych zajęć postaraj się wykorzystać ciężary średniej wielkości. Uwierz, że i tak przez kolejne kilka dni będziesz odczuwała zakwasy w całym ciele. Jedna godzina zajęć pozwala spalić nawet 700 kalorii. Stopniowo zwiększaj sobie obciążenie tak, aby każdy trening przynosił zadowalające efekty

Fitness jest dla małych i dużych Fitness jest dla małych i dużych Fot. Tomasz Fritz / Agencja Wyborcza.pl

6. Zumba

Zumba to trening, który już od dłuższego czasu cieszy się dużą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby ta moda miała się niebawem skończyć. Skąd to zainteresowanie? To zajęcia przeznaczone dla każdego, nie wymagające od uczestników żadnych umiejętności w zakresie tańca czy wykorzystania siły. Wystarczy mieć podstawową koordynację ruchową i minimum zdolności koordynacyjnych. Mamy kilka rodzajów zumby, jak: Zumba Toning, Aqua Zumba, Zumba Sentao, Zumba Gold, Zumbatomic. Nie musimy wcześniej znać kroków czy muzyki, ponieważ na każdych zajęciach jesteśmy stopniowo wprowadzani w choreografię.

Co warto wiedzieć przed pierwszymi zajęciami? Wystarczy ci tylko odpowiedni strój i dobry humor. Dużym atutem zumby jest jej nieszablonowość i specyficzna luźna atmosfera w trakcie zajęć, która sprawia, że nawet osoby nieprzepadające za klasycznym aerobikiem, czy tanecznymi odmianami zajęć będą z wielką chęcią do niej powracały.

Spinning Spinning

7. Spinning ? trening na rowerach

Spinning to forma aktywności fizycznej prowadzona na rowerach stacjonarnych w rytm muzyki. Trening pozwala nam na szybkie zgubienie zbędnych kilogramów, wyrzeźbienie mięśni ud i pośladków oraz poprawienie kondycji i wytrzymałości. Podczas godzinnych zajęć można spalić nawet 1000 kcal!

Jeżeli uważasz, że jazda na rowerze stacjonarnym przez godzinę jest nudna, to znaczy, że nigdy nie próbowałaś tej formy aktywności fizycznej. Spinning to nie tylko siedzenie i pedałowanie. To naprawdę fajna zabawa, przy której między innymi możemy sprawdzić swoje możliwości. Podczas treningu zmieniamy biegi, raz pedałujemy na stojąco, a raz na siedząco. Absolutnie trening ten nie należy do nudnych.

Przed pierwszym treningiem warto zwrócić uwagę na odpowiednie ubranie i obuwie sportowe. Jeżeli zależy ci na komforcie i nie chcesz ulec kontuzji warto zaopatrzyć się w tradycyjny strój rowerowy. Dzięki temu dodatkowo unikniesz w kolejnych dniach bólu pośladków od siodełka rowerowego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.