Fit Horoskop - sprawdź jaki rodzaj aktywności pasuje do twojego znaku zodiaku

Pracowite i wytrwałe Koziorożce świetnie sprawdzają się w biegach na długie dystanse, zaś uwielbiające rywalizację Skorpiony odnajdują się doskonale w sportach walki. Dobierz trening do swojego znaku zodiaku - sprawdź, czy twoje ulubione aktywności odpowiadają tym proponowanym przez nas i jakich jeszcze sportów powinnaś spróbować.
Aktywność do znaku zodiaku: Baran, Lew, Strzelec Aktywność do znaku zodiaku: Baran, Lew, Strzelec www.thiswallpaper.com/

Żywioł ognia: Baran, Lew, Strzelec

.myfitness.pl

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Osoby spod tego znaku są bezpośrednie, otwarte i szczere. Lubią zarażać innych swoim entuzjazmem, a aktywność ruchowa jest dla nich bardzo ważnym elementem codzienności. Stale próbują nowych rzeczy, źle znoszą rutynę. Trening jest dla nich sposobem pozbycia się nadmiaru energii, dlatego najczęściej wybierają sporty wymagające dużego wysiłku.

Jeśli jesteś Baranem, najprawdopodobniej lubisz szybkie przebieżki i dynamiczną jazdę na rowerze. Powinnaś spróbować także treningu na trampolinach.

Lew (23 lipca - 23 sierpnia)

Typowy Lew lubi błyszczeć i być w centrum uwagi. Jest dumny i pewny siebie. Wśród astrologów panuje teoria, że urodzeni w tym znaku to ogromni szczęściarze. Są pełni radości życia, więc nie sposób się z nimi nudzić. Nie można mu odmówić prawdziwie ognistego temperamentu. Co dziwne, cechuje się równocześnie łatwowiernością.

Lwy lubią mieć publikę we wszystkim, co robią. Jeśli także odczuwasz taką potrzebę, świetnie odnajdziesz się na zajęciach tanecznych. Wybierz się na popularną zumbę lub jeszcze nie do końca odkrytą salsę fitness.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelce cechuje optymizm i niefrasobliwość. Kochają wolność i bycie w ciągłym ruchu. Potrafią zmotywować się do osiągania zamierzonych celów, a także są w stanie inspirować innych. Podobnie jak pozostałe znaki z żywiołu ognia, emanują dobrą energią. Stanowią świetne towarzystwo, choć nie zawsze dobrze odnajdują się w sportach zespołowych. Okazują się za to często świetnymi lekkoatletami.

Jeżeli jak podręcznikowy Strzelec lubisz rywalizację, pomyśl o zajęciach z boksu, które pozwolą sprawdzić ci swoje umiejętności, a także spalić mnóstwo kalorii. Nie lubisz sportów walki? Crossfit lub Body Combat to również trening odpowiedni dla ciebie.


Trening a znak zodiaku: Byk, Panna, Koziorożec Trening a znak zodiaku: Byk, Panna, Koziorożec www.worldclass.rs

Żywioł ziemi: Byk, Panna, Koziorożec

Byk (20 kwietnia - 22 maja)

Osoby urodzone w tym znaku zodiaku przede wszystkim wyróżnia upór i determinacja. Bardzo ciężko je przekonać do zmiany zdania lub upodobań. Raz do czegoś przyzwyczajone, długo nie będą chciały żadnych rewolucji. Są bardzo wytrwałe w dążeniu do celu i nie przeszkadza im przy tym monotonia, co pomaga im choćby przy budowaniu wymarzonej sylwetki.

O ile urodziłaś się zodiakalnym Bykiem, preferujesz ćwiczenia w samotności zamiast w ciasnej grupie. Alternatywą dla tłocznych siłowni jest dla ciebie trening domowy oraz jogging. Nie możesz lub nie lubisz biegać? Spróbuj nordic walkingu.

Panna (24 sierpnia - 22 września)

Panny są obowiązkowe i sumienne. Mają zazwyczaj jasno określony system wartości, którymi się kierują. Potrafią logicznie i trzeźwo myśleć, mają analityczny umysł. Osoby te są bardzo odpowiedzialne, więc inni mogą im śmiało zaufać. Dzięki temu, a także dzięki umiejętności podporządkowywania się określonym regułom, sprawdzają się w grach zespołowych, takich jak siatkówka czy koszykówka.

Ciebie także cechuje uporządkowanie i zamiłowanie do dyscypliny? Może warto wybrać się na zajęcia baletu? Jesteś w błędzie, myśląc, że dorośli nie mają tam czego szukać. Z kolei jeśli potrzebujesz czegoś bardziej dynamicznego, sprawdź zajęcia BodyPump, czyli wspólne wyciskanie sztangi według poleceń instruktora.

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Praktyczne i bardzo pracowite - te cechy najlepiej podsumowują osoby spod znaku Koziorożca. Twardo stąpają one po ziemi i zrobią dużo dla osiągnięcia swojego celu. Często są bardziej dojrzałe i poważniejsze niż swoi rówieśnicy. Stawiają sobie wysoko poprzeczkę we wszystkich dziedzinach życia. Koziorożec to człowiek wytrwały i cierpliwy, który ruch traktuje jako formę relaksu od codziennych zmagań.

Jako Koziorożec świetnie sprawdzasz się w biegach długodystansowych i dalekich wycieczkach rowerowych. Jeżeli potrzebujesz relaksu, niezastąpiona będzie joga oraz pilates. Aby trochę oderwać się od codzienności, możesz także przetestować nowość - Antigravity Fitness, który dosłownie ci w tym pomoże.

Trening a znak zodiaku: Bliźnięta, Waga, Wodnik Trening a znak zodiaku: Bliźnięta, Waga, Wodnik www.diet.passion.ru

Żywioł powietrza: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Bliźnięta (23 maja - 21 czerwca)

Ten znak zodiaku reprezentują osoby sprytne i błyskotliwe. Potrafią szybko dostosować się do zmieniających się warunków, są elastyczne. Przepełnia je energia, w związku z tym nie mogą długo zajmować się jedną rzeczą. Ich optymizm i uśmiech są zaraźliwe, ale niekiedy Bliźnięta bywają roztargnione i nieco chaotyczne. Charakteryzuje je ciekawość świata i żądza zdobywania nowych doświadczeń.

Szybko nudzą cię podejmowane aktywności? Aby zachować świetną kondycję i ciało w perfekcyjnej formie, staraj się często zmieniać zajęcia. Stale wyszukuj nowości i zapisuj się na próbne treningi. Nasze propozycje dla ciebie to: Piloxing (połączenie pilatesu i boksu) oraz Jukari (kombinacja akrobatyki, jogi i tańca).

Waga (23 września - 22 października)

Dla osób postronnych Wagi mogą wydawać się bardzo mało asertywne i nieprzekonane o własnym zdaniu. Jednak w większości przypadków zachowują się tak wtedy, gdy chcą uniknąć kłótni. Najważniejsza jest dla nich harmonia, nie czują się dobrze w otwartych konfliktach. Są także uczciwe, rozważne, a także skłonne do wyrzeczeń. W związku z tą ostatnią cechą sprawdzają się w sportach sylwetkowych.

Nic tak nie pomoże osiągnąć ci wewnętrznej równowagi, jak joga. Sprawdź, jak zacząć ćwiczyć, jeśli jesteś początkująca. Dla osób już zaznajomionych z tematem i szukających urozmaicenia, proponujemy wypróbowanie jej różnych odmian, między innymi Bikram Jogi.

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Osoby spod tego znaku są pełne kontrastów. Z jednej strony są otwarte na nowości, ale niekiedy ciężko przekonać je do zmiany przyzwyczajeń. Są bardzo przyjacielskie i lubią nawiązywać nowe znajomości, choć zawsze utrzymują w relacjach pewien dystans. Cechuje je zamiłowanie do innowacji, nowych rozwiązań. Kochają indywidualizm i niezależność.

Typowemu Wodnikowi zaleca się oczywiście sporty wodne. Gdy pływanie to dla ciebie zdecydowanie za mało, przetestuj aqua kick-boxing lub aquacycling. Jeśli unikasz jak ognia miejskich basenów, spakuj taśmy i zrób indywidualny trening na drążkach w parku.

Trening a znak zodiaku: Bliźnięta, Waga, Wodnik Trening a znak zodiaku: Bliźnięta, Waga, Wodnik www.yogajournal.com

Żywioł wody: Rak, Skorpion, Ryby

Rak (22 czerwca - 22 lipca)

Zodiakalne Raki ulegają szybkim zmianom nastroju zależnym od tego, w jakim przebywają otoczeniu. Są bardzo towarzyskie i wesołe, ale łatwo wyprowadzić je z równowagi. Jeśli coś im nie odpowiada, potrafią być mrukliwi i zamknąć się w sobie. Nie znoszą braku taktu, chamstwa i brutalności. Stąd sztuki walki to zdecydowanie aktywność nie dla nich.

Jako Rak zapewne świetnie czujesz się w wodzie i odnajdujesz się we wszystkich sportach z nią związanych. Na szczęście w sezonie letnim masz z czego wybierać: kitesurfing, wakeboarding, SUP, narty wodne... Jeśli jeszcze nie próbowałaś, koniecznie wybierz się na AquaAerobic. Rakom zaleca się także bieganie, szczególnie wczesnym rankiem.

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Ten znak zodiaku wiąże osoby bardzo ambitne, dążące do celu nawet po trupach. Bardzo angażują się w wykonywane zadania i wytrwale dążą do ich realizacji. Potrafią przeskakiwać ze skrajności w skrajność. Często zdarza im się inicjować konflikt, ale nigdy nie robią niczego za plecami przeciwnika - grają w "otwarte karty".

Jeżeli lubisz rywalizację, powinnaś spróbować sportów walki lub fitnessu z ich elementami. Krav Maga lub karate pozwolą ci się rozładować, ale także wpłyną korzystnie na twoją sylwetkę.

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Ryby to marzyciele obdarzeni intuicją, którą niestety nie zawsze się kierują, ponieważ łatwo ulegają wpływom otoczenia. Potrafią docenić starania i sukcesy innych, ale mają problem z uznaniem własnych dokonań. Są to osoby bardzo wrażliwe, chętnie i z uśmiechem pomagające innym.

Astrolodzy twierdzą, że osoby spod znaku Ryb interesują się aktywnością ruchową w dużo mniejszym stopniu niż pozostali. Ciężko je zaciekawić poszczególnymi dyscyplinami sportu, aczkolwiek jeśli już coś trenują, najchętniej wybierają pływanie. Jeśli odnajdujesz w sobie kolejną typową cechę zodiakalnych Ryb, jaką jest potrzeba wyrażania emocji poprzez ruch, może zainteresować cię także Pole Dance.