Udowodniono naukowo, że te piosenki pomagają w ćwiczeniach [LISTA]

Wielu z nas nie wyobraża sobie treningu bez muzyki. Nic dziwnego, naukowcy dowiedli, że odpowiednio dobrana muzyka do ćwiczeń jest w stanie poprawić wydolność naszego organizmu i zwiększyć efektywność treningu. Wpływ na to ma przede wszystkim tekst piosenki, rytm i jej tempo. Mamy dla was listę 7 piosenek, które warto dodać do swojej playlisty! Wybrał je doktor Costas Karageorghis, autor bestsellera "Psychologia dla sportowców".
. . www.fotolia.pl

Do treningu siłowego

.myfitness.pl

Foo Fighters - Everlong

Tempo: 158 bpm

Połączenie wysokiego tempa, akordów i śpiewu Dave'a Grohla sprawia, że ten utwór jest doskonałym podkładem do treningu siłowego. Dodaje energii i pomaga się skupić na technice.

. . www.fotolia.pl

Do rozgrzewki

R. Kelly - The World's Greatest

Tempo: 96 bpm

Według naukowców ta piosenka skutecznie wspomoże rozgrzewkę i zapobiegnie nudzie i stagnacji, w czasie jej wykonywania. Dodatkowo - inspirujący tekst doda ci motywacji do działania!

deska deska www.fotolia.pl

Do wykonywania deski

We Are Young - Fun

Tempo: 116 bpm

Nikt nie lubi wykonywać deski - to fakt. Jednak ta piosenka, za sprawą swojej prostej melodii, zrównoważonego rytmu i ograniczonego zakresu dynamiki pomoże Ci skupić się na ruchach, a jednocześnie lekko odwróci uwagę od dyskomfortu, pojawiającego się podczas wykonywania tego popularnego ćwiczenia. Dr Karageorghis potwierdza, że muzyka mająca średnie tempo wpływa na odpowiednią pracę rdzenia kręgowego.

Do biegania

Runnin (Lose It All) - Naughty Boy feat. Beyonce and Arrow Benjamin

Tempo: 140 bpm

Ta piosenka jest idealna do treningu na otwartej przestrzeni lub na siłowni. Tempo - 140 bpm, dzięki niemu ta piosenka jest doskonała do biegania, gdyż pozwala podjąć krok za rytmem. Jest to jeden z ulubionych utworów do biegania dr Karageorghisa!

Dlaczego warto jeździć na rowerze? Dlaczego warto jeździć na rowerze? shutterstock.com

Do treningu na rowerze

One Way or Another - Blondie

Tempo: 161 bpm

Sztuką przy dobraniu odpowiedniego utworu do treningu na rowerze jest wybór takiej piosenki, która pozwoli wygodnie wykonywać obrót zgodny z rytmem. Ta dynamiczna piosenka pozwoli jeździć na rowerze 80,5 obrotów na minutę, więc jest idealna do intensywnej, dynamicznej jazdy.

. . www.fotolia.pl

Do wyczerpującego treningu kardio

Run with the Wolves - Prodigy

Tempo: 166 bpm

Innym ulubionym utworem, doskonałym do treningu - doktora Karageorghisa - jest ta piosenka Prodigy. Tempo - 166 bpm, sprawia, że jest bardzo szybka i to najlepsza opcja do najbardziej wyczerpujących treningów. W sam raz do kardio!

. . www.fotolia.pl

Do treningu z obciążeniem

Power - Kanye West

Tempo: 77 bpm

Stosunkowo powolne tempo i agresywne teksty czynią tą piosenkę idealnym utworem motywacyjnym do podnoszenia ciężarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.