Bodycombat. 7 rzeczy, których do tej pory nie wiedziałaś o najpopularniejszym treningu na świecie

Reebok Fitness Camp - największe wydarzenie fitness tego lata już 11 czerwca w Warszawie. Wśród najlepszych polskich instruktorów będzie również Szymon Wesołowski, który zdradził nam, dlaczego zajęcia Bodycombat to najlepszy sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki.
bodycombat bodycombat bodycombat

1. Są najlepsze dla początkujących

Bodycombat to idealne zajęcia dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z fitnessem. Łączą ze sobą proste kombinacje ruchów inspirowane m.in. karate, taekwondo, boks czy capoeira. Dzięki temu osoby, które nigdy nie miały styczności ze sztukami walki mogą w krótkim czasie uwolnić swój prawdziwy potencjał i rozwinąć skrzydła pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Proste ruchy i motywująca muzyka, które w tym programie są ze sobą idealnie zgrane, pozwalają zakochać się w nim od pierwszego wejrzenia.

ZOBACZ: zostań fighterką razem z Joanną Jędrzejczyk

bodycombat bodycombat bodycombat

2. Są stworzone z myślą o kobietach

Bodycombat to trening, dzięki któremu możemy osiągnąć smukłą sylwetkę, pozbawioną nadmiaru tkanki tłuszczowej. To właśnie dlatego, kobiety uwielbiają te zajęcia. Dzięki regularnym ćwiczeniom mogą schudnąć w bardzo krótkim czasie.

POZNAJ: najlepsze stroje do ćwiczeń

bodycombat bodycombat bodycombat

3. Kształtują całą sylwetkę

Bodycombat jest treningiem, który w pełnym wymiarze zadba o wszystkie aspekty naszego wyglądu: zgrabne, smukłe i silne nogi, ramiona oraz talię. Wszystko dzięki kompleksowym ruchom angażującym mięśnie trzonu naszego ciała, w tym również brzucha.

SPRAWDŹ: w jakim stroju ćwiczy Joanna Jędrzejczyk

bodycombat bodycombat bodycombat

4. Spalają dużo kalorii

Średnia liczba spalonych kalorii podczas sesji treningowej Bodycombat to od 500 do nawet 700 kalorii. Osoby, które dzięki swemu zaangażowaniu przekroczą barierę progu tlenowego na tej liczbie wcale nie kończą. Jeżeli będziemy ćwiczyć intensywnie możemy być pewni, że spalimy dużo kalorii.

ZOBACZ: jak przygotować formę na lato

bodycombat bodycombat bodycombat

5. Bezpieczne dla zdrowia

Pobudzanie układu sercowo naczyniowego jest istotnym elementem każdego rodzaju zajęć, w tym Bodycombat. Trening ten pozwala dostosować stopień zaawansowania danego ćwiczenia do swoich możliwości, które będą odpowiadać osobom w każdym wieku. Co do samego stanu zdrowia, nie zapominajmy, że przed podjęciem każdego rodzaju treningu fitness należy zasięgnąć opinii specjalisty na temat kondycji swojego organizmu.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to nie zalecamy tego treningu kobietom w ciąży ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w ich ciele takie, jak np. zwiększenie poziomu estrogenu, który może negatywnie wpływać na stabilność w stawach podczas wykonywania pewnych ruchów. Formuła Bodycombat i opieka certyfikowanego instruktora tych zajęć sprawia, że ryzyko jakiejkolwiek kontuzji wśród zdrowych osób jest minimalne.

ZOBACZ: najbardziej wysportowanych ludzi na świecie

bodycombat bodycombat bodycombat

6. Są proste i dla każdego

Bodycombat porusza ciało i umysł. Wyzwala niespożyte pokłady energii, ale również prawdziwego ducha wojownika, którego czasem skrywamy w sobie, nie wiedząc na co nas naprawdę stać. To trening dla każdego, pozwalający nam odreagować stres całego dnia. Bodycombat stawia na prostotę i powtarzalność schematów i ciosów, dzięki którym w bardzo krótkim czasie będziemy dumni z formy, jaką prezentujemy.

POZNAJ: 4 najczęściej popełniane błędy w treningu CrossFit

bodycombat bodycombat bodycombat

7. Dają energię

Dzięki Bodycombatowi masz więcej energii, zdobędziesz pewności siebie i motywację do regularnych treningów. Jeżeli do tej pory nie byłaś fanką zajęć grupowych, to dzięki Bodycombatowi zaczniesz je lubić.

SPRAWDŹ: 300 brzuszków to program dla zdeterminowanych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.