"Sukces dodał mi motywacji do dalszych startów?. Sylwia Sobota została Mistrzynią Polski Bikini Fitness 2016 [GALERIA]

Sylwia Sobota w tegorocznych Mistrzostwach Bikini Fitness zdobyła pierwsze miejsce w kategorii kobiet do 160 cm wzrostu. W specjalnym wywiadzie zdradziła nam jak, ciężko przygotowuje się do startu w zawodach oraz czym zajmuje się w wolnej chwili.
Sylwia Sobota jest trenerką personalną i zawodniczką sportów sylwetkowych. Podczas tegorocznych zawodów w Białymstoku w kategorii kobiet do 160 cm wzrostu nie miała sobie równych i po raz kolejny zdobyła tytuł Mistrzyni Bikini Fitness. Nam opowiedziała, jak przygotowuje się do zawodów i kto motywuje ją w najtrudniejszych chwilach.
Sylwia Sobota jest trenerką personalną i zawodniczką sportów sylwetkowych. Podczas tegorocznych zawodów w Białymstoku w kategorii kobiet do 160 cm wzrostu nie miała sobie równych i po raz kolejny zdobyła tytuł Mistrzyni Bikini Fitness. Nam opowiedziała, jak przygotowuje się do zawodów i kto motywuje ją w najtrudniejszych chwilach. Sylwia Sobota (instagram.com/ssylwia_sobota)
Jak Sylwia rozpoczęła swoja przygodę z zawodami bikini fitness? 'Mój pierwszy start nie był do końca planowany. Po kursie kulturystki zaczęłam oglądać bikini fitness w sieci i pomyślałam, że może i ja się pokażę światu. Zawsze byłam wysportowana, ponieważ trenowałam judo. Okazało się, że w moim mieście mieszka Jerzy Szymański (mój obecny trener), który pomógł mi się przygotować do pierwszych zawodów. Na początku najtrudniejsza okazała się restrykcyjna dieta. Ale kiedy niespodziewanie przyszedł pierwszy sukces, dodało mi to motywacji do dalszych startów'. Jak Sylwia rozpoczęła swoja przygodę z zawodami bikini fitness? 'Mój pierwszy start nie był do końca planowany. Po kursie kulturystki zaczęłam oglądać bikini fitness w sieci i pomyślałam, że może i ja się pokażę światu. Zawsze byłam wysportowana, ponieważ trenowałam judo. Okazało się, że w moim mieście mieszka Jerzy Szymański (mój obecny trener), który pomógł mi się przygotować do pierwszych zawodów. Na początku najtrudniejsza okazała się restrykcyjna dieta. Ale kiedy niespodziewanie przyszedł pierwszy sukces, dodało mi to motywacji do dalszych startów'. Sylwia Sobota (instagram.com/ssylwia_sobota)
Dieta i treningi, to nieodłączny element przygotowań do zawodów. Co jest dla Sylwii najcięższe w tym okresie? 'Dla mnie najtrudniejsza jest dieta, która jest bardzo ograniczona. Podczas przygotowań do zawodów nie mogę spożywać owoców i tłuszczy. Niestety zbyt niska kaloryczność odbija się na moim samopoczuciu'. Dieta i treningi, to nieodłączny element przygotowań do zawodów. Co jest dla Sylwii najcięższe w tym okresie? 'Dla mnie najtrudniejsza jest dieta, która jest bardzo ograniczona. Podczas przygotowań do zawodów nie mogę spożywać owoców i tłuszczy. Niestety zbyt niska kaloryczność odbija się na moim samopoczuciu'. Sylwia Sobota (facebook.com/sylwia sobota)
'Moja dieta uzależniona jest od danego etapu przygotowań do zawodów. Zazwyczaj raz dziennie zjadam jajka i rybę oraz do trzech posiłków dodaję mięso (zazwyczaj drobiowe). Do tego dochodzą węglowodany w postaci kaszy, ryżu, batatów lub czasem makaronu. Jeśli chodzi o tłuszcze, to dostarczam je w postaci oliwy, oleju kokosowego oraz orzechów'. 'Moja dieta uzależniona jest od danego etapu przygotowań do zawodów. Zazwyczaj raz dziennie zjadam jajka i rybę oraz do trzech posiłków dodaję mięso (zazwyczaj drobiowe). Do tego dochodzą węglowodany w postaci kaszy, ryżu, batatów lub czasem makaronu. Jeśli chodzi o tłuszcze, to dostarczam je w postaci oliwy, oleju kokosowego oraz orzechów'. autor Kasia Wojtasińska
'W okresie przygotowań do zawodów trenuję 5 razy w tygodniu. Raz dziennie wykonuję trening kardio od 30-40 minut oraz trening siłowy od 1 do 1,5 godziny', opowiada Sylwia. 'W okresie przygotowań do zawodów trenuję 5 razy w tygodniu. Raz dziennie wykonuję trening kardio od 30-40 minut oraz trening siłowy od 1 do 1,5 godziny', opowiada Sylwia. Sylwia Sobota (facebook.com/sylwia sobota)
Jak wyglądają pierwsze dni Sylwii po zawodach? 'Zazwyczaj pierwszego dnia po zawodach pozwalam sobie zjeść to, na co mam ochotę. Staram się nie objadać chociaż przyznam, że czasem ciężko z tym walczyć. Kolejne dni jem zdrowo, ale nie liczę makroskładników. Jeśli chodzi o trening, to jeżeli nie mam kolejnych zawodów, to przez kilka dni robię sobie wolne od ćwiczeń'. Jak wyglądają pierwsze dni Sylwii po zawodach? 'Zazwyczaj pierwszego dnia po zawodach pozwalam sobie zjeść to, na co mam ochotę. Staram się nie objadać chociaż przyznam, że czasem ciężko z tym walczyć. Kolejne dni jem zdrowo, ale nie liczę makroskładników. Jeśli chodzi o trening, to jeżeli nie mam kolejnych zawodów, to przez kilka dni robię sobie wolne od ćwiczeń'. autor Kasia Wojtasińska
Ciężkie przygotowania do zawodów, wymagają wielu poświęceń. Można stracić motywację i siłę do kolejnych treningów. Jak podkreśla Sylwia, największym wsparciem w trudnych chwilach jest dla niej mąż. Ciężkie przygotowania do zawodów, wymagają wielu poświęceń. Można stracić motywację i siłę do kolejnych treningów. Jak podkreśla Sylwia, największym wsparciem w trudnych chwilach jest dla niej mąż. Sylwia Sobota (facebook.com/sylwia sobota)
'Czy polecam start w zawodach bikini fitness? Sama nie wiem. Na pewno jest to fajna przygoda, ale również ogrom wyrzeczeń. Nie jest to łatwa droga, ale ja z każdego startu odczuwam satysfakcję, która popycha mnie, by wystartować w kolejnych zawodach. Przede wszystkim przygotowania muszą być przeprowadzone tak, aby jak najmniej wpłynęły na pogorszenie stanu zdrowia'. 'Czy polecam start w zawodach bikini fitness? Sama nie wiem. Na pewno jest to fajna przygoda, ale również ogrom wyrzeczeń. Nie jest to łatwa droga, ale ja z każdego startu odczuwam satysfakcję, która popycha mnie, by wystartować w kolejnych zawodach. Przede wszystkim przygotowania muszą być przeprowadzone tak, aby jak najmniej wpłynęły na pogorszenie stanu zdrowia'. Sylwia Sobota (facebook.com/sylwia sobota)
Jak przyznaje Sylwia sportowcy stale narażeni są na kontuzję. Restrykcyjna dieta i bardzo ciężkie wielogodzinne treningi, nie pozwalają na regenerację organizmu. Sama jednak dotychczas nie odniosła żadnej poważnej kontuzji. Jak przyznaje Sylwia sportowcy stale narażeni są na kontuzję. Restrykcyjna dieta i bardzo ciężkie wielogodzinne treningi, nie pozwalają na regenerację organizmu. Sama jednak dotychczas nie odniosła żadnej poważnej kontuzji. Sylwia Sobota (instagram.com/ssylwia_sobota)
Czym na co dzień zajmuje się Mistrzyni Bikini Fitness? 'Pracuję jako trener personalny oraz instruktor fitness'. Z pewnością treningi Sylwii cieszą się ogromną popularnością. Może kiedyś brałaś w nich udział? Czym na co dzień zajmuje się Mistrzyni Bikini Fitness? 'Pracuję jako trener personalny oraz instruktor fitness'. Z pewnością treningi Sylwii cieszą się ogromną popularnością. Może kiedyś brałaś w nich udział? Sylwia Sobota (instagram.com/ssylwia_sobota)
Jak przyznaje Sylwia, jest wiele aktywności fizycznych, które uwielbia. 'Obecnie zajmuję się tylko siłownią, ale lubię tańczyć, pływać, jazdę na rowerze oraz rolkach. W okresie zimowym jeżdżę na snowboardzie'. Jak przyznaje Sylwia, jest wiele aktywności fizycznych, które uwielbia. 'Obecnie zajmuję się tylko siłownią, ale lubię tańczyć, pływać, jazdę na rowerze oraz rolkach. W okresie zimowym jeżdżę na snowboardzie'. Sylwia Sobota (facebook.com/sylwia sobota)
Jak Sylwia spędza wolny czas? 'Jeśli już znajdę czas na relaks to staram się iść na saunę, do jacuzzi lub wypoczywam aktywnie: spacer, rower, rolki'. Jak Sylwia spędza wolny czas? 'Jeśli już znajdę czas na relaks to staram się iść na saunę, do jacuzzi lub wypoczywam aktywnie: spacer, rower, rolki'. Sylwia Sobota (instagram.com/ssylwia_sobota)
Więcej o: