Przez te zdrowe produkty nie masz płaskiego brzucha [8 PUŁAPEK]

Jesteś aktywną kobietą i przestrzegasz diety, ale nadal nie masz wymarzonego płaskiego brzucha? Okazuje się, że nawet zdrowe produkty spożywcze zjedzone przed treningiem mogą powodować wzdęcia, które utrudniają efektywne wykonywanie ćwiczeń. Zobacz, czego nie jeść tuż przed ćwiczeniami, by wreszcie osiągnąć wymarzoną figurę.
nabiał nabiał autorfotolia.pl

1. Jogurt

Może się wydawać, że kubeczek jogurtu to doskonały posiłek przed treningiem: jest lekki i jednocześnie bardzo sycący. Nic bardziej mylnego! Niestety nabiał może powodować skurcze i nudności. Zauważ, że nie będziesz wtedy w stanie właściwe wykonywać ćwiczeń na brzuch, z uwagi na ograniczoną możliwość napinania mięśni.

Jeżeli lubisz przed treningiem zjeść lekki nabiał, pomyśl o kefirze. Badacze z Uniwersytetu z Ohio udowodnili, że może on usprawnić proces trawienia laktozy. Dzięki temu układ pokarmowy sprawniej funkcjonuje.

ZOBACZ: dlaczego warto włączyć kefir do codziennej diety

siemię lniane siemię lniane autorfotolia.pl

2. Siemię lniane

Na co dzień warto je dodawać do większości potraw, ponieważ daje uczucie sytości, zmniejsza apetyt oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Dlaczego zatem nie warto jeść siemienia przed treningiem? Z uwagi na dużą zawartość błonnika, może być trudny do strawienia i w nadmiernej ilości może powodować wzdęcia. Z pewnością trening nie będzie udany, kiedy jelita będą przeżywały prawdziwą rewolucję.

SPRAWDŹ: jagody maqui dodadzą energii i pomogą schudnąć

Brokułowe różyczki dostarczą nam witamin, minerałów oraz innych, cennych dla zdrowia substancji, a przy tym są niskokaloryczne. Brokułowe różyczki dostarczą nam witamin, minerałów oraz innych, cennych dla zdrowia substancji, a przy tym są niskokaloryczne. Fot. iStock

3. Brokuły

Zielone warzywa powinny stanowić uzupełnienie codziennej diety. Brokuły są niskokaloryczne (100 g ugotowanych warzyw dostarcza jedynie 35 kalorii). Ponadto zawierają dużą ilość błonnika, który wypełniając żołądek daje uczucie sytości i zmniejsza apetyt. To właśnie dlatego, powinniśmy unikać ich tuż przed treningiem. Podczas ćwiczeń mogą powodować wzdęcia oraz gazy.

ZOBACZ: jak zrobić kotlety warzywne

Awokado Awokado www.mojegotowanie.pl

4. Awokado

Już od pewnego czasu awokado coraz częściej pojawia się na naszych stołach. Zawiera potas, magnez, witaminy E i K oraz błonnik. Dlaczego zatem nie jest polecany przed ćwiczeniami? Z uwagi na dużą zawartość tłuszczy, które są długo trawione przez organizm, co może spowolnić naszą aktywność. Brak energii zdecydowanie nie zwiększy efektywności naszych ćwiczeń.

SPRAWDŹ: awokado zmniejsza apetyt

jajka jajka autorfotolia.pl

5. Jajka

Jajka to doskonałe źródło białka. Niestety białka są dłużej trawione przez organizm niż węglowodany, które są niezbędne podczas wysiłku fizycznego. Jajka niestety ich nie dostarczają. Jedząc pyszną jajecznicę czy omleta przed zajęciami, nie uzupełniamy zapasów energetycznych, w efekcie pomimo tego, że zjemy posiłek nie mamy wystarczająco dużo siły na udany trening.

POZNAJ: 6 powodów, dla których warto jeść jajka

Sok pomarańczowy Sok pomarańczowy Shutterstock

6. Sok z pomarańczy

Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy to duża dawka wapnia i witaminy C. Niestety jest to też duża porcja cukru! Po wypiciu soku możemy czuć przypływ energii, która po chwili niestety opada. Nie zapewni zatem dużego nakładu sił do ćwiczeń, tylko uczucie senności i zmęczenia. Zamiast soku sięgnij po wodę, która doskonale nawodni organizm.

POZNAJ: 8 sposobów na odreagowanie stresu

Salsa z grillowanych papryczek jalapeno i guacamole Salsa z grillowanych papryczek jalapeno i guacamole Fot. Sławomir Smolarek www.smolarekstudio.pl

7. Hummus

Hummus ma coraz większą liczbę zwolenników. Nic dziwnego, gdyż zawiera białko, błonnik pokarmowy, kwas foliowy oraz witaminy z grupy B. W jego skład wchodzą rośliny strączkowe, które mogą powodować wzdęcia. Odpowiadają za to związki należące do grupy oligosacharydów, czyli węglowodanów złożonych z 2 do 10 cząsteczek cukrów prostych (należą do nich stachioza, rafionoza i werbaksoza). Właśnie dlatego, nie należy go spożywać przed treningiem.

ZOBACZ: 6 powodów, by jeść rośliny strączkowe

Pistacje Pistacje www.seedguides.info

8. Pistacje

Która z nas nie lubi pistacji? Choć zaliczane są do zdrowych przekąsek, ponieważ obniżają poziom cholesterolu, ciśnienia oraz cukru we krwi, lepiej ich nie podjadać przed zajęciami. W 2014 roku czasopismo naukowe Plos one opublikowało wyniki pewnego eksperymentu. Grupę ochotników poddano ocenie wydolności tlenowej. Część z badanych przed treningiem zjadła garść pistacji. Okazało się, że osoby, które zjadły wcześniej orzechy wypadły zdecydowanie gorzej. Pamiętaj, że mięśnie brzucha, które są niedotlenione pracują mniej efektywnie. Lepiej zatem sięgnąć po marchewkę niż orzechy.

SPRAWDŹ: co jeść, aby wzmocnić odporność

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.