Animal Flow. Odkryj w sobie siłę natury

Treningi fitness dostępne w klubach, znasz już doskonale. Trochę wzmacniania, cardio i oczywiście stretching. A czy wiedziałaś, że są ćwiczenia, podczas których naśladuje się ruchy zwierząt? Animal Flow to trening, dzięki któremu osiągniesz wymarzoną sylwetkę.
Animal Flow Animal Flow www.globalbodyweighttraining.com

Animal Flow poprawi kondycje i gibkość ciała

Animal Flow to innowacyjny program fitness, który łączy szeroki zakres ćwiczeń oraz kombinacje różnorodnych ruchów. Zostały one podzielone na sześć grup, z których każda ma na celu, uzyskanie określonych rezultatów. Animal Flow poprawia sprawność fizyczną, płynność ruchu, a przede wszystkim daje dużo zabawy.

ZOBACZ: jak wyrzeźbić triceps

Animal Flow Animal Flow www.calisthenicsnederland.nl

Animal Flow zapewni wymarzoną sylwetkę

Głównym rezultatem treningu Animal Flow jest zwiększenie mobilności, elastyczności oraz stabilności ciała. Dzięki temu, poprawisz swoje umiejętności w zakresie wykonywanych ruchów. Ponadto pozwala rozwinąć moc oraz wytrzymałość organizmu. Co ważne, ma pozytywny wypływ na komunikację nerwowo-mięśniową. Bez względu na to, jakie stawiamy sobie cele, trening pozwala osiągnąć doskonałą formę i kondycję fizyczną.

SPRAWDŹ: ile spać, żeby schudnąć

Animal Flow Animal Flow www.whatsnewinfitness.com.au

Mike Fitch twórcą Animal Flow

Twórcą metody Animal Flow jest Mike Fitch. Jest również założycielem Global Bodyweight Training, gdzie uczy innowacyjnych metod treningowych, opartych na rozwoju gibkości ciała w połączeniu z płynnymi ruchami. Jak twierdzi, jego metody treningowe są dla każdego. Łączy w nich, zarówno ćwiczenia siłowe, jak i te korygujące sylwetkę. Od zawsze pasjonowały go nietypowe trening, jak parkur czy hand balancing (pozycje, w których stoi się na podłożu tylko na jednej ręce).

POZNAJ: 7 błędów w treningu na mięśnie brzucha

Animal Flow Animal Flow www.calisthenicsnederland.nl

Animal Flow czerpie to, co najlepsze z natury

Mike stworzył Animal Flow, z uwagi na zrozumienie i pogłębienie wiedzy, w zakresie ruchów zwierząt. Uważa, iż czerpanie ich z natury i łączenie ze sobą, jest ogromnym wyzwaniem dla ludzkiego ciała. Jest to niezwykle skuteczne dla osiągnięci pięknej sylwetki, a jednocześnie daje wiele zabawy.

ZOBACZ: 5 domowych sposobów na cellulit

Animal Flow Animal Flow www.entrenamientonatural.com

Animal Flow stanowi kombinację specjalnych przygotowanych ćwiczeń

Animal Flow stanowi szeroką gamę ćwiczeń i kombinacji ruchowych, które zaprojektowane w specjalny sposób, mają zapewnić konkretne rezultaty. Sześć grup, które tworzą można wykonywać przemiennie lub łączyć je na wiele sposobów.

SPRAWDŹ: dobre i złe ćwiczenia na bolące plecy

Animal Flow Animal Flow www.whatsnewinfitness.com.au

Animal Flow tworzy sześć grup ćwiczeń

Animal Flow stanowi sześć grup ćwiczeń:

Wirst mobilizations obejmuje proste ćwiczenia, które mają na celu poprawę elastyczności i siły nadgarstków, co jest szczególnie ważne, z uwagi na to, że dużo ćwiczeń jest wykonywanych na rękach.

Activations, polega na rozciągnięciu całego ciała. Ma za zadanie wydłużyć mięśnie i przygotować do pełnego treningu.

Form Specific Stretches polega na, stopniowym włączaniu prostych elementów ruchu zwierząt (np. naśladowanie kraba, skorpiona), które mają przygotować do bardziej zaawansowanych ćwiczeń.

Travelling Forms polega na, pełnym naśladowaniu ruchów zwierząt. Rozpoczyna się od ćwiczeń blisko ziemi (naśladując małe zwierzęta) i stopniowo przechodzi w bardziej skomplikowane, wyższe pozycje (naśladując większe zwierzęta).

Switches, to dynamiczne ruchy, wykonywane jeden po drugim, pozwala na osiągnięcie flow (przepływu). Można wykonywać tę samą sekwencję ruchu, lub stworzyć nowy układ z ruchów zwierząt.

Flow to ostatni element treningu. Na tym etapie, uczestnik płynnie przechodzi w różne sekwencje ćwiczeń. Przepływy ruchów, mogą być skomponowane w choreografię, która będzie praktykowana przez wiele treningów, lub można tworzyć freestyle.

ZOBACZ: jak ćwiczenia poprawiają samopoczucie

Więcej o:
Copyright © Agora SA