Joga śmiechu. Ulecz ciało głośnym śmiechem

Joga śmiechu już od wielu lat cieszy się popularnością na całym świecie. Z pewnością nieraz słyszałaś, że śmiech to zdrowie. Czy wiedziałaś, że możesz nauczyć się śmiać bez żadnego powodu? Nie będziesz musiała oglądać komedii ani słuchać dowcipów, aby śmiać się w głos. Zobacz, jak ogromy wpływ na twoje zdrowie ma śmiech.
dr Madan Kataria dr Madan Kataria http://www.laughteryoga.org/

Joga śmiechu stworzona przez lekarza

Twórcą jogi śmiechu, jest dr Madan Kataria (lekarz z Mumbai w Indiach). Prowadząc swoją praktykę lekarską, odkrył wiele badań, które wskazują na głębokie fizjologiczne i psychologiczne korzyści ze śmiechu. Postanowił przekazywać te korzyści również swoim pacjentom. Tak w 1995 roku narodziła się koncepcja jogi śmiechu, która łączy unikalne ćwiczenia wywołujące śmiech, proste techniki oddechowe jogi, ćwiczenia aktywizujące i relaksację.

ZOBACZ: 3 pozycje jogi, które musisz znać

Joga śmiechu Joga śmiechu http://www.anvention.com/

Joga śmiechu zwiększa swój zasięg

Pierwsze zajęcia jogi śmiechu odbyły się w parku w Bombaju i zgromadziły zaledwie pięć osób. Jednak okazało się, że jej popularność stale wzrasta. Wielu zwolenników znalazła w USA, Kanadzie, Europie, Australii, Bliskim Wschodzie, Chinach czy Afryce. Dziś praktykowana jest w ponad 6000 klubów, w 60 krajach na całym świecie. Wiele uwagi poświęciły jej prestiżowe magazyny, takie jak: Time, National Geographic, The Wall Street Journal. Jej twórca gościł nawet w programie The Oprah Winfrey Show.

SPRAWDŹ: jak wygląda joga na desce surfingowej

Piotr Bielski Piotr Bielski Maciej Zakrzewski

Joga: nauka śmiechu dla biznesu

Dr Kataria, poprzez jogę śmiechu, został konsultantem w zakresie zdrowia, zarządzania stresem, budowania zespołu, przywództwa oraz umiejętności komunikacyjnych. Joga śmiechu stanowi motywację i inspirację dla kadry zarządzającej i pracowników wielu firm. Jak twierdzi dr Kataria, potwierdzone naukowo badania o wpływie śmiechu na ludzkie zdrowie stanowią niepodważalny dowód na skuteczność jego metody.

POZNAJ: 11 sposobów, by więcej chodzić

Piotr Bielski Piotr Bielski Maciej Zakrzewski

Joga śmiechu: rozluźnia napięcia i wydziela endorfiny

Joga śmiechu pozwala jej uczestnikom korzystać z medycznych oraz psychologicznych zalet śmiechu, takich jak: rozluźnienie, dotlenienie i pobudzenie endorfin. Przeciętny dorosły człowiek śmieje się 10 razy dziennie, natomiast dziecko aż 300 razy. Joga śmiechu stwarza klimat dziecięcej zabawy, podczas której nauka śmiechu traktowana jest jak ćwiczenie fizyczne. Prowadzi to do szczerego, zaraźliwego śmiechu, co pobudza wydzielanie endorfin i relaksację. Regularna praktyka sprawia, że stajemy się bardziej optymistyczni.

POZNAJ: 8 sposobów na odreagowanie stresu

Piotr Bielski Piotr Bielski Piotr Bielski

Joga śmiechu nareszcie w Polsce

Piotr Bielski autor książki Joga śmiechu. Droga do radości, jest pionierem jogi śmiechu w Polsce. Na specjalne zaproszenie dr Madana Kataria, wyjechał do Indii, by nauczyć się jogi śmiechu u samego twórcy. Zafascynowany tą metodą, zaczął ją praktykować w kraju. Dziś prowadzi szkolenia i regularne praktyki jogi śmiechu w całej Polsce.

ZOBACZ: 5 pozycji jogi, które przyspieszają metabolizm

Piotr Bielski Piotr Bielski Piotr Bielski

Joga śmiechu: zacznij ćwiczyć już dziś

Książka Joga śmiechu. Droga do radości, zawiera informacje zarówno o tym, jak Piotr Bielski odkrył i sam rozpoczął przygodę z jogą śmiechu, ale i praktyczne ćwiczenia, by już od teraz każdy z nas mógł zacząć czerpać radość z życia. Autor wspomina, że jego kolejnym wyzwaniem jest ustanowienie rekordu Guinnessa w liczbie osób śmiejących się jednocześnie. Z pewnością będzie to najweselsze spotkanie stulecia!

SPRAWDŹ: czas na relaks w pracy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.