5 tanecznych zajęć fitness, podczas których spocisz się bardziej niż w siłowni

Jeśli zwykły fitness już cię nudzi, wybierz taneczne zajęcia, które prowadzą trochę zabawy do twojego treningu. Latino aerobic, zumba, dancehall aerobic, salsa fitness, salsation. To właśnie te zajęcia sprawią, że będziesz miała zgrabną sylwetkę i umięśnione ciało, a do tego twoje samopoczucie się polepszy.
Latino aerobic Latino aerobic lmoptics.2ap.pl

Latino aerobic

Latino aerobik to najlepsza propozycja fitnessowa dla osób, które nie lubią monotonnych ćwiczeń. Ćwiczenia odbywają się przy rytmach salsy, samby, mambo, merengue. Latino aerobik od zwykłego aerobiku różni się tym, że są to ćwiczenia połączone z tańcem latynoskim.

Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, następnie nauka kroków i choreografii , a na koniec - rozciąganie. Podczas takich zajęć bardzo dobrze pracuje układ sercowo - naczyniowy, poprawia się kondycja i pamięć ruchowa. Latino aerobik wyzwala pozytywną energię, generuje dobre samopoczucie, niweluje stres oraz oczywiście spala kalorie, wzmacnia ciało, poprawia koordynację ruchową.

Podczas godzinnego treningu Latino Aerobic możemy spalić 480 kcal.

Zumba Zumba zlife.zumba.com

Zumba

Chyba każdy już wie, czym jest zumba. W kolumbijskim slangu Zumba oznacza "baw się i ruszaj", więc dokładnie to, co odbywa się na zajęciach. Jest to dyscyplina, która zrewolucjonizowała rynek fitnessu i zamieniła zwykły trening w gorącą imprezę. Choreografie na zajęciach zumby są proste, ale intensywne. Każda piosenka ma mały układ złożony maksymalnie z 2- 4 kroków. Ponadto kroki nie są wyliczane, to muzyka dyktuje, który będzie następny. Za każdym razem, kiedy muzyka wraca, powtarzamy ten sam krok, a ćwiczący już intuicyjnie wiedzą, co będzie dalej. Trening zumby jest dynamiczny, wesoły, efektywny i interwałowy, a to wszystko do latynoskiej muzyki.

Podczas godzinnego treningu Zumby możemy spalić 450 kcal.

Dancehall aerobic Dancehall aerobic taniec-mikolow.pl

Dancehall aerobic

Aerobic w rytmie dancehall to idealne zajęcia dla osób, które chcą wyrzeźbić swoją pupę i uda. Większość kroków wykonuje się na ugiętych kolanach, co sprawia , że mięśnie pupy i ud intensywnie pracują. Są to zajęcia bardzo kobiece, dzięki którym podkreślamy nasze atuty. Ostatni etap treningu, czyli rozciąganie, również utrzymany jest w rytmach dancehallu. Podstawowym krokiem jest shake. Egzotyczna muzyka sprawia , że możesz poczuć się jak w podróży do Jamajki. Dancehall aerobic nie są  wskazane dla osób, u których stwierdzono problemy z krążeniem, ze względu na bardzo szybkie tempo ćwiczeń.

Podczas godzinnego treningu dancehall aerobic możemy spalić 500 kcal.

Salsa fitness Salsa fitness www.zonehealthandfitness.com

Salsa fitness

Salsa jest to jeden z niewielu styli tanecznych, który łączy tak wiele gatunków muzycznych min. afro-kubańskich, karaibskich, jazz. A to wszystko w połączeniu z ćwiczeniami  fitnessowymi. Na zajęciach salsy fitness nauczycie się akceptować swoje ciało i eksponować jego atuty, a przy okazji bardzo się spocicie. Takie zajęcia pomogą wzmocnić mięśnie, poprawić kondycję i stracić kilka kilogramów. Salsa fitness również wpływa na koordynację ruchów. Dzięki takim treningom mięśnie całego ciała stają się silne i mocne. Po zaledwie miesiącu widać już pierwsze efekty - ujędrnione pośladki, uda oraz smukła talia.

Podczas godzinnego treningu salsy fitness możemy spalić 400 kcal.

Salsation Salsation salsafit.pl

Salsation

Nie potrzebujesz partnera, żeby nauczyć się salsy. To nowy program taneczno-fitnessowy, który w Azji popularnością pobił największe światowe programy fitness, a teraz wielkimi krokami wkracza na rynek europejski i amerykański. Zajęcia te opierają się na radości, którą niesie taniec i ruch, oraz kładzie nacisk na muzyczną interpretację poszczególnych choreografii połączonych z niesamowitą zabawą. Zawiera elementy treningu funkcjonalnego, dzięki czemu można tańczyć i ćwiczyć jednocześnie. Każdy kto kocha się ruszać powinien wybrać się na takie zajęcia.

Podczas godzinnego treningu salsetion możemy spalić aż 450 kcal.

Więcej o:
Copyright © Agora SA