Bieganie dla kobiet. 5 korzyści, które odniesiesz

Bieganie niesie za sobą bardzo wiele korzyści, o których może nawet nie zdajemy sobie sprawy. Bez wątpienia tego typu treningi cardio doskonale wpływają na poprawę naszej formy i samopoczucia, ale co jako kobieta zyskasz dzięki bieganiu? Oto 5 najważniejszych korzyści, których możesz być pewna.
Bieganie dla kobiet Bieganie dla kobiet fotolia

Skóra będzie ładniej wyglądać

 

motivatomotivato

Największą zaletą regularnego biegania jest poprawa wyglądu ciała. Skóra zyskuje na tym najbardziej: wygładza się i napina, cellulit znika, wyglądamy młodziej.

Dzięki systematycznemu bieganiu możesz także schudnąć. Biegając przez godzinę w ciągu dnia jesteś w stanie spalić ok. 900 kalorii - to jest jak 1 średnia pizza lub dwie tabliczki czekolady!

Pamiętaj tylko o tym, że bieganie odchudza, jeśli pamiętasz o miksowaniu treningów, np. luźna godzina (tempo sprzyjające rozmowie z przyjaciółką), bieg w narastającym tempie (nakręca cię myśl, że chyba nie wyłączyłeś żelazka, albo coraz szybsza muzyka), długie wolne wybieganie (np. z audiobookiem), interwały (na maksa tylko do tego czerwonego samochodu, a potem marsz do ławki, później szybki bieg do skrzyżowania itd.).

Bieganie nie czyni cudów, ale bez dwóch zdań pomaga nam w osiągnięciu wspaniałych rezultatów. Wszystko jest zależne od tego ile pracy włożymy w wykonywane ćwiczenia.

Jeśli chcesz mieć plan, łączący bieganie z fitnessem, zobacz, co proponuje Motivato.

Bieganie dla kobiet Bieganie dla kobiet fotolia

Pozbędziesz się cellulitu

Skąd w ogóle bierze się ten koszmar spędzający sen z oczu każdej kobiety? W skrócie, celulit bierze się z zatrzymanych toksyn i płynów w konkretnych obszarach ciała. Tkanka tłuszczowa także ma znaczenie, ale przecież cellulit widoczny jest nawet u szczupłych dziewczyn.

Bieganie poprawia krążenie krwi, likwiduje obrzęki i rozbudowuje mięśnie, a to wszystko sprawia, że cellulit staje się mniej widoczny.

Bieganie dla kobiet Bieganie dla kobiet fotolia

Ból głowy i złe samopoczucie odejdą w niepamięć

Jak często sięgacie po środki przeciwbólowe ze względu na nieustający ból głowy? Nieważne, dzięki bieganiu zapomnicie o tym problemie. Już 3 treningi biegowe tygodniowo spowodują diametralną poprawę na lepsze.

Prócz wyglądu niewątpliwe zadbasz o swój układ nerwowy, napędzając jednocześnie do pracy mózg. Gdy będzie lepiej ukrwiony i prawidłowo dotleniony jego potencjał wzrośnie i zacznie pracować na wyższych obrotach.

Jeżeli dokuczają ci dolegliwości związane z menstruacją, bieganie pomoże je zredukować.

Bieganie dla kobiet Bieganie dla kobiet fotolia

Obniżysz stres

Jeżeli już mowa o stresie - ile razy zdarzyło Ci się przed jakimś ważnym wydarzeniem z Twojego życia poczuć tremę lub paniczny stres? Nie martw się i następnym razem wybierz lekarstwo w postaci porządnej dawki kilometrów. Uprawianie regularnie ćwiczeń kardio przyczynia się do łagodniejszej reakcji na stres.

Biegacze chwalą sobie chwile na treningu nie tylko z powodu na to, że ćwiczą swoją sprawność fizyczną, ale również ze względu, że podczas truchtania mogą przemysleć wiele spraw na spokojnie i zapomnieć o towarzyszącym im przez cały dzień problemach, dlatego tez wiele ludzi wybiera bieganie po pracy.

Serotonina uwalniana podczas biegania korzystnie wpływa na nasz nastrój. Dzięki niej czujemy się lepiej i ułatwia nam radzić sobie z nadmiernym stresem. Składnik ten znajdziecie również w ulubionej przekąsce biegaczy mianowicie w bananach - kumulacja szczęścia!

!I hope that my dreams comes true !I hope that my dreams comes true ANNA BIZON/fotolia

Nabierzesz odporności

Biegacze charakteryzują się jedną, ważną cechą, mianowicie nie zdarza im się często chorować co wynika z faktu, że posiadają wzmocniony układ immunologiczny.

Co jest tego przyczyną? W głównej mierze jest to zależne od tego ile czasu spędzasz na świeżym powietrzu, niezależnie od pory roku. Zahartowany organizm o wiele lepiej przyjmuje zmiany ciśnienia atmosferycznego oraz uodparnia się na anomalie pogodowe, które potrafią nie raz zaskoczyć na trasie podczas treningów. Dzięki systematyczności związanej z bieganiem, jego entuzjaści są w mniejszym stopniu narażeni na choroby cywilizacyjne takie jak chociażby depresja, bezsenność czy meteopatia.

Wszystko zbiega się do jednego wniosku, dzięki bieganiu stajesz się sprawniejszym człowiekiem, wydłużasz życie oraz wpływasz tym samym na poprawę jego jakości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.