Trening w kościele, w powietrzu albo jak z bajki? Oto 8 najdziwniejszych fitness klubów

Te siłownie mają pomysł jak przyciągnąć klientów i jak ich zatrzymać. W niektórych serce przyspiesza jeszcze zanim wskoczysz na rowerek. W innych możesz poczuć się jak w bajce.
David Barton Gym, www.davidbartongym.com David Barton Gym, www.davidbartongym.com David Barton Gym, www.davidbartongym.com

David Barton Gym Limelight: siłownia w kościele

Najbardziej prestiżowe siłownie na świecie. Karnet kosztuje.... [GALERIA]

Kluby fitness Davida Bartona możemy znaleźć m.in. w Miami, Las Vegas, Los Angeles czy w Chicago. Wszystkie wyglądają jak wyjęte z fotografii Davida LaChapelle: plakaty, meble vintage, biblioteczki, kule dyskotekowe to standardowe wyposażenie.

Nikt nie zdziwił się, kiedy Barton otworzył kolejne centrum fitness, tym razem w nowojorskim Limelight: wybudowanym w 1800 roku kościele, w latach 90. ubiegłego wieku przerobionym na klub, słynący z szalonych imprez i narkotyków.

W 2007 roku, kiedy era słynnego klubu dobiegła końca, w Limelight otworzono galerię handlową, następnie zagościł tam David Barton z maszynami do treningu, hantlami i zajęciami fitness, o takich nazwach, jak np. Komunia Core, Msza dla mięśni czy Zbawienie.

David Barton Gym Astor Place, electric-candle.com David Barton Gym Astor Place, electric-candle.com David Barton Gym Astor Place, electric-candle.com

David Barton Gym Astor Place: punkowy klimat

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć drugiej siłowni Davida Bartona, zlokalizowanej w Astor Place w Nowym Jorku.

Główna idea założyciela tej butikowej siłowni? "Chcę, żebyś zapomniał o świecie zewnętrznym, kiedyś jesteś w tym miejscu". Wystrój: kule dyskotekowe, biblioteczki, retro meble i krzesła-szkielety ma przyspieszyć bicie serca jeszcze zanim zaczniejsz biegać na bieżni.

Tiger Muay Thai, www.top.me/fitness/worlds-most-famous-outdoor-gyms-505.html; www.myeggnoodles.com Tiger Muay Thai, www.top.me/fitness/worlds-most-famous-outdoor-gyms-505.html; www.myeggnoodles.com Tiger Muay Thai, www.top.me/fitness/worlds-most-famous-outdoor-gyms-505.html; www.myeggnoodles.com

Tiger Muay Thai: MMA pod palmą

Trening sztuk walki w Tiger Muay Thai w Phuket w Tailandii to marzenie każdego zawodnika MMA i Muay Thai. Ten otwarty ring, otoczony palmami kokosowymi i drzewami bananowca możemy zobaczyć w wielu przewodnikach i filmach dokumentalnych, a organizowane przez szkołę obozy treningowe słyną z morderczych treningów.

Illoiha, ściana wspinaczkowa, www.nendo.jp/en/books/ Illoiha, ściana wspinaczkowa, www.nendo.jp/en/books/ Illoiha, ściana wspinaczkowa, www.nendo.jp/en/books/

Illoiha Fitness Club: wspinaczka w krzywym zwierciadle

Chwyty, które możemy spotkać na każdej ściance wspinaczkowej zastąpiono w Illoiha Fitness Club ramami obrazów, rogami jelenia, klatkami i wazami na kwiaty. Całość wygląda jak z "Alicji w Krainie Czarów".

Ten nietypowy pomysł zrodził się w głowie projektantów Nendo, którzy chcieli w ten sposób połączyć modę i fitness. Nazwali tę przestrzeń Illoiha Omotesando, od nazwy ulicy w Tokyo, w której znajdują się luksusowe butiki i domy najbogatszych Japończyków.

Pink Iron Gym, www.kissies.se/pink-iron-gym/ Pink Iron Gym, www.kissies.se/pink-iron-gym/ Pink Iron Gym, www.kissies.se/pink-iron-gym/

Pink Iron Gym: raj dla fitnessowych księżniczek

Położona w Beverly Hills w Kalifornii, Pink Iron Gym jest najbardziej różową siłownią na świecie. Jednak ten kolor nie ma związku z treningami, które tam oferują.

W grafiku znajdują się zarówno zajęcia kickboxingu, jak i crossfitu, na których dziewczyny wyciskają siódme poty.

W siłowni można spotkać samą królową różu: Paris Hilton.

Wellness Sky Fitness Center Belgrad, www.yatzer.com/wellness-sky-fitness-center-belgrade Wellness Sky Fitness Center Belgrad, www.yatzer.com/wellness-sky-fitness-center-belgrade Wellness Sky Fitness Center Belgrad, www.yatzer.com/wellness-sky-fitness-center-belgrade

Wellness Sky Fitness Center Belgrad: fitness w powietrzu

Ten trójkątny budynek sprawia wrażenie, jakby unosił się w powietrzu. Mimo jego futurystycznego wyglądu, liczy już ponad 40 lat. Wcześniej mieściła się w nim restauracja, teraz siłownia i spa.

Wnętrze budynku zostało zaprojektowane przez dwie firmy, belgradzką: 4of7 oraz londyńską: Superfusionlab które umieściły na suficie 390 paneli w stalowych konstrukcjach, które dodają wnętrzu lekkości i potęgują wrażenie unoszenia się w powietrzu.

One Aldwych Londyn, www.onealdwych.com One Aldwych Londyn, www.onealdwych.com One Aldwych Londyn, www.onealdwych.com

One Aldwych Londyn: trening w angielskim stylu

Siłownia w hotelu One Aldwych nie wyróżnia się niczym spośród innych, luksusowych siłowni w najbardziej prestiżowych hotelach.

Zachwycić może oczywiście 18 metrowy basen, bez chloru i z rozbrzewającą pod wodą relaksującą muzyką, ale to nie ze względu na niego One Aldwych znalazł się w naszym rankingu.

Siłowni, a także basenowi dodaje prestiżu sam budynek, w którym się znajdują. Zaprojektowany przez duet: Charlesa Mewes and Arthura Davisa, odpowiedzialnych za hotele Ritz w Londynie i w Paryżu stanowi kwintesencję angielskiego stylu. To właśnie edwardiański One Aldwych jest uznawany za ich najlepsze dzieło.

Do 1937 roku mieściła się w nim redakcja Morning Post, następnie Illustrated Newspapers Limited, potem Llyods Bank, teraz hotel i The Health Club, w którym właśnie można zadbać o sylwetkę.

Madonna Hard Candy, www.hardcandyfitness.com Madonna Hard Candy, www.hardcandyfitness.com Madonna Hard Candy, www.hardcandyfitness.com

Hard Candy Fitness: ćwicz jak Madonna

Sieć luksusowych siłowni sygnowanych imieniem gwiazdy popu: Madonny powstała w 2010 roku. Od tamtej pory powstały siłownie w 8 miastach, m.in. w Nowym Meksyku, Sydney, Berlinie czy Moskwie.

Harder is better to hasło, które przyświeca ćwiczeniom, inspirowanym piosenkami Madonny oraz treningiem, który gwiazda wykonuje na co dzień.

Więcej o: