Trening komandosa, szybki spinning, a może wodna zumba? Zobacz 7 najtrudniejszych zajęć fitness [RANKING]

Coraz więcej ćwiczących wychodzi poza tradycyjne zajęcia fitness, chcąc sprawdzić swoje możliwości i odnaleźć zupełnie nowe wrażenia. Strużki potu spływające po czole i maksymalne zmęczenie to prosta droga do satysfakcji i poczucia spełnienia. Warto zapoznać się z naszą listą najtrudniejszych i najbardziej spalających tłuszcz treningów.

Trening Navy Seals dla prawdziwych twardzieli

Trening wykorzystuje sprawdzone sposoby elitarnych jednostek specjalnych Navy Seals by zbudować mięśnie i zyskać sprawność komandosa. Od kiedy w 1961 roku prezydent J.F Kennedy powołał Navy Seals podstawowym ćwiczeniem członków jednostki stał się trening z obciążeniem własnego ciała. Ćwiczenia zostały tak opracowane, by z szeregowego żołnierza stworzyć komandosa o perfekcyjnej kondycji i sprawności, które sprawdzają się podczas najtrudniejszych operacji bojowych i wymagających warunków zewnętrznych. Trening pozwala na rozbudowanie mięśni, poprawienie ogólnej kondycji oraz spalenie tkanki tłuszczowej. Jest bardzo różnorodny - w skład poszczególnych zestawów wchodzą m.in.: pompki Spider-Mana, przysiady boczne, sprinty z leżenia, pompki w staniu na rękach, czy wskakiwanie na schody. Niektóre z ćwiczeń brzucha pozwalają spalić 40 proc. więcej kalorii i odsłonić ukryty ABS!

Spalone kalorie: 1200kcal/godz.

Crossfit Crossfit Fot. Reebok

CrossFit, czyli piękna sylwetka w krótkim czasie

Ten morderczy trening znany jest już chyba przez wszystkich, którzy starają się uciec od monotonii zajęć fitness. Trening daje bardzo szybkie efekty w postaci pięknej sylwetki, angażuje bowiem całe ciało ze szczególnym uwzględnieniem takich partii, jak: pośladki, mięśnie brzucha i uda. Przed rozpoczęciem treningu warto wziąć pod uwagę swoje predyspozycje i ewentualne przeciwwskazania. CrossFit mogą jednak wykonywać zarówno osoby zaawansowane, jak i początkujące. Wystarczy dobrać odpowiedni dla siebie trening. Nadrzędna zasada crossfitu to zwiększenie wydajności w 10 różnych obszarach fizycznych, m.in. wydolności krążeniowo-oddechowej, koordynacji, mocy, siły zwinności i równowagi. Druga zasada crossfitu to różnorodność, zatem im więcej ćwiczymy skacząc na skakance, robiąc brzuszki, pompki, czy podnosząc ciężary, tym lepiej!

Najsilniejsze i najseksowniejsze Crossfit Girls!

Ćwiczenia w ramach treningu wykonuje się w obwodach, czyli jedno pod drugim, z uwzględnieniem krótkich przerw między nimi oraz zasady,że po ćwiczeniu lżejszym powinno nastąpić to bardziej intensywne. Na każde z ćwiczeń należy poświęcić 2 minuty. Trening powinien trwać minimum 3 dni, a do każdego dnia do intensywnego workoutu, należy doliczyć obowiązkową rozgrzewkę i 10 minutowe rozciąganie. Po jednym dniu przerwy kontynuujemy cykl. Podstawową wadą crossfitu jest większa ekspozycja na liczne kontuzje. Warto, by osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z tego typu treningiem poradziły się trenera - to pozwoli na odpowiednie dobór intensywności ćwiczeń.

Spalone kalorie: 1000kcal/godz.

Cross Fit - 10 minutowy trening Jessicy Alby

Krav Maga Krav Maga

Relentless - połączenie sztuk walki z treningiem siłowym

Relentless łączy w sobie sztuki walki z elementami siłowymi. Został opracowany przez byłego boksera Sama Lopeza. Cały, 75-minutowy program to prawdziwe wyciskanie siódmych potów: pompki, przysiady i inne ćwiczenia przeplatane elementami sztuk walki to prawdziwa gratka dla fanatyków fitnessu. Zazwyczaj kluby oferują krótkie, lecz intensywne treningi, które gwarantują uczestnikom 100 proc. skuteczności... i jeszcze więcej zmęczenia.

Spalone kalorie: 1000kcal/godz.

Judo - sport dla każdego

Spinning Spinning

Spinning - prawdziwa frajda i dużo spalonych kalorii

Spinning, czyli trening na rowerach idealnie sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym, bowiem nie musimy rezygnować z ukochanej jazdy na jednośladzie. To zupełnie inny rodzaj aktywności, niż ćwiczenie na rowerze stacjonarnym w domu, czy na siłowni. Spinning uprawia się na specjalnych rowerach, które są wzorowane na kolarskich, a cały trening należy do niezwykle energetycznych. To też ogromna frajda dla uczestników, ponieważ otrzymujemy świetny trening wytrzymałościowy, w którym odpowiendnio dobrana muzyka narzuca nam tempo jazdy. Podczas spinningu intensywnie pracują nogi, brzuch i pośladki. Dzięki regularnym treningom można poprawić swoją kondycję fizyczną, pokonać cellulit i zrzucić zbędne kilogramy. Trening nie powinien trwać dłużej niż 45 minut - w ten sposób unikniemy zmęczenia mięśni oraz obciążenia stawów.

Spalone kalorie: ok. 900kcal/godz.


Power 90 Extreme to trening, który oprócz wypracowania zgrabnej sylwetki ma na celu zmianę nawyków żywieniowych. Power 90 Extreme to trening, który oprócz wypracowania zgrabnej sylwetki ma na celu zmianę nawyków żywieniowych. Shutterstock

Trening P90X - poczuj wszystkie swoje mięśnie!

P90X, czyli Power 90 Extreme to 90-dniowy, niezwykle popularny na Zachodzie trening (jego fanką jest m.in. piosenkarka Pink), stworzony przez Tony'ego Hortona - amerykańskiego guru fitnessu. Jego głównym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, wypracowanie zgrabnej sylwetki, ale też zmiana nawyków żywieniowych. Trener opracował bowiem specjalną dietę, która stanowi integralną część treningu. P90X składa się z 12 specjalnych ćwiczeń dobranych na zasadzie "muscle confusion". Ta podstawowa zasada treningu polega na wprowadzeniu tak zwanego "zamętu" w mięśniach (plan zakłada trening siłowy na przemian z krzyżowym, na który składają się sztuki walki, ćwiczenia z hantlami, joga, stretching i gimnastyka zdrowotna), co za tym idzie- mamy pewność, że nasze mięśnie cały czas się rozwijają, a my nie możemy narzekać na monotonię. Podczas trwania programu ważny jest 3-fazowy plan odżywiania, który ma na celu spalanie tkanki tłuszczowej i budowanie mięśni.

Spalone kalorie: 700kcal/godz.

Trening nóg i pośladków z obciążeniem [PLAN TRENINGOWY]

Aqua aerobic Aqua aerobic Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Wyborcza.pl

Aqua zumba, czyli latynoskie rytmy w wodzie

Z tym niezwykle żywiołowym treningiem możemy zmierzyć się również w wodzie zyskując dodatkowe obciążenie i... więcej spalonych kalorii! W Polsce połączenie aqua aerobicu z zumbą dopiero znajduje swoje grono zwolenników. Teraz, doskonale nam znana zumba zyskuje zupełnie nowy, podwodny wymiar. Podczas energetycznych zajęć z aqua zumby również wykorzystuje się latynoską muzykę. Taneczne ruchy stają się wolniejsze przez opór wody, ale to nie znaczy, że trening traci na swej intensywności - wręcz przeciwnie! Woda wypierając ciało i amortyzując jego ruchu zmusza je do większego wysiłku. Aqua zumbę ćwiczyć może każdy, a w szczególności osoby, które mają problemy z kręgosłupem czy stawami.

Spalone kalorie: 700kcal/godz.

Zumba to zastrzyk energii!

XVIII Mistrzostwa Polski na ergometrach wioślarskich XVIII Mistrzostwa Polski na ergometrach wioślarskich Fot. Maciej Swierczynski / Agencja Wyborcza.pl

Ergometr wioślarski - płynąc po lepszą sylwetkę

Może się wydawać, że ćwiczenia na popularnym "wioślarzu" nudzą powtarzalnością tej samej sekwencji ruchów, lecz nic bardziej mylnego! Podczas ćwiczeń na ergometrze zaangażowane są niemal wszystkie partie mięśni, a sama technika ruchu może nas zaskoczyć. W przyrząd ten wyposażonych jest wiele klubów fitness, więc warto go przetestować, bowiem ruch na nim nie jest idealnym odzwierciedleniem tego, co wykonują wioślarze. Ruchome siodełko umożliwia trening dolnych partii ciała. Ponadto, podczas całego treningu, w pracę zaangażowanych jest aż 90% mięśni, m.in. brzucha, grzbietu, mięśnie ramion, barków i ud. Przy użyciu ergometru wioślarskiego można odbyć trening aerobowy, interwałowy, czy siłowy. Należy jednak pamiętać, że to intensywny trening, który wymaga odpowiedniej techniki i ostrożności.

Spalone kalorie: 500kcal/godz.


Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.