Fitness na trampolinach. Dobra zabawa i spalone kalorie

Fitness na trampolinach to nowe, ulubione zajęcia dziewczyn. Skakanie na małych, jednoosobowych trampolinach pozwala spalić nawet 800 kcal! Zobacz, jak wygląda trening i gdzie możesz go znaleźć.
Jumping Fitness Jumping Fitness Jumping Fitness

Skacz i trenuj

Jumping fitness to nowa metoda ćwiczeń, podczas której wykorzystuje się do treningu, małą, jednoosobową trampolinę.

Trening składa się ćwiczeń gimnastycznych i aerobiku. Jest to kombinacja wyskoków ułożona w choregrafię, którą wykonuje cała grupa.

Jumping fitness to trening kondycyjny, kształtujący całą sylwetkę, angażujący do pracy duże grupy mięśni. Podczas niego spalamy nawet 800 kcal. Mówi się, że 10 minut intensywnego skakania równa się 30 minutom biegu na bieżni.

Jest to idealny trening dla kobiet: pomaga schudnąć, przyspiesza metabolizm oraz usuwanie toksyn z organizmu, więc pomaga wygładzić skórę i zmniejszyć cellulit. Dzięki innowacyjnemu zastosowaniu trampolin, trening ten nie obciąża stawów.

Co ważne, skakanie dostarcza radości i na pewno szybko się nie znudzi.

Zajęcia znajdziesz pod nazwami: Jumping Fitness, Jump Fitness (prowadzony przez parę FitLovers w Parku Trampolin w Gdyni) Jumping Frog (w warszawskim Pole Dance Studio InSpiral), a także Fit and Jump, który do Polski wprowadziły siostry i blogerki ADiHD, które opowiedziały nam o swojej metodzie ćwiczeń.

Siostry ADiHD/Fit and Jump Siostry ADiHD/Fit and Jump Justyna

Jak wyglądały początki Fit and Jump?

Nowa sylwetka Khloe Kardashian. Zobacz, jak ją osiągnęła

Fit and Jump stworzyliśmy ponad rok temu (11 kwietnia wybiła nasza rocznica) w Łodzi i od pierwszego miesiąca podbiło to serca łodzian, choć może bardziej łodzianek. Ciągle pamiętamy dzień, w którym nasza współlokatorka obejrzała filmik zza południowej granicy i powiedziała: róbmy to w Polsce!

Tak też się stało i od września 2015 mamy studio Fit and Jump, które stało się naszym drugim domem.

Fitness na trampolinach dziwi ludzi. Gdy w nowych miejscach poruszamy ten temat, każdy wyobraża sobie dużą, ogrodową trampolinę, na której skacze kilka osób. Wygląda to jednak troszkę inaczej, choć cieszy i bawi równie mocno!

Fit and Jump znajduje się także, m.in. w: Łodzi, Poznaniu, Gnieźnie, Białej Podlaskiej i Lollar w Niemczech, dwa punkty są w: Aleksandrowie Łódzkim, Warszawie, Opolu, Pabianicach i Trzemesznie.

Kolejne zaplanowane punkty w tym miesiącu to m.in.: Głogów, Łódź Arturówek, Łódź Górna, Bydgoszcz oraz Białystok. Piękne jest, że z miesiąca na miesiąc Polska rozrasta się w niebieskie kółeczka, a nasi licencjobiorcy cieszą się razem z nami liczbą zadowolonych klientów.

Wejdź na stronę fitandjump.pl

Obserwuj Fit and Jump na Instagramie

instagram/fit_and_jump instagram/fit_and_jump instagram/fit_and_jump

Jak wyglądają zajęcia Fit and Jump?

Jak ćwiczą gwiazdy? 5 gorących zajęć fitness

- Liczba uczestników zajęć jest zależna od liczby trampolin, ponieważ każdy skacze na swojej własnej, jednoosobowej trampolinie, która ma 1,26 m średnicy. Trampoliny są również przez nas produkowane.

Podczas godzinnego treningu wykonujemy nie tylko ogromną ilość skoczków, dzięki którym spalamy nawet 800 kcal, mata trampoliny idealnie spisuje się jako podłoże do wykonywania brzuszków oraz ćwiczeń wzmacniających uda i pośladki.

Często dostajemy pytanie: 'Czy to nie niszczy stawów' i to pytanie kochamy najbardziej. Miękkie podłoże trampoliny idealnie amortyzuje każdy skok, co powoduje, że unikamy twardego kontaktu z ziemią. Dzięki temu ćwiczą u nas osoby nie tylko otyłe, ale także takie, które miały lub mają problemy z kolanami i cieszą się, że w końcu znalazły trening dla siebie.

Kolejnym atutem zajęć jest miła, zabawna atmosfera, ponieważ trampoliny budzą w każdym uczestniku dziecko, wywołują większą dawkę energii oraz uśmiechy na twarzach.

Siostry ADiHD/fit and jump Siostry ADiHD/fit and jump Siostry ADiHD/fit and jump

Jak zaczęła się Wasza przygoda z fitnessem?

- Nasza przygoda z aktywnością fizyczną zaczęła się bardzo wcześnie, ponieważ już za dzieciaczka mama zapisała nas do zespołu tanecznego Świerszcze. Tam przetańczyłyśmy większą część naszego życia, czyli jakieś 12 lat i pokochałyśmy życie w ciągłym ruchu. Także WF był naszą ulubioną lekcją (no dobra Mileny jeszcze niemiecki i chemia) - śmieją się siostry.

Jeśli chodzi o fitness, to urozmaicił on nasze życie 1,5 roku temu, kiedy nasza współlokatorka zobaczyła trening na trampolinach na zagranicznym filmiku i powiedziała . Tak powstało Fit and Jump. Milena jest głównym trenerem, autorem programu treningowego oraz szkoli instruktorów w całej Polsce, ja natomiast ćwiczę u niej i zajmuję się marketingiem naszych trampolinek.

Oczywiście, nie zajmujemy się tylko sportem. Pracujemy także jako modelki oraz fotomodelki, ja (Ilona) interesuję się PRem i dziennikarstwem. Poza tym lubimy wyzwania, organizowanie eventów, pokazów mody, show.

instagram.com/fitandjump instagram.com/fitandjump instagram.com/fitandjump

Jak dużo czasu poświęcacie na trening?

- Nasz dzień jest bardzo aktywny. Milena zazwyczaj prowadzi zajecia przez 3 godziny dziennie. Pierwsze dwie są treningiem Fit and Jump. Po tym prowadzi trening wzmacniający najważniejsze dla kobiet partie czyli brzuch, uda, łydki, ramiona i oczywiście pupa.

Ja trenuję 2 razy w tygodniu, oczywiście trenuje mnie moja siostra, aczkolwiek teraz wzmagam siłę treningów i przechodzę na dietę, ponieważ w październiku wyjeżdżam do Chin reprezentować Polskę w konkursie Miss Bikinu Universe, więc forma musi być.

instagram.com/siostryadihd instagram.com/siostryadihd instagram.com/siostryadihd

Co zrobić, żeby trening przynosił najlepsze efekty?

Heidi Klum. Trening i dieta supermodelki

- Przede wszystkim nie możemy być zmęczeni psychicznie. Trening musi nam sprawiać przyjemność, jedzenie smakować. Jeśli nudzi Cię trening, szukaj innego, jeśli nie lubisz dietetycznego jedzenia poszukaj urozmaicających przypraw. Baw się tym! Nigdy nie utrzymasz dobrej formy, nie będąc szczęśliwym. No i nie zapomnijmy o systematyce!

Dzięki naszym kursantkom wiemy, że fitness na trampolinach odmienił ich życie. Odnalazły trening odciążający stawy, sprawiający wiele uśmiechu i mijający w zaskakującym tempie. Na naszym profilu Fit and Jump chwalimy się ich metamorfozami, koniecznie to sprawdźcie i pochwalcie nasze dzielne jumperki!

instagram/fit_and_jump instagram/fit_and_jump instagram/fit_and_jump

Jakie są Wasze fitnessowe marzenia?

Dzieje się bardzo dużo i ciągle dochodzą nowe plany :P Z dnia na dzień pojawia się nowy pomysł, nowe możliwości. Chciałybyśmy, aby w każdym mieście znalazł się punkt Fit and Jump, bo codziennie pisze do nas wiele 'zgłodniałych' kobiet, chcących skakać, niestety nie mających gdzie. Mamy oczywiście sprzedaż do domu wraz z programem treningowym, jednak to jest dobra opcja dla osób, które mają w sobie wiele siły i motywacji.

Tak naprawdę to, co się dzieje teraz jest naszym marzeniem sprzed lat, więc już jesteśmy zachwycone. Mamy jednak nadzieję, że nigdy nie zabraknie nam pomysłów i chęci, marzymy o tym, aby każdy nowy skoczek zakochał się w fitnessie na trampolinach, a rodzina Fit and Jump powiększała się i powiększała.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.