Co twoje ulubione zajęcia fitness mówią o tobie?

Zumba, crossfit, a może bieganie? To nie przez przypadek wybrałaś te zajęcia fitness, a nie inne! Zobacz, co twoje ulubione ćwiczenia mówią o twoim charakterze.
joga joga Fot. Shutterstock

Joga/Pilates

Wiele osób twierdzi, że joga nie jest prawdziwym treningiem. Jednak ci, którzy ćwiczą ją regularnie są innego zdania. Dokładne wykonywanie poszczególnych pozycji w jodze, a także w pilatesie, mocno przyspiesza bicie serca i krążenie krwi, chociaż ruchy nie zawsze są dynamiczne. Wielbiciele tych aktywności to często osoby skryte, introwertyczne, które lubią trening, ale niekoniecznie będą to ćwiczenia nastawione na rywalizację czy wylewanie siódmych potów podczas podnoszenia ciężarów.

Szukają balansu w życiu i swojej przestrzeni, w której mogą się zrelaksować. Nie lubią konfliktów i starają się ich unikać, jeśli jednak są w sytuacji konfliktowej, starają się wysłuchać drugiej osoby i spojrzeć na problem z drugiej strony.

Wielbiciele jogi są elastyczni, nie tylko podczas wykonywania asan. Potrafią dostosować się do różnych sytuacji i rzadko kiedy upierają się przy swoim zdaniu.

Te osoby szukają spełnienia na wielu polach i nie zadowala ich połowiczny sukces. Mimo tego, są cierpliwi i potrafią czekać na efekty swojej pracy przez długi czas.

http://www.inc.com/magazine/201307/burt-helm/crossfit-empire http://www.inc.com/magazine/201307/burt-helm/crossfit-empire http://www.inc.com/magazine/201307/burt-helm/crossfit-empire

Crossfit/P90X/Insanity

Lubisz nowości i nie boisz się ich testować. Nie ma takiego treningu, który przerażałby cię swoją intensywnością. Szukasz nowych wyzwań, szybko się nudzisz i szukasz towarzystwa innych ludzi.

Jeśli lubisz crossfit zapewne jesteś osobą zorganizowaną, skrupulatnie prowadzącą kalendarz i dotrzymującą terminów. W twoim życiu panuje porządek, a kiedy coś go zakłóci, szybko starasz się ułożyć wszystko od nowa.

Wszystko starasz się robić dokładnie i do końca. Nie zostawiasz niedokończonych spraw i mimo tego, że lubisz pracować w grupie, zawsze dbasz o to, żeby wypaść lepiej od innych.

Zdjęcie Reebok Buty Crossfit Sprint 2 M47621 Zdjęcie Reebok Koszulka Crossfit (222443_20) Zdjęcie Sapphire Skakanka Crossfit
Reebok Buty Crossfit Sprint... Reebok Koszulka Crossfit (2... Sapphire Skakanka Crossfit
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Spinning Spinning Fot. 123rf.com

Spinning

Jeśli spośród zajęć fitness wybierasz trening trening na rowerach, czyli pedałowanie w rytm muzyki i według wskazówek instruktora, jesteś prawdopodobnie osobą zorganizowaną i postępującą według zasad i przestrzegającą przepisów. Chociaż, jest też prawdopodobieństwo, że zajęcia spinning to jedyna uporządkowana rzecz w twoim chaotycznym życiu.

Przed podjęciem ważnych decyzji rozważasz wszystkie możliwe scenariusze. Lubisz słuchać innych i analizujesz jak wybrana przez nich decyzja zaważyła na ich życiu.

Lubisz wyzwania, nigdy nie wybierasz łatwej drogi i starasz się we wszystkim co robisz dawać z siebie 100 procent.

zmęczony biegacz, bieganie, wysiłek zmęczony biegacz, bieganie, wysiłek Fot. Shutterstock

Bieganie

Lubisz czuć wiatr we włosach i mieć świadomość, że liczą się tylko pokonywane kilometry? Biegacze są samodzielni, konsekwentni i zdecydowani. Bieganie, mimo zmęczenia, często bólu i kontuzji, przynosi satysfakcję i uzależnia. Stąd można wywnioskować, że biegacze nie poddają się przeciwnościom losu i wytrwale dążą do celu.

Według Narodowego Spisu Biegaczy, przeprowadzonego przez PolskaBiega.pl, jak już bierzemy się za bieganie, to na poważnie. Większość biegaczy trenuje dwa-trzy razy w tygodniu, przede wszystkim dla zdrowia i kondycji, często też, by się odstresować i schudnąć. I najwyraźniej to działa. Aż 66 proc. stwierdziło, że bieganie wpłynęło na ich nawyki żywieniowe, a niemal wszyscy przyznają, że poprawia ich samopoczucie. Biegacze to szczęśliwi ludzie!

Zdjęcie Adidas buty do biegania damskie DURAMO 6 B39765 Zdjęcie ADIDAS buty do biegania damskie DURAMO 6 D66479 Zdjęcie Skechers Buty do biegania Go Run 2 13600-GRPR
Adidas buty do biegania
ADIDAS buty do biegania
Skechers Buty do biegania
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Zumba/Dance

Trening to dla ciebie głównie dobra zabawa. Przyznasz, że w życiu także szukasz przyjemności. Nie lubisz analizować problemów i pogrążać się w złym nastroju.

Lubisz być w centrum zainteresowania i nie obchodzi cię zdanie innych. Kiedy dobrze się bawisz, lubisz jeśli inny również mają dobry humor.

Zdjęcie Zumba Fitness: Join the Party (PS3) Zdjęcie Zumba Fitness Rush (X360) Zdjęcie Zumba Fitness World Party (Wii)
Zumba Fitness: Join the Party (PS3)
Zumba Fitness Rush (X360) Zumba Fitness World Party (Wii)
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Siłownia Siłownia fot. Holbox/Shutterstock

Trening w siłowni

Zamiast grupowych zajęć fitness wybierasz samotny trening siłowy? Na pewno nie lubisz tracić czasu i nie bardziej niż zdanie innych liczy się dla ciebie to, co podpowiada ci intuicja. Nie chodzi o to, że jesteś niemiła, po prostu na trening masz godzinę i konkretną liczbę powtórzeń do robienia.

Nie pozwalasz, żeby ktoś lub coś przeszkodziło ci w twoich planach. W pracy lubisz wykonywać obowiązki samodzielnie.

Zdjęcie PROFIT HANTLE WINYLOWE 2x2kg Zdjęcie Reebok Hantle 3 kg (RAWT-11053YL) Zdjęcie York Hantle winylowe Kettlebell 8 kg
PROFIT HANTLE WINYLOWE 2x2kg Reebok Hantle 3 kg (RAWT-11... York Hantle winylowe Kettle...
Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.