Crossfit Games 2014: kto zdobędzie tytuł "najbardziej sprawnej kobiety na świecie"?

Już 25 lipca rozpoczynają się zawody Crossfit Games. Zawodnicy muszą być gotowi na wszystko, bo oprócz typowych ćwiczeń crossfitowych (jak podnoszenie ciężarów czy skoki na skrzynię), organizatorzy przygotowują niespodzianki, np. elementy zaczerpnięte z ekstremalnych biegów. Zobacz, kto w tym roku powalczy o tytuł "Fittest Woman on the Planet".
crossfit games crossfit games crossfit games

Annie Thorisdottir

t

Pochodząca z Islandii Annie to Fittest Woman on Earth roku 2011 i 2012 (w 2013 musiała się wycofać z zawodów z powodu kontuzji). W tym roku roku chce zdobyć ten tytuł ponownie. Annie trenuje crossfit od 4 lat. Ćwiczy kilka razy dziennie minimum 3 razy w tygodniu. Zazwyczaj trenuje z facetami i nagrywa swoje treningi, żeby później skorygować błędy. Bardzo poważnie podchodzi do regeneracji. Annie trzyma się diety paleo. Je głównie mięso, przeważnie kurczaka i dużo warzyw.

crossfit games crossfit games crossfit games

Valerie Voboril

Najlepsze brzuchy gwiazd. Zobacz, co robić, żeby mieć wyrzeźbione mięśnie?

Valerie zaczęła swoją przygodę z CrossFit Games w 2009 roku, wtedy musiała wcześniej ukończyć zawody, z powodu uderzeń gorąca wywołanych przez leki na alergię, które przyjęła przed zawodami. W 2010 roku zajęła 3 miejsce, w 2011 nie brała udziału w zawodach, bo urodziła córeczkę, już rok później była piąta, w 2013 natomiast trzecia.

Zaczęła trenować crossfit trzy miesiące przed pierwszymi zawodami. Wcześniej trenowała gimnastykę, lubiła kolarstwo górskie, snowboarding, wspinaczkę górską i bieganie.

Valerie wykonuje jeden trening dziennie, zazwyczaj 3 razy w tygodniu. Ćwiczy zazwyczaj w domu, w siłowni, którą zbudowała we własnym ogródku. Dzięki temu więcej czasu spędza z rodziną. Stara się jeść nieprzetworzone produkty, ale nie kontroluje wielkości porcji. Pozwala sobie na 3-4 odstępstwa od diety w tygodniu.

crossfit games crossfit games crossfit games

Alessandra Pichelli

Znasz sposoby na płaski brzuch? Sprawdź się i rozwiąż nas quiz!

Alessandra podczas zeszłorocznych zawodów zajęła czwarte miejsce. Alessandra uwielbia rywalizaję, dlatego w tym roku jest nastawiona na zdobycie pierwszego miejsca. Alessandra przyznaje, ze regionalne eliminacje zawsze są dla niej ciężkie zarówno fizycznie, jak i psychicznie. To dlatego, że na trening przeznacza dużo czasu. To wymaga poświęcenia i zaangażowania. Pichelli jest częścią drużyny Diablo CrossFit i to właśnie koledzy z drużyny dają jej siłę i motywację.

crossfit games crossfit games crossfit games

Camille Leblanc-Bazinet

Sprzęt do ćwiczeń w domu. Zobacz, czego potrzebujesz, żeby wykonać trening.

Kanadyjska studentka chemii jest jedną z czołowych zawodniczek CrossFit. Przez ostatnie 3 lata plasowała się w dziesiątce, z każdym rokiem na wyższym miejscu: w 2010 na 9, w 2011 na 8, w 2012 na 6.

Camille przez 14 lat trenowała gimnastykę (zaczęła w wieku 2 lat, potem w wieku 16 lat przeszła na 'emeryturę' i trenowała młodsze zawodniczki), grała w piłkę nożną, piłkę ręczną, jeździła na nartach i grała w rugby. Do tego, od czasu do czasu biega maratony.

crossfit games crossfit games crossfit games

Julie Foucher

Jillian Michaels. Najbardziej znienawidzona trenerka Ameryki.

Julie zajęła drugie miejsce w 2012 roku. Teraz powraca do zawodów, po roku przerwy, którą wykorzystała na zdanie egzaminów do szkoły medycznej).

Jak wyglądają jej przygotowania? Kiedyś trenowała 4-5 dni w tygodniu przez 90 minut. Przed tegorocznymi zawodami zwiększyła liczbę treningów do 5 w tygodniu i wydłużyła ich czas?do 3 godzin. Julie, jak wiele zawodniczek, jest na diecie Paleo. Od kiedy jest na tej diecie widzi, że łatwiej przychodzi jej wykonywanie ćwiczeń i ma więcej energii do treningu. Na początku trudno wytrwać na diecie Paleo (zwłaszcza z tego względu, że jest to dieta całkowicie pozbawiona cukru), ale po kilku tygodniach nasz organizm przyzwyczaja się do nowego sposobu odżywiania.

 

crossfit games crossfit games crossfit games

Jen Jones

Joga, aerobik, bieganie. Zobacz, ile kalorii spalasz podczas tych czynności

"Kiedy zaczynałam swoją przygodę z CrossFitem, pracowałam jako pielęgniarka. Teraz to już nie jest moje główne zajęcie, ale ciągle czasem biorę dyżury. To mi daje potrzebny balans" przyznaje Jen.

Zawodniczka swoją przygodę z CrossFitem zaczęła przez przypadek. Była znudzona standardowym treningiem na siłowni, więc z ciekawości poszła na pierwsze WOD do pobliskiego boxu. Jen chciała trenować z jakimś celem, dlatego zapisała się na zawody CrosFit w swoje urodziny. Nie było to przyjemne doświadczenie. Zrobiło jej się słabo i nie mogła ukończyć zawodów. Pomyślała wtedy, że chce być coraz lepsza.

crossfit games crossfit games crossfit games

Rebecca Voigt

Jak pokonać zastój w odchudzaniu?

Rebecca Voigt to weteranka zawodów. Bierze w nich udział od 2008 roku i ma koncie najwięcej wystąpień wśród kobiet. Ma 175 cm wzrostu i sprawia, że podnoszenie 160 kilogramów wygląda na łatwiznę. Rebecca od zawsze lubiła sport. Była zafascynowana piłką nożną, koszykówką i gimnastyką.

Rebecca stara się na co dzień jeść "czysto" (unika przetworzonego jedzenia), 5-6 razy dziennie i jest to zazwyczaj mięso, awokado, płatki kokosowe i jarmuż. Po zawodach świętuje odpoczywając i jedząc fast food.

crossfit games crossfit games crossfit games

Amanda Douglas

Insanity. Najbardziej hardcorowy trening na świecie

Amanda Douglas wyróżnia się na tle reszty zawodniczek Crossfit Games. Jest tancerką, uwielbia stepowania i balet. To właśnie taniec przygotował ją do zmagań, z którymi przychodzi jej zmierzyć się podczas treningów crossfitowych. Amanda nie stosuje żadnej specjalnej diety, je to, na co ma ochotę i często pozwala sobie na piwo. Amanda jest trenerką crossfitu, bardzo lubi uczyć go dzieci.

crossfit games crossfit games crossfit games

Talayna Fortunato

Dieta dodająca energii. 7 przepisów

Talayna odkryła crossfit w 2009 roku. Wcześniej uprawiała gimnastykę. Potem większość czasu spędzała w siłowni. Lubiła zajęcia na stepie, bodypump, brała także udział w triathlonach. Jej trener zauważył, ile czasu poświęca treningom i namówił ją na trenowanie crossfitu.

Talayna bierze na poważnie swoje treningi, ale czasem lubi spędzić dzień na plaży albo wypić lampkę wina słuchając muzyki i jedząc frytki.

Samantha Briggs Samantha Briggs Samantha Briggs

Samantha Briggs

Testujemy biustonosze sportowe

Samantha zaczęła swoją przygodę z crosfitem 5 lat temu. Wcześniej grała w piłkę nożną, biegała i brała udział w duathlonach (bieg, jazda na rowerze i znów bieg). Te sporty przydały jej się podczas crossfitu. Nauczyła się dzięki nim wytrzymałości. W 2012 roku, podczas przygotowań do Crossfit Games Samantha uszkodziła kolano i przez kolejne 3 miesiące nie mogła wykonywać żadnych ćwiczeń, które angażują je pracy. Powrót do regularnych treningów i zawodów uznaje za bardzo trudny.

Samantha Briggs na co dzień pracuje jako strażak. 4 dni pracuje, a 4 kolejne ma wolne. Wykorzystuje do ćwiczeń siłownię, która znajduje się w budynku i zachęca do treningu swoich kolegów. W wolne dni lubi aktywny wypoczynek, pływania lub bieganie.

Jej sposób odżywiania można nazwać dietą paleo, ale Samantha nie wyłączyła z niej nabiału. Przyjmuje witaminę D i kapsułki z olejem rybnym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.