Figura jak u gwiazdy - poznaj szczegóły treningów

Ramiona Jessicy Alby, pupa Jennifer Lopez, płaski brzuch Megan Fox - gwiazdy chwalą się swoimi atutami w kreacjach Haute Couture od najlepszych projektantów. Teraz, kiedy sezon nagród zaczął się na dobre prezentujemy niesamowite ciała gwiazd i szczegóły ich treningu.
Ramiona Jessicy Alby - trening Ramiona Jessicy Alby - trening jessica alba

Ramiona Jessicy Alby

Jessica trenuje z Ramoną Braganzą. Ćwiczą prawie codziennie, Ramona także podróżuje razem z Jessicą, żeby ta nie zaniedbała treningu nawet podczas zdjęć do filmów. Ramona dostosowuje się do warunków i na bieżąco tworzy trening. Nie używa sprzętu do ćwiczeń, ewentualnie lekkich ciężarków. Przez to, że ćwiczenia są zróżnicowane aktorka nie nudzi się, a jej mięśnie nie przyzwyczają się jednego zestawu ćwiczeń, więc trening jest bardziej efektywny.

Ramona stworzyła trening 3-2-1: 3 części treningu kardio, rozdzielone 2 treningami obwodowymi i seria ćwiczeń wzmacniających mięśnie środka. Kardio to zazwyczaj 10 minutowy jogging lub interwały (jogging, ale o zmiennej intensywności). Trening obwodowy to intensywne ćwiczenia angażujące wiele partii mięśni: Jessica robi podczas niego wykroki, przysiady, pompki, brzuszki. Natomiast ćwiczenia mięśni środka to mięśnie tułowia, pleców i miednicy, które odpowiadają za prostą postawę. To także nasze centrum energii, z nich czerpiemy siłę. Braganza stara się tak modyfikować ćwiczenia, żeby angażować do każdego nogi i ramiona, dzięki temu przyspieszone jest spalanie kalorii, a także kształtowane są te części ciała, które Jessica często pokazuje.

Jeśli interesują cię ćwiczenia na ramiona, zobacz też, jak ćwiczy Cameron Diaz.

Złote Globy 2013 Złote Globy 2013 Agencja Wyborcza.pl

Nogi Evy Longorii

Aktorka mimo niskiego wzrostu (1,55 cm) na czerwonym dywanie prezentuje smukłą i szczupłą sylwetkę. A przecież uwielbia meksykańskie jedzenie (jest nawet właścicielką restauracji Beso). Jaki jest jej sekret? Eva ćwiczy od dawna. Kiedyś prowadziła aerobik, przez lata ćwiczyła z trenerem personalnym, a w domu ma siłownię. Teraz ćwiczy z Patrickiem Murphym, który ułożył dla niej trening, który skupia się na nogach i pośladkach.

Eva przyznaje, że nie lubi treningu kardio i stara się go uniknąć. Nie biega, nie lubi ćwiczyć na orbitreku eliptycznym. Lubi natomiast ćwiczenia o średniej intensywności: wykroki, przysiady i wyskoki. To oczywiście nie wszystko. Eva cały czas jest aktywna: dużo pracuje, ćwiczy jogę, uwielbia szybkie spacery z psami i wspinaczkę po wzgórzach Hollywood. Aktorka uważa także, że taniec to świetny sposób na utrzymanie kondycji. Zaczyna dzień od ćwiczeń i stara się, żeby zakończyć trening o 11. Wie, że jeśli zostawi ćwiczenia na później, to prawdopodobnie ich nie zrobi w ogóle. Jeśli chcesz uzyskasz podobny efekt, jak Eva ćwicz przynajmniej 3 razy w tygodniu godzinę.

Złote Globy 2013 Złote Globy 2013 Agencja Wyborcza.pl

Brzuch Megan Fox

Megan urodziła 4 miesiące temu, a na Złotych Globach nie było śladu po ciążowych kilogramach. Aktorka nigdy nie wyglądała tak świetnie, a to zasługa jej trenera, Harleya Pasternaka, który ćwiczy także z innymi młodymi mamami: Jessicą Simpson i Hilary Duff. Harley ćwiczył z Megan przez całą ciążę. Aktorka czuła się na tyle dobrze, że aż do porodu wykonywała lekkie ćwiczenia. Aktywność w ciąży sprawia, że potem dużo łatwiej wrócić do poprzedniej sylwetki. Po kilku tygodniach od porodu Megan wróciła do treningu ? najpierw Harley zaproponował bezpieczniejsze i niezbyt angażujące ćwiczenia, potem powrócił do treningu sprzed ciąży.

Trening składał się z 5 minutowego biegania na bieżni i zestawu ćwiczeń siłowych, skupionych szczególnie na mięśniach brzucha. Jedno z takich ćwiczeń zostało nazwane przez trenera "supermenem". Megan leżała na brzuchu z rękami i nogami wyprostowanymi (ręce wyciągnięte przed siebie). Spinała brzuch i lekko unosiła nogi i ręce, po chwili powoli je opuszczała. Megan powtarzała każde ćwiczenie 20 razy, przeplatała je 5 minutowym biegiem. Aktorka ćwiczyła 3 dni w tygodniu. Kiedy wolała zostać w domu z synkiem, ćwiczyła z dvd Harley Pasternak's Hollywood Workout.

Złote Globy 2013 Złote Globy 2013 Agencja Wyborcza.pl

Pupa Jennifer Lopez

Jennifer zapoczątkowała modę na krągłości. Znana jest ze swojej pupy, ale kobiety zazdroszczą jej także umięśnionego i płaskiego brzucha i smukłych nóg. Jennifer ma najlepsze ciało w Hollywood, ale w jego ukształtowanie włożyła na prawdę dużo pracy.

Jennifer to zawodowa tancerka. Samo przygotowanie trasy koncertowej to niezły wysiłek. Myślisz, że taniec wystarczy Jennifer? Otóż nie. Aktorka i piosenkarka trenuje kickboxing, biega, 3 razy w tygodniu, trenuje oporowo (wolne obciążenia, ćwiczenia na maszynach obciążających, a także bieg ze spadochronem lub gumą oporową, który jest częścią ćwiczeń sprinterów), a do tego ćwiczy z trenerem, Gunnarem Petersonem. Gunnar skupił się na dolnych partiach ciała i zaproponował Jennifer zmodyfikowane wykroki i przysiady z obciążeniem. Nic dziwnego w takim razie, że ukończenie triathlonu w 2008 roku było dla Jennifer łatwe.

Salma Hayek Salma Hayek REUTERS/JASON REDMOND

Talia Salmy Hayek

Salma znana jest ze swojej kobiecej, krągłej sylwetki z wąską talią, którą zawsze podkreśla. Sara Shears, która trenowała z Salmą, zdradza, że musiała się dostosować do trybu życia aktorki, podróżować z nią i trenować na planie filmowym, w hotelu czy na plaży. Ćwiczenia trwały zazwyczaj około 30 minut, ale odbywały się codziennie.

Były to ćwiczenia interwałowe, intensywne, przyspieszające tętno. Sara łączyła kickboxing, ćwiczenia inspirowane tańcem, ćwiczenia z piłką fitness. Salma lubiła robić ćwiczenie nazywane "burpee". Z pozycji stojącej wykonuje się przysiad, opiera dłonie na podłodze, podskokiem wyrzuca nogi w tył, podskokiem wraca do przysiadu podpartego i z tej pozycji wyskakuje pionowo w górę. Do jej ulubionych należała także "deska" (plank). Żeby ją wykonać, trzeba unieść ciało na rękach zgiętych w łokciach, nie wypinać pośladków, tak by utrzymać ciało w idealnie prostej pozycji i wytrzymać tak, długo jak można.

Złote Globy 2013 Złote Globy 2013 Agencja Wyborcza.pl

Smukła sylwetka Seleny Gomez

Młoda aktorka i piosenkarka nie musi wkładać wiele wysiłku w kształtowanie sylwetki. Jest naturalnie szczupła i smukła, ale niedawno trochę się zaokrągliła. Selena nie mogła sobie odmówić cheeseburgerów, frytek, hot dogów, popcornu i mlecznych koktajli. To wyraźnie nie służyło jej figurze i samopoczuciu, czuła się zmęczona i pozbawiona sił. Okazało się, że tak uboga w składniki odżywcze dieta wyrządziła szkody w jej organizmie.

Selene wykluczyła fast foody i zamieniła je na ułożony przez dietetyka plan odżywiania. Zawierał chude mięso, zielone warzywa, pełnoziarniste węglowodany, zdrowe tłuszcze. Jeśli miała ochotę na coś słodkiego, zamiast czekoladowego batona, jadła kawałki jabłka lub banana z organicznym masłem orzechowym. Do tego doszły lekcje tańca, od czasu do czasu jogging, joga, a ostatnio także ćwiczenia siłowe pod okiem trenera.

Jennifer Lawrence trening Jennifer Lawrence trening popsugar.com

Plecy Jennifer Lawrence

Ciało Jennifer przeszło prawdziwą transformację podczas przygotowań do roli Katniss Everdeen w filmie The Hunger Games. Jennifer trenowała z Joe Horriganem, który wcześniej przygotowywał aktorów do ról w takich filmach, jak: Matrix, Aniołki Charliego: Zawrotnaszybkość i Savages.

Celem Joe było wysmuklenie ciała Jennifer, bez znaczącej utraty kilogramów. Ćwiczenia były intensywne. "Jennifer pracowała ze mną dwa razy dziennie. Rano robiliśmy przede wszystkim ćwiczenia zręcznościowe i biegi. Potem doszło strzelanie z łuku i ćwiczenia z kaskaderami. Wszystko po to, żeby filmowe walki, wspinanie po drzewach czy sprint przez las wyglądały, jakby przychodziły Jennifer bez trudu. Wieczorem Jennifer korzystała z rowerka stacjonarnego i ćwiczyła aerobik." zdradza trener. Nic dziwnego, że ze zwykłej nastolatki Jennifer przemieniła się w prawdziwą gwiazdę filmową i często odsłania plecy, które uważa za swój atut. Co ciekawe, aktorka nie stosowała żadnej diety. Jadła zdrowo, ale żeby skupić się na tak intensywnym treningu, nie odmawiała sobie niczego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.