Ewa Chodakowska po raz pierwszy bez makijażu: 'Dzisiaj kotku kobiety robią sobie makijaże na Kim K czy na sąsiadkę'

Ewa Chodakowska weszła na drażliwy temat. Opisała trend, który teraz często możemy zaobserwować na Instagramie - mocny, warstwowy makijaż, na który składa się konturowanie i blendowanie. Fankom Ewy promowanie naturalności się nie spodobało.
Ewa Chodakowska, Facebook Ewa Chodakowska, Facebook Ewa Chodakowska, Facebook

Ewa o malowaniu

Ewę Chodakowską najczęściej można zobaczyć w stroju sportowym, po treningu, z minimalnym makijażem. Nawet podczas sesji zdjęciowych czy oficjalnych imprez twarz trenerki nie jest przemalowana.

To właśnie w kwestii makijażu postanowiła się wypowiedzieć trenerka:

Dzisiaj kotku kobiety przestają przypominać siebie.. robią sobie makijaże na KIM K czy na sąsiadkę :) zamalowując całe swoje piękno, bo myślą, ze tylko wtedy wyglądają ŁADNIE.. tym samym kobiety, które nie malują się szablonowo, zaczynają się czuć niekomfortowo.. tak jakby natura odstawała od normy.. jaśniej się nie da..
Facebook.com, Ewa Chodakowska Facebook.com, Ewa Chodakowska Facebook.com, Ewa Chodakowska

Masce mówi nie

Ewa kontynuuje:

Ja? Na co dzień? Stawiam na makijaż tak... ale na MASKĘ NIE ?? Podkreślaj swoje cechy, nie zakrywaj swojej wyjątkowości. Nie chowaj się za makijażem.
Ewa Chodakowska, Instagram Ewa Chodakowska, Instagram Ewa Chodakowska, Instagram

Przed i po

Chyba pierwszy raz wrzucam tu fotkę kompetnie sauté .. po lewej.. bez filtra, bez grama make up'u.. Po prawej make up robiony przez @sylwiamakeup ..

Różnica jest prawie niedostrzegalna. Na obu zdjęciach Ewa wygląda świetnie!

Facebook.com, Ewa Chodakowska Facebook.com, Ewa Chodakowska Facebook.com, Ewa Chodakowska

Tylko rzęsy ma sztuczne

Tak Ewa opisała swój makijaż na co dzień:

Na co dzień maluje się sama.. wrzucam podkład, podkreślam delikatnie brwi, rzęsy jeśli nie są zrobione (te zazwyczaj są robię u @zofia_jasinska - ale nie przesadnie .. zawsze proszę o naturalny look, tak żeby nie musiec malować rzęs, co jest super wygodne przy treningu, ale żeby je było widać) .. na usta nakładam błyszczyk i lecę.. mój makijaż zajmuje mi 10 minut..
Facebook.com, Ewa Chodakowska Facebook.com, Ewa Chodakowska Facebook.com, Ewa Chodakowska

Ewa nie jest fanką konturowania

I dalej:
Wiele z Was napisało w komentarzach, ze odetchnęło z ulgą.. nie musisz się wpisywać w kanony KONTURINGU, BLENDINGU, tatuowania sobie twarzy (bez powodu).. wszystko jest z Tobą Ok ?? Jeśli dotychczas wpędzałaś się w kompleksy, z uwagi na "nie potrafię się pomalować", "bez makijażu czuje się brzydka" .. połóż temu kres! Nawet najpiękniejsza kobieta z nosem na kwintę nie wygląda dobrze ???? Pogoda ducha, to najlepsze co możesz sobie zaoferować.. dbaj o siebie przede wszystkim od wewnątrz i nie zapominaj się uśmiechać ??????
Facebook.com, Ewa Chodakowska Facebook.com, Ewa Chodakowska Facebook.com, Ewa Chodakowska

W komentarzach burza

Właśnie trochę mi tu hipokryzja zajeżdża... jak ktoś ma ochotę sobie robić maskę na twarzy to nie sobie robi. Pani chirurgicznie zaintegrowała w swoje ciało i bardzo konkretnie je zmieniła więc kto Jej w ogóle daje prawo do doradzania jak kto się ma malować. Jak ktoś ma ochotę sobie wytatuować twarz, to proszę bardzo - Tak jak się nie czepiam Pani wyborów, Tak samo się proszę odczepić od innych. Trochę konsekwencji i tolerancji dla wyborów i upodobań innych.
Śmieszy mnie ten post ?? nie każdego stać na takie kosmetyki, na zabiegi medycyny estetycznej czy zbiegi dermatologiczne. Nie każda z nas z nich korzysta. Jeżeli byś z nich nich nie korzystała na pewno tak byś nie wyglądała. Więc nie dziw się dziewczynom, które ukrywają niedoskonałości pod maską makijażu.

Ewa w ten sposób odpowiedziałam fankom na zarzuty:

Rozumiem ze od czasu do czasu fajnie jest się pobawić kredkami :) ale dzisiaj kobiety często zamalowują swoje piękno, bo trendy poszły w kierunku szablonu .. tym, które tak robią bo tak lubią ich sprawa .. próbuje dotrzeć do tych, którym się wydaje ze coś z nimi jest nie tak, bo odstają od twarzy znakowanych na pisankę .. oczywiście ze każdy zrobi jak uważa :) to jest napisane w poście :) może tym razem złapiemy się w lot ;)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.