Polskie zawodniczki Bikini Fitness podbijają arenę międzynarodową

Polki wśród topowych zawodniczek bikini na Mistrzostwach Świata w Biarritz we Francji! Poznajcie kobiety, które swoją ciężką pracą, pasją i determinacją są w stanie przełamać wszystkie bariery i osiągnąć wymarzone cele.
bikini fitness bikini fitness www.instagram.com/oliwiamojsiej/

Kadra Polski

W ostatnich czasach kategoria Bikini Fitness stała się niezwykle popularna.W związku z tym kulturystyka kobieca zaczęła powoli wymierać, a na scenach zaczęły królować sylwetki te bardziej kobiece. Obecnie możemy zaobserwować, że właśnie ta kategoria jest najbardziej liczną na zawodach sylwetkowych. Czasami potrafi ona liczyć aż 40 zawodniczek, więc wywalczenie miejsca w czołówce jest niezwykle trudne. Wymaga to nie tylko zaangażowania od strony treningu i diety, ale i również ogromnej pracy nad pozowaniem co jest kluczowe w osiągnięciu sukcesu. Ponadto zawodniczki Bikini Fitness oceniane są pod każdym względem. Niejednokrotnie o werdykcie decydują takie niuanse jak biżuteria czy zdobienia paznokci. Wiele osób zaczyna oceniać te kategorie jako pokaz piękności. Czy rzeczywiście tak jest? Według mnie te kobiety mają niezwykłą werwę i motywację. Do osiągnięcia celu są w stanie poświęcić naprawdę wiele. Dla całej reprezentacji bez dwóch zdań należą się ogromne gratulacje! 

Paula Macior Paula Macior www.instagram.com/paulamociorbikini/

Paula Macior

Paula Macior to zdecydowanie najbardziej utytułowana zawodniczka w tym sezonie. Jest ona dwukrotnym Mistrzem Polski w kategorii juniorek. Zajeła również V miejsce na Mistrzostwach Europy oraz III miejsce na Mistrzostwach Świata w Meksyku. Tym razem jej forma również była niezawodna. Wywalczyła ona III miejsce na Mistrzostwach Świata we Francji co jest ogromnym sukcesem dla Polski. Warto zaznaczyć też, że jej kategoria była najliczniejszą tych zawodów, ponieważ startowało w niej aż 27 zawodniczek. Ogromne gratulacje!

Daga Dominiczak Daga Dominiczak www.instagram.com/dagadomi_fit/

Dagmara Dominiczak

Dagmara Dominiczak w tym sezonie osiąga naprawdę ogromne sukcesy w kategorii Welness. Ze zdumieniem podziwiałam jej formę startową na Mistrzostwach Polski. Nie jest to jednak jej pierwszy sukces na arenie międzynarodowej. W tym sezonie wywalczyła już  V miejsce na Diamond Cup w Rzymie. Tym razem jej forma była na medal! Dagmara wywalczyła III miejsce w swojej kategorii. Ustała na podium z największą gwiazdą jaką jest Getta Beqa (zawodniczka zajeła I miejsce).

Katarzyna Dmochewicz Katarzyna Dmochewicz www.instagram.com/fitness.kaa/

Katarzyna Dmochewicz

Ta 36-letnia zawodniczka Bikini Fitness ma niezwykle wiele osiągnięć w kraju jak i na zawodach międzynarodowych. Gdybym chciała wymienić jej wszystkie sukcesy musiałabym napisać na jej temat oddzielny artykuł. Według mnie najważniejszymi jej osiągnięciami o których warto wspomnieć są: 

I miejsce - Mistrzostwa Polski Kielce 2017, kat. bikini fitness 160 cm
I miejsce - Diamond Cup Malta 2017, kat. bikini fitness 160 cm + srebro bikini fitness Masters open 

Tym razem również nie zawiodła naszej reprezentacji. Zajęła ona V miejsce na świecie. Jest to ogromny sukces zawodniczki. Konkurencja była naprawdę liczna. Katarzyna miała okazje walczyć o medal z naszą polską zawodniczką Paulą Macior. Obie znalazły się w TOP VI na świecie!

Żaneta Szlęzak Żaneta Szlęzak www.instagram.com/zanetasz/

Żaneta Szlęzak

Żaneta jest kolejną wysoko utytułowaną zawodniczką Bikini Fitness. Jej najważniejszymi osiągnięciami o których warto wspomnieć są: 

1 miejsce - Mistrzostwa Polski Kulturystyki i Fitness - Kielce 2014 w kat. do 169cm

2 miejsce - Mistrzostwa Polski Juniorów 2014

6 miejsce Grand Prix PEPA 2015, bikini fitness superfinał (Czechy - Opava)

Tym razem nie udało jej się dostać do TOP VI, jednak wynik jaki osiągnęła jest i tak bardzo wysoki zważając na range zawodów. Usytuowała się ona w TOP IX najlepszych zawodniczek na świecie! 

Oliwia Mojsiej Oliwia Mojsiej www.instagram.com/oliwiamojsiej/

Oliwia Mojsiej

Oliwia Mojsiej stawia swoje pierwsze kroki na scenach Bikini Fitness, a już osiąga naprawdę wielkie sukcesy. Zawodniczka dzięki swojej ciężkiej pracy i pomocy niezastąpionego trenera Grzegorza Kępy znalazła się w TOP IX kategorii Bikini Fitness +172cm. Ogromne gratulacje! W tej młodej zawodniczce drzemie ogromny potencjał. Czekamy na kolejne sukcesy, które są tylko kwestią czasu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.