Tak wygląda ulubiony trening Julii Wieniawy i spala prawie 500 kalorii w 40 minut!

Julia Wieniawa ćwiczy już ze mną i Myfitness prawie 2 tygodnie. To dobry moment, żeby pokazać wam, jak wygląda jej ulubiony trening. Jeżeli wydaje wam się, że piosenkarka lubi niewymagające ćwiczenia, to jesteście w błędzie! Jedno z ulubionych ćwiczeń Julii to... Sprawdźcie!
Tak wygląda ulubiony trening Julii Wieniawy i spala prawie 500 kalorii w 40 minut Tak wygląda ulubiony trening Julii Wieniawy i spala prawie 500 kalorii w 40 minut Myfitness.pl

Tak wygląda ulubiony trening Julii Wieniawy i spala prawie 500 kalorii w 40 minut!

Julia Wieniawa ćwiczy już ze mną i Myfitness prawie 2 tygodnie. To dobry moment, żeby pokazać wam, jak wygląda jej ulubiony trening. Jeżeli wydaje wam się, że piosenkarka lubi niewymagające ćwiczenia, to jesteście w błędzie! Jedno z ulubionych ćwiczeń Julii to... Sprawdźcie!

Wszystkie treningi Julii odbywają się w siłowniach McFit. 

Liny Liny Myfitness.pl

Liny

To jedno z najlepszych spalaczy tkanki tłuszczowej - liny. Niestety nie w każdej siłowni można je znaleźć, ale większość studiów McFit, w których ćwiczmy ma je w swoim asortymencie. Na początku podchodziłam do nich z dystansem, bo wydawało mi się, że jest jeszcze za wcześnie żeby wprowadzać je do naszego planu treningowego. Okazało się jednak, że nie tylko Julia jest w stanie je wykonać, ale robi to na najwyższych obrotach i widać, że taki wysiłek sprawia jej naprawdę przyjemność. Podczas wykonywania tego ćwiczenia średnio jesteśmy w stanie spalić 100 kalorii przez 5 minut!

Martwy ciąg z kettlebell Martwy ciąg z kettlebell Myfitness.pl

Martwy ciąg z ketllebell

Trening z ketllebell już od jakiegoś czasu zdobywa szerokie grono fanów. Do tego grona dołączyła również Julia. Dzięki temu, że to kolejne ćwiczenie, które angażuje wiele partii mięśniowych naraz, znowu w krótkim czasie jesteśmy w stanie spalić sporo zbędnych kalorii. Ćwicząc około minuty spalamy 25 kalorii, jeżeli wykonamy to ćwiczenie w 4 seriach mamy już o 100 spalonych kalorii mniej.

Skakanie na skakance Skakanie na skakance Myfitness.pl

Skakanka

Każdy z nas dobrze zna to ćwiczenie - skakanka. Chyba nie ma osoby, która by w dzieciństwie nie uskuteczniała tej formy aktywności fizycznej. Na początku Julka była zaskoczona, że będziemy ją wykorzystywać w naszym treningu, ale ostatecznie sprawiało jej to dużą przyjemność i co najważniejsze, znowu paliło świetnie tłuszcz! Przez około 5 minut ćwiczeń spalamy 75 kalorii.

Bieg bokserski z hantlami Bieg bokserski z hantlami Myfitness.pl

Bieg bokserski z wysokim unoszeniem kolan

Bieg bokserski to ćwiczenie, które polecam każdemu kto marzy o szczupłej sylwetce. Możemy je wykonać w domu, na siłowni, w terenie czy z dodatkowym obciążeniem w postaci hantli. My podczas treningu zazwyczaj wykorzystujemy hantle 2 kg. Bieg bokserski świetnie modeluje sylwetkę, podkręca metabolizm i spala tkankę tłuszczową. Wystarczy ćwiczyć 40 sekund żeby spalić 15 kalorii. Kiedy wykonujemy 4/5 serii spalamy prawie 75 kalorii.

Wspinaczka w wysokim podporze Wspinaczka w wysokim podporze Myfitness.pl

Wspinaczka w wysokim podporze w oparciu o steper

Pamiętam jak to ćwiczenie Julia robiła podczas pierwszego treningu. Od razu załapała ruch, wiedziała co ma robić i co najważniejsze... wychodziło jej to dobrze! Wspinaczka w wysokim podporze wydaje się być prostym ćwiczeniem i rzeczywiście tak jest. Fenomen tkwi w tym, że podczas jego wykonywania angażujemy nie tylko mięśnie brzucha, pleców, ale też barków i pośladków. Jednym słowem to ćwiczenie angażuje wszystkie partie mięśniowe! Przez około 5 minut możesz palić około 60 kalorii.

Ulubiony trening Julii Wieniawy Ulubiony trening Julii Wieniawy Myfitness.pl

Trening

Powyżej pokazałam wam ulubione ćwiczenia Julii Wieniawy, które spalają maksymalnie dużo kalorii i często wykorzystujemy je w naszych treningach. Oczywiście nie jest to cały trening, który Julia wykonuje, dlatego poniżej pokażę wam od A do Z, jak wygląda jej ulubiony (no może poza niektórymi ćwiczeniami:)) trening spalający prawie 500 kalorii w 40 minut. Tym samym udowadniamy, że trening interwałowy jest świetny dla wszystkich, którzy chcą wysmuklić swoją sylwetkę, tak jak Julka :)

 1. Rozgrzewka
 • 5 minut na orbitreku,
 • dynamiczne rozciąganie,
 • wymachy rąk w przód  i na boki,
 • przysiady,
 • wypady,
 • wypady do boku,
2. Trening
 • Liny
 • Przysiady z kettlebell
 • Skakanka
 • Bieg bokserski z wysokim unoszeniem kolan
 • Wspinaczka w wysokim podporze w oparciu o steper
 • Deska
 • Unoszenie ramion do linii barków z hantlami 4 kg
 • Pajacyki z hantlami
Julka ćwiczy przez 40 sekund, odpoczywa przez 20 sekund powtarza to 3/4 razy! Łączny czas wykonywania jednej serii to 8 minut. Kiedy wykonamy 3 serie mamy 24 minut, a 4 serie mamy 32 minut. Do tego musimy doliczyć czas rozgrzewki i czas rozciągania, o którym nie zapominamy nigdy!
Treningi Julii są realizowane na siłowni McFit :)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.