Healthy Mom by Ann - ćwiczyłam z najnowszą płytą Anny Lewandowskiej i oto efekty [TEST]

Jeszcze kilka miesięcy temu sama byłam aktywną przyszłą mamą. Kiedy świat obiegła wieść, że Ania Lewandowska i Robert spodziewają się dziecka wszyscy domyślali się, że nawet ciąży trenerka będzie bardzo aktywna fizycznie. I wcale się nie pomyliliśmy! Co więcej, Ania nagrała specjalny program treningowy przeznaczony dla wszystkich przyszłych mam, ale także kobiet, które starają się o dziecko lub pragną wrócić do formy po ciąży. Nie mogłam przegapić takiej okazji i przetestowałam najnowszą płytę Healthy Mom by Ann. Efekt? Zobaczcie sami!
Na płycie znajdziemy kilka programów treningowych (Aga Szymczak) Na płycie znajdziemy kilka programów treningowych (Aga Szymczak) Myfitness.pl

Healthy Mom by Ann - płyta

Płyta już od samego początku przyciągnęła mój wzrok, bo na okładce widzimy Anię już w zaawansowanej ciąży. To niecodzienny widok, bo na co dzień trenerka raczej nie pokazywała swojego brzuszka. To jeszcze bardziej zachęciło mnie do obejrzenia i przetestowania treningów. Na DVD znajdziemy sześć autorskich treningów Ani Lewandowskiej, wskazówki trenerki, porady ginekologa dr. Jacka Szymańskiego, a także filmik making off, czyli wszystko to co działo się za kulisami. Wszystkie programy trwają około 20 minut. Wydaje mi się, że jest to odpowiedni czas dla wszystkich mam, które często w ciąży łączą jeszcze życie rodzinne z pracą zawodową. Każdy program został tak przygotowany, by każda kobieta mogła wykonać go w domu bez pomocy specjalistycznego sprzętu.

Healthy Mom By Ann - Karate Parental to autorski trening Ani Lewandowskiej (Aga Szymczak) Healthy Mom By Ann - Karate Parental to autorski trening Ani Lewandowskiej (Aga Szymczak) Anna Lewandowska

Karate Parental

Ten trening od razu rzucił mi się w oczy. Spodziewałam się, że Ania z pewnością nawiąże do karate, które przez wiele lat czynnie trenowała. Trening Karate Parental trwa 22 minuty i przeznaczony jest dla wszystkich kobiet w II i III trymestrze ciąży. II trymestr to zazwyczaj okres, kiedy mamy najwięcej siły i mogłybyśmy góry przenosić, dlatego trening Karate Parental świetnie się tu sprawdzi. Oczywiście w ostatnim trymestrze znowu kumuluje nam się zmęczenie i niektóre kobiety niestety nie będą w stanie już wtedy ćwiczyć. Jeżeli jednak nie ma żadnych przeciwwskazań od lekarza, a kobieta czuje się na siłach bez problemu wykona ten trening.

W ciąży niezwykle ważny jest trening wzmacniający, który przygotowuje nas do porodu (Aga Szymczak) W ciąży niezwykle ważny jest trening wzmacniający, który przygotowuje nas do porodu (Aga Szymczak) Anna Lewandowska

Trening wzmacniający

Będąc w ciąży wiedziałam, że kiedy przyjdzie dzień porodu będzie mi potrzebna jak największa ilość siły. Nie bez powodu mówi się, że poród można porównać do przebiegnięcia maratonu, rzeczywiście coś w tym jest. Ania na swojej płycie zadbała także o taki trening, który przygotuje wszystkie przyszłe mamy do tego ważnego dnia. Trening wzmacniający powinien być nieodłącznym elementem wszystkich kobiet w ciąży. Dzięki niemu unikniesz obciążenia stawów, bólu pleców i w dniu porodu będziesz do niego gotowa jak nigdy.

Na płycie poza treningami znajdziemy również sekcję strechingu (Aga Szymczak) Na płycie poza treningami znajdziemy również sekcję strechingu (Aga Szymczak) Anna Lewandowska

Pozostałe treningi

Na płycie oczywiście ważną rolę odgrywają treningi podzielone na trymestry. Każda kobieta znajdzie coś dla siebie w zależności od tego na jakim etapie ciąży własnie się znajduje. Treningi są proste i przyjemne. Wszystkie panie, które dotychczas nie były aktywne fizycznie, a dopiero w ciąży chciałyby zacząć ćwiczyć mogą skorzystać z jednego z tych planów treningowych i wykonają go bez najmniejszych problemów.

Na DVD jest również dział streching. Osobiście uważam, że zaraz po treningu wzmacniającym jest to jedna z najważniejszych rzeczy, którą powinnyśmy wykonywać będąc w tym stanie. Rozciąganie z  pewnością zapobiegnie obciążeniu stawów i ogólnym bólom. Ponadto poprawi samopoczucie przyszłej mamy i wyciszy. Podczas rozciągania, kiedy dziecko czuje się bezpiecznie zazwyczaj daje o sobie znać czyli kopie (u mnie tak było zawsze).

Poza treningami Ania zadbała również o to, by na jej płycie wypowiadali się specjaliści, ginekolodzy i położnicy. Uważam, że dzięki temu płyta naprawdę wzbudza nasze zaufanie i jeszcze bardziej chcemy z nią ćwiczyć.

Na nagraniach obok trenerki widzimy inne kobiety, które nie są zawodowymi sportowcami, a mimo to każde ćwiczenie są w stanie wykonać poprawnie. To po raz kolejny udowadnia, że płyta Healthy Mom by Ann jest dla wszystkich.

Jeżeli nie ma przeciwwskazań lekarskich każda kobieta może ćwiczyć w ciąży (Aga Szymczak) Jeżeli nie ma przeciwwskazań lekarskich każda kobieta może ćwiczyć w ciąży (Aga Szymczak) Anna Lewandowska

Podsumowanie

Ćwiczyłam z każdym treningiem Ani, choć w ciąży już nie jestem i moje obserwacje są takie. Po pierwsze bez względu na to czy trenowałyśmy od zawsze czy dopiero zaczęłyśmy w ciąży jesteśmy w stanie bez problemu wykonać wszystkie plany treningowe. Nie są one długie przez co w połowie się nie nudzimy i nie rezygnujemy z nich, a ćwiczymy do końca. Po drugie wypowiedzi specjalistów to coś co urozmaica całą płytę, a to sprawia, że mamy "do niej" jeszcze większe zaufanie. Dodatkowo powiem, że niektóre porady są naprawdę przydatne, a wiele kobiet o nich po prostu zapomina. Po trzecie płyta jest bardzo dostępna cenowo. Kosztuje 29,99 czyli nie jest to bardzo duży wydatek, a jest to inwestycja na dobre kilkanaście miesięcy. Pewnie zastanawiacie się czemu kilkanaście skoro ciąża trwa tylko dziewięć. Otóż, szczerze mogę powiedzieć, że trening wzmacniający czy karate parental można z powodzeniem wykonywać nawet po urodzeniu dziecka, żeby szybciej wrócić do formy sprzed ciąży.

W ciąży nie jestem, a widzę efekty. Po tym tygodniu zauważyłam znaczna poprawę w jędrności skóry. Poza tym treningi są tak ciekawe i urozmaicone, że z płytą Healthy Mom by Ann może ćwiczyć każda kobieta. Bardzo polecam wszystkim kobietom w ciąży i tym, które już urodziły dziecko. Pamiętajmy, że ciąża to nie choroba i można być w niej aktywną mamą jeżeli czujemy się dobrze i nie mamy żadnych przeciwwskazań.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.