Pole Dance jako dyscyplina olimpijska? Oto 9 zawodniczek, które mają szansę na medal

Pole Dance to dyscyplina, która prężnie się rozwija i ewoluuje w różne odmiany, między innymi Pole Sport, który w 2020 roku ma realne szanse stać się oficjalną dyscypliną olimpijską. Oto światowej sławy zawodniczki, które być może będziemy mieli szansę oglądać podczas przyszłych igrzysk.
Pole Dance to dyscyplina, która prężnie się rozwija. Od 2003 roku zawodniczki biorą udział w Mistrzostwach Świata, ale już za 4 lata mogą mieć szansę na medale olimpijskie. A to dlatego, że jedna z odmian Pole Dance - Pole Sport w 2020 roku ma szanse stać się oficjalną dyscypliną olimpijską. Oto światowej sławy zawodniczki, które być może będziemy mieli szansę oglądać podczas przyszłych igrzysk.
 
Pole Dance to dyscyplina, która prężnie się rozwija. Od 2003 roku zawodniczki biorą udział w Mistrzostwach Świata, ale już za 4 lata mogą mieć szansę na medale olimpijskie. A to dlatego, że jedna z odmian Pole Dance - Pole Sport w 2020 roku ma szanse stać się oficjalną dyscypliną olimpijską. Oto światowej sławy zawodniczki, które być może będziemy mieli szansę oglądać podczas przyszłych igrzysk. www.instagram.com/ipsfpolesports
Rafaela Montanaro to niekwestionowana liderka w rankingu International Pole Sports Federation. To do niej należy obecny rekord świata w liczbie punktów przyznanych za jej występy podczas różnych zawodów. Swoją sportową karierę zaczęła już w wieku trzech lat, kiedy to mama zapisała ją do szkoły gimnastycznej.
<br><br>
Choć pochodzi z Brazylii, w mistrzostwach reprezentuje Stany Zjednoczone. 


Rafaela Montanaro to niekwestionowana liderka w rankingu International Pole Sports Federation. To do niej należy obecny rekord świata w liczbie punktów przyznanych za jej występy podczas różnych zawodów. Swoją sportową karierę zaczęła już w wieku trzech lat, kiedy to mama zapisała ją do szkoły gimnastycznej.

Choć pochodzi z Brazylii, w mistrzostwach reprezentuje Stany Zjednoczone. www.instagram.com/rafaelamontanaro
Polina Volchek pochodzi z Rosji, jednak w oficjalnym rankingu figuruje jako reprezentantka USA. Występuje w zachwycających choreografiach solowych, tworzy także genialny duet z Dmitrym Politovem. 
<br><br>
Znana jest pod pseudonimem artystycznym Pink Puma, który nawiązuje oczywiście do jej różowych włosów. Polina Volchek pochodzi z Rosji, jednak w oficjalnym rankingu figuruje jako reprezentantka USA. Występuje w zachwycających choreografiach solowych, tworzy także genialny duet z Dmitrym Politovem.

Znana jest pod pseudonimem artystycznym Pink Puma, który nawiązuje oczywiście do jej różowych włosów. www.instagram.com/pinkpumainc
Ruzenka Kunstyrova plasuje się na trzecim miejscu w rankingu International Pole Sports Federation. Czeszka ma na swoim koncie wiele tytułów, m.in. Mistrzyni Świata Pole Sport 2015.
<br><br>
Ruzenka często publikuje zdjęcia, na których wykonuje trudne figury akrobatyczne na przydrożnych znakach lub najzwyklejszych balustradach. Twierdzi, że można ćwiczyć wszędzie, wystarczy odrobina chęci. Ruzenka Kunstyrova plasuje się na trzecim miejscu w rankingu International Pole Sports Federation. Czeszka ma na swoim koncie wiele tytułów, m.in. Mistrzyni Świata Pole Sport 2015.

Ruzenka często publikuje zdjęcia, na których wykonuje trudne figury akrobatyczne na przydrożnych znakach lub najzwyklejszych balustradach. Twierdzi, że można ćwiczyć wszędzie, wystarczy odrobina chęci. www.facebook.com/ruzenkapoleanddancer
Erika González del Pliego Revilla uprawia sport od ósmego roku życia. Bardzo długo trenowała jazdę figurową na lodzie, jednak pięć lat temu odkryła Pole Dance i zakochała się w nim. 
<br><br>
Meksykanka w rankingu Federacji zajmuje czwarte miejsce. Erika González del Pliego Revilla uprawia sport od ósmego roku życia. Bardzo długo trenowała jazdę figurową na lodzie, jednak pięć lat temu odkryła Pole Dance i zakochała się w nim.

Meksykanka w rankingu Federacji zajmuje czwarte miejsce. www.instagram.com/erika_go_p_r
Aleksandra Bednarz to nasza duma w tym międzynarodowym towarzystwie. W branży fitness pracuje już od wielu lat, jednakże dopiero dwa lata temu zaczęła startować w zawodach Pole Sport.
<br><br>
Występy Oli możemy podziwiać w najnowszej edycji programu Mam Talent. Aleksandra Bednarz to nasza duma w tym międzynarodowym towarzystwie. W branży fitness pracuje już od wielu lat, jednakże dopiero dwa lata temu zaczęła startować w zawodach Pole Sport.

Występy Oli możemy podziwiać w najnowszej edycji programu Mam Talent. www.facebook.com/aleksandrabednarz.poledancer
Bendy Kate to Mistrzyni Świata Pole Sport z 2014 roku. Jest także znana z pięknych duetów tworzonych wraz z Sarah Scott. 
<br><br>
Ta Brytyjka to bardzo przedsiębiorcza kobieta o wielu talentach. Jej dumą jest autorski program rozciągania dla zaawansowanych. Bendy Kate to Mistrzyni Świata Pole Sport z 2014 roku. Jest także znana z pięknych duetów tworzonych wraz z Sarah Scott.

Ta Brytyjka to bardzo przedsiębiorcza kobieta o wielu talentach. Jej dumą jest autorski program rozciągania dla zaawansowanych. www.instagram.com/bendy_kate
Olena Minina pochodzi z Ukrainy. Jej droga do Pole Sportu przebiegała przez gimnastykę sportową, jazdę figurową na łyżwach i jazz. Wszystkie te dyscypliny dały jej wszechstronne przygotowanie, które bardzo szybko przekuła w pierwszy Pole Dance'owy sukces. Aktualnie znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek na świecie. Olena Minina pochodzi z Ukrainy. Jej droga do Pole Sportu przebiegała przez gimnastykę sportową, jazdę figurową na łyżwach i jazz. Wszystkie te dyscypliny dały jej wszechstronne przygotowanie, które bardzo szybko przekuła w pierwszy Pole Dance'owy sukces. Aktualnie znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek na świecie. www.instagram.com/olena_minina
Elise Dahl-Hansen z Norwegii zachwyca na swoim Instagramie pięknymi figurami wykonywanymi na tle zapierających dech w piersi widoków. Zachód słońca czy chmury odbijające się w tafli jeziora tworzą świetną scenerię dla zdjęć tej utalentowanej gimnastyczki. 
<br><br>
Elise zajęła piąte miejsce na ostatnich Mistrzostwach Świata Pole Sport, co dało jej ostatecznie siódme miejsce w rankingu. Elise Dahl-Hansen z Norwegii zachwyca na swoim Instagramie pięknymi figurami wykonywanymi na tle zapierających dech w piersi widoków. Zachód słońca czy chmury odbijające się w tafli jeziora tworzą świetną scenerię dla zdjęć tej utalentowanej gimnastyczki.

Elise zajęła piąte miejsce na ostatnich Mistrzostwach Świata Pole Sport, co dało jej ostatecznie siódme miejsce w rankingu. www.instagram.com/elised_h
Romana Zahálková to bardzo ambitna zawodniczka z Czech. Jej występy są zachwycające, jednakże Romana nie zawsze jest z siebie zadowolona. Zawsze stara się stawiać sobie wysoko poprzeczkę.
<br><br>
Zawodniczka zamyka najlepszą dziesiątkę światowych zawodniczek Pole Sport. Romana Zahálková to bardzo ambitna zawodniczka z Czech. Jej występy są zachwycające, jednakże Romana nie zawsze jest z siebie zadowolona. Zawsze stara się stawiać sobie wysoko poprzeczkę.

Zawodniczka zamyka najlepszą dziesiątkę światowych zawodniczek Pole Sport. www.instagram.com/romypoledance
Więcej o: