Kasia Maliszewska: "Parę lat temu duże ciężary mnie przerażały..." [GALERIA]

Kasia Maliszewska to instruktorka fitness, trenerka personalna i zawodniczka bikini fitness. Posiada tytuł Vice-mistrzyni Polski Bikini Fitness oraz Mistrzyni Polski i II Vice-mistrzyni Europy w tańcu nowoczesnym. Zdradziła nam, kto namówił ją do startu w zawodach.
Kasia Maliszewska to instruktorka fitness, trenerka personalna i zawodniczka bikini fitness, którą będziemy mogli spotkać na międzynarodowych targach FIWE już 8 października w Warszawie. 
<br>
<br>
Posiada tytuł wicemistrzyni Polski Bikini Fitness oraz Mistrzyni Polski i II wicemistrzyni Europy w tańcu nowoczesnym. Specjalnie dla fitness.sport.pl opowiedziała, kto namówił ją do startu w zawodach i co najchętniej zjada na swój cheat meal. Kasia Maliszewska to instruktorka fitness, trenerka personalna i zawodniczka bikini fitness, którą będziemy mogli spotkać na międzynarodowych targach FIWE już 8 października w Warszawie.

Posiada tytuł wicemistrzyni Polski Bikini Fitness oraz Mistrzyni Polski i II wicemistrzyni Europy w tańcu nowoczesnym. Specjalnie dla fitness.sport.pl opowiedziała, kto namówił ją do startu w zawodach i co najchętniej zjada na swój cheat meal. Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
'Jeszcze parę lat temu siłownia i duże ciężary zdecydowanie mnie przerażały, mimo iż w fitness klubie bywałam codziennie. Jestem instruktorką fitness i przychodząc regularnie na zajęcia, znajomy trener stwierdził, że mam potencjał, więc zaczął mnie namawiać do startu w zawodach. Początkowo zupełnie nie widziałam się w tej roli. Z czasem stwierdziłam, że żyje się tylko raz i podjęłam to wyzwanie. Tak wszystko się zaczęło.' 'Jeszcze parę lat temu siłownia i duże ciężary zdecydowanie mnie przerażały, mimo iż w fitness klubie bywałam codziennie. Jestem instruktorką fitness i przychodząc regularnie na zajęcia, znajomy trener stwierdził, że mam potencjał, więc zaczął mnie namawiać do startu w zawodach. Początkowo zupełnie nie widziałam się w tej roli. Z czasem stwierdziłam, że żyje się tylko raz i podjęłam to wyzwanie. Tak wszystko się zaczęło.' Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
'Najtrudniejsze jest trzymanie diety zwłaszcza, że spokojnie można mnie zaliczyć do łasuchów. Bardzo ciężki jest również ostatni tydzień przed zawodami. To kluczowy moment, w którym dieta jest bardzo mocno okrojona, odwadniamy się, a trening musi być zrobiony. Nie ma, że boli.' 'Najtrudniejsze jest trzymanie diety zwłaszcza, że spokojnie można mnie zaliczyć do łasuchów. Bardzo ciężki jest również ostatni tydzień przed zawodami. To kluczowy moment, w którym dieta jest bardzo mocno okrojona, odwadniamy się, a trening musi być zrobiony. Nie ma, że boli.' Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
'Po zawodach pozwalam sobie na małe co nieco, czyli cheat meal i uwierzcie mi, że najlepsze co jadłam w życiu, to pierwsze posiłki po zejściu ze sceny. Wtedy nawet zwykła kanapka smakuje nieziemsko. Później wracam do mojego normalnego trybu żywieniowego. Treningi wyglądają różnie. To zależy od tego, kiedy mam następny start. Jednak najchętniej robię ćwiczenia na pośladki, bo wiem, że po małej głodówce, która mam przed zawodami, mięśnie bardzo efektywnie chłoną wartości odżywcze.' 'Po zawodach pozwalam sobie na małe co nieco, czyli cheat meal i uwierzcie mi, że najlepsze co jadłam w życiu, to pierwsze posiłki po zejściu ze sceny. Wtedy nawet zwykła kanapka smakuje nieziemsko. Później wracam do mojego normalnego trybu żywieniowego. Treningi wyglądają różnie. To zależy od tego, kiedy mam następny start. Jednak najchętniej robię ćwiczenia na pośladki, bo wiem, że po małej głodówce, która mam przed zawodami, mięśnie bardzo efektywnie chłoną wartości odżywcze.' Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
Kto jest największym wsparciem dla Kasi? 'W trakcie przygotowań pojawiają się chwile słabości i zwątpienia, wtedy mój mąż stoi na straży i przypomina mi po co to robię, że to nie byłoby w moim stylu, tak po prostu się poddać. Nieocenione jest również wsparcie moich bliskich koleżanek, zawodniczek bikini fitness, bo tak naprawdę nikt lepiej nie zrozumie bikiniary, tak jak inna zawodniczka. A jak potrzebuję jeszcze więcej motywacji, oglądam prestiżowe zawody i podziwiam sylwetki innych zawodniczek, a to daje mi niesamowitą energię.' Kto jest największym wsparciem dla Kasi? 'W trakcie przygotowań pojawiają się chwile słabości i zwątpienia, wtedy mój mąż stoi na straży i przypomina mi po co to robię, że to nie byłoby w moim stylu, tak po prostu się poddać. Nieocenione jest również wsparcie moich bliskich koleżanek, zawodniczek bikini fitness, bo tak naprawdę nikt lepiej nie zrozumie bikiniary, tak jak inna zawodniczka. A jak potrzebuję jeszcze więcej motywacji, oglądam prestiżowe zawody i podziwiam sylwetki innych zawodniczek, a to daje mi niesamowitą energię.' Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
Marzysz o startach w zawodach? Oto, co doradziłaby ci Kasia.'Oczywiście polecam starty w zawodach. Mi bardzo dużo dały. Jestem teraz odważną i pewną siebie kobietą, która doskonale czuje się w swoim ciele. Wiem, że wszystko jest możliwe, tylko trzeba pokonać granice, które stawiamy sami w swojej głowie. Mam niesamowite wspomnienia i już dziś się cieszę, że będę mogła chwalić się przed swoimi wnukami, że mają taką odjazdową babcię. Poznałam świetnych ludzi, a nawet przyjaciół i zaczęłam się w pełni realizować się zawodowo.' Marzysz o startach w zawodach? Oto, co doradziłaby ci Kasia.'Oczywiście polecam starty w zawodach. Mi bardzo dużo dały. Jestem teraz odważną i pewną siebie kobietą, która doskonale czuje się w swoim ciele. Wiem, że wszystko jest możliwe, tylko trzeba pokonać granice, które stawiamy sami w swojej głowie. Mam niesamowite wspomnienia i już dziś się cieszę, że będę mogła chwalić się przed swoimi wnukami, że mają taką odjazdową babcię. Poznałam świetnych ludzi, a nawet przyjaciół i zaczęłam się w pełni realizować się zawodowo.' Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
Jak często trenuje Kasia? 'Ćwiczę w systemie dwa dni treningu siłowego i jeden dzień wolny. Bardzo długo nie wykonywałam treningów kardio ze względu na ilość prowadzonych zajęć fitness. Po którymś starcie w zawodach mój trener zdecydował, że jednak powinnam trening kończyć częścią kardio, co pozwoliło mi spalić więcej tkanki tłuszczowej.' Jak często trenuje Kasia? 'Ćwiczę w systemie dwa dni treningu siłowego i jeden dzień wolny. Bardzo długo nie wykonywałam treningów kardio ze względu na ilość prowadzonych zajęć fitness. Po którymś starcie w zawodach mój trener zdecydował, że jednak powinnam trening kończyć częścią kardio, co pozwoliło mi spalić więcej tkanki tłuszczowej.' Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
'Staram się nie jeść przetworzonych produktów, pieczywa, makaronów, nie piję żadnych słodzonych napojów. Moja dieta opiera się na spożywaniu kasz, ryżów, płatków gryczanych i jaglanych, batatów, jajek, chudego mięsa i ryb i dużej ilości warzyw. Moje śniadania są białkowo-tłuszczowe, kolejne posiłki składają się z białka, węglowodanów i tłuszczu, a ostatni posiłek jest węglowodanowo-tłuszczowy.  Biorąc udział w zawodach sylwetkowych dieta ma kluczowe znaczenie, dlatego ważę poszczególne składniki przed ich spożyciem. Dzięki temu mam kontrolę nad wyglądem sylwetki.' 'Staram się nie jeść przetworzonych produktów, pieczywa, makaronów, nie piję żadnych słodzonych napojów. Moja dieta opiera się na spożywaniu kasz, ryżów, płatków gryczanych i jaglanych, batatów, jajek, chudego mięsa i ryb i dużej ilości warzyw. Moje śniadania są białkowo-tłuszczowe, kolejne posiłki składają się z białka, węglowodanów i tłuszczu, a ostatni posiłek jest węglowodanowo-tłuszczowy. Biorąc udział w zawodach sylwetkowych dieta ma kluczowe znaczenie, dlatego ważę poszczególne składniki przed ich spożyciem. Dzięki temu mam kontrolę nad wyglądem sylwetki.' Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
Czy sporty sylwetkowe są kontuzyjne? 'Wykonuję bardzo intensywne treningi, więc zdarzają się niekiedy kontuzje i wtedy szukam ratunku u mojego znakomitego fizjoterapeuty Daniela Demkiewicza, który według potrzeb rozmasowuje, nastawia, okleja tempami (naklejenie na bolące partie ciała taśm o strukturze i parametrach przypominających skórę) bądź nakłuwa igłami. Jeśli nie jestem tuż przed zawodami robię chwilę przerwy od treningów, tak aby ciało mogło się w pełni zregenerować.' Czy sporty sylwetkowe są kontuzyjne? 'Wykonuję bardzo intensywne treningi, więc zdarzają się niekiedy kontuzje i wtedy szukam ratunku u mojego znakomitego fizjoterapeuty Daniela Demkiewicza, który według potrzeb rozmasowuje, nastawia, okleja tempami (naklejenie na bolące partie ciała taśm o strukturze i parametrach przypominających skórę) bądź nakłuwa igłami. Jeśli nie jestem tuż przed zawodami robię chwilę przerwy od treningów, tak aby ciało mogło się w pełni zregenerować.' Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
'Na co dzień prowadzę zajęcia fitness oraz treningi personalne. Tak spełniam swoje marzenia i realizuję się zawodowo.' 'Na co dzień prowadzę zajęcia fitness oraz treningi personalne. Tak spełniam swoje marzenia i realizuję się zawodowo.' Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
'Ze względu na mój charakter pracy, w wolnej chwili raczej staram się regenerować ciało. Jednak jeśli mam okazję aktywnie spędzać wolny czas, to zdecydowanie wybieram rower, a zimą jeżdżę na ukochanym snowboardzie.' 'Ze względu na mój charakter pracy, w wolnej chwili raczej staram się regenerować ciało. Jednak jeśli mam okazję aktywnie spędzać wolny czas, to zdecydowanie wybieram rower, a zimą jeżdżę na ukochanym snowboardzie.' Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
'Najlepiej się relaksuję z rodziną i znajomymi, dzięki którym ładuję baterie. Uwielbiam z nimi przebywać, rozmawiać, chodzić do kina i teatru, siedzieć nad Wisłą. Jak tylko pozwala mi na to czas, chętnie opuszczam Warszawę i jadę zwiedzać świat. Kocham podróżować.' 'Najlepiej się relaksuję z rodziną i znajomymi, dzięki którym ładuję baterie. Uwielbiam z nimi przebywać, rozmawiać, chodzić do kina i teatru, siedzieć nad Wisłą. Jak tylko pozwala mi na to czas, chętnie opuszczam Warszawę i jadę zwiedzać świat. Kocham podróżować.' Katarzyna Maliszewska (www.instagram.com/kasia_m_fitness)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.