"Na problemy najlepsze jest kardio!". Oto 10 rzeczy, których uczymy się od Khloe Kardashian

"Strong Looks Better Naked", pierwsza książka Khloe Kardashian, to trochę autobiografia, trochę przewodnik, książka z przepisami i wskazówkami treningowymi. Imponuje nam metamorfoza Khloe, dlatego wyciągnęłyśmy 10 rzeczy, których może się od niej nauczyć.
khloe kardashian khloe kardashian khloe kardashian

1. Kiedy nie radzisz sobie z problemami, idź poćwiczyć

Pierwsza zasada, którą możemy wdrożyć w życie - na kłopoty najlepszy jest trening. Khloe przeszła przez burzliwy związek z uzależnionym od narkotyków koszykarzem - Lamarem Odomem i kiedy sytuacja ją przerastała, odwiedzała siłownię. Ona była dla niej odskocznią, miejscem, gdzie schodził z niej stres.

Kiedy terapeuta zapytał gwiazdę, jak udaje jej się nie wracać w ich rozmowach do przeszłości, odpowiedziała: "Kardio!"

Khloe Kardashian nago na okładce książki. Czym się podzieliła w niej z fanami?

instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian

2. Pokochaj swoje ciało. Bez względu na swoją wagę

Khloe zawsze czuła się dobrze w swojej skórze. Nawet wtedy, kiedy media nazywały ją najbrzydszą (i najgrubszą) z Kardashianek.

"Czułam się tak dobrze w swoim ciele, bo ono podkreśla moją osobowość. Byłam wesołą dziewczyną, którą trudno złamać. Nie myślałam nigdy o swojej wadze tak jak inne dziewczyny w moim wieku"

Khloe codziennie wykonuje inny trening. Jej trener stara się nie przyzwyczajać ciała do tego samego rodzaju ćwiczeń. Khloe codziennie wykonuje inny trening. Jej trener stara się nie przyzwyczajać ciała do tego samego rodzaju ćwiczeń. Khloe Kardashian/ Complex Magazine

3. Określ realny cel

Brzuch jak J.Lo? Ramiona jak Cameron Diaz? OK, jeśli podobają ci się te aktorki. Dla Khloe jednak wygląd nigdy nie był priorytetem. Chciała po prostu być zdrowa i lepiej się poczuć. Zaczęła ćwiczyć coraz więcej, bo zauważyła, ile radości jej to przynosi.

Na pytanie, czy ma określony cel, do którego mają ją ćwiczenia zaprowadzić, odpowiedziała "Tak, ćwiczę dla życia!" Trudno w to uwierzyć, oglądając zdjęcia Khloe z sesji dla Complex Magazine (przykład powyżej).

instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian

4. Pij wodę i zieloną herbatę. Zobaczysz efekty szybko

O piciu wody słyszałaś na pewno nie raz. Khloe przekonuje, że woda, oprócz oczywistych zalet, jak nawodnienie organizmu, stabilizuje nastrój, pomaga pozbyć się huśtawek emocjonalnych, uspokaja... Chyba czas się przekonać, czy to prawda?

Jeśli nie lubisz smaku wody, do dzbanka czy szklanki dodaj plasterki cytrusów, ogórka albo zioła. Tak przygotowaną wodę trzymaj zawsze w zasięgu ręki.

glamour.com/khloe kardashian lodówka glamour.com/khloe kardashian lodówka glamour.com/khloe kardashian lodówka

5. Traktuj ciało jak laboratorium i sprawdź, jakie produkty działają

Nie ma jednej diety dla każdego. Nie możemy też cały czas testować nowych sposobów na odchudzanie, bo to niszczy organizm, spowalnia metabolizm i przestawia nasz wewnętrzny mechanizm na... odkładanie tłuszczu.

Dlatego - wzorem Khloe - zacznij się uważnie przyglądać, jak twoje ciało reaguje na to, co mu dostarczasz. Wraz z wiekiem wzrasta nietolerancja laktozy i glutenu. Może to właśnie po mleku masz wzdęcia i brzuch jak balon?

instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian

6. Kiedy ci się nie chce, myśl o tym, jak będziesz się czuć po ćwiczenich

Każda z nas zna to uczucie... Każda wymówka jest dobra, żeby nie pójśc na siłownię i każda inna perspektywa, nawet sprzątanie mieszkania czy zostanie po godzinach w pracy wydaje się nagle bardzo zachęcająca.

Sposób Khloe na treningowego lenia to przypominanie sobie tego wspaniałego uczucia "po". Khloe pisze, że czuje jak każda cząsteczka stresu wtedy z niej schodzi.

instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian

7. Planki są super

Podobnie jak przysiady i wykroki. Najważniejsze w treningu są nogi. I to nie tylko według Khloe. Wielu trenerów powtarza, że nogi i pupa są najtrudniejsze do wytrenowania. Jeśli one zacznął zmieniać wygląd, to zobaczysz, jak reszta ciała: brzuch czy ramiona też się zmieniają.

Ulubione ćwiczenia Khloe to: przysiady, wykroki i planki, czyli podpór przodem (zwane też deską).

Khloe Kardashian w 2015 roku Khloe Kardashian w 2015 roku Instagram.com/khloekardashian

8. Zapomnij o wadze. Na zawsze!

Schowaj do szafy albo oddaj komuś, kogo nie lubisz. Domowa waga po prostu nie oddaje tego, co się dzieje w twoim ciele. Nie pokazuje proporcji mięśni do tłuszczu i do wody. Jeśli ważenie się to twoja obsesja, zapisz się na wizytę do dietetyka albo idź do klubu fitness, gdzie wykonywane są pomiary składu ciała. Tam przez twoje ciało przepłynie prąd, dzięki któremu te proporcje zostanąokreślone, dietetyk opowie, jak należy odczytywać dane. A do domu zabierzesz dokładną rozpiskę, którą możesz sobie codziennie studiować.

Możesz też, wzorem Khloe, zrobić sobie detoks od wagi i... sprawdzać, jak leżą na tobie ubrania. W ten sposób zobaczysz, jak się zmienia twoje ciało.

instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian

9. Słowo: dieta wyrzuć ze swojego słownika

"Przecież dieta, z ang. , zawiera w sobie słowo ... pisze przerażona Khloe i tłumaczy, że kiedy przestawiamy się na tryb odchudzania na samym początku skazujemy się na porażkę. Nie pozwalamy sobie na czerpanie przyjemności z ulubionego jedzenia, a to sprawia, że mamy na nie jeszcze bardziej ochotę!

Dlatego lepiej jeść regulanie i zdrowo i obserwować, jak nasze ciało reaguje na posiłki. A na słodycze czy fast food pozwalać sobie raz na jakiś czas.

instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian instagram.com/khloekardashian

10. Naucz się widzieć dobro w ludziach

Bez względu na to, co złego ci się przytrafiło w życiu, dostrzegaj dobro i pozytywne aspekty. Tylko wtedy, według Khloe, będziesz szczęśliwa.

To nie sytuacje, które nam się przytrafiają określają to, kim jesteśmy, ale sposób, w jaki sobie z nimi radzimy.

I jeszcze jedno: nie warto dążyć do ideału. Ważny jest rozwój i bycie lepszym od siebie z wczoraj.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.