Muzyka do treningu i ćwiczeń

Nie potrzebujesz pobudzającego napoju czy suplementu, by na siłowni dać z siebie wszystko. W roli "dopalacza" świetnie spisuje się muzyka: rytmiczna, głośna, z inspirującym do działania tekstem.

Dołącz do nas na Facebooku

Ciężki dzień, a czeka cię jeszcze trening? Nie pijasz kawy ani energizerów? Nie zażywasz pobudzających suplementów diety? Często wystarczy dobry muzyczny kawałek, najlepiej z dobrym beatem i ciekawym tekstem. Właściwie dobrany, potrafi obudzić w człowieku bestię - a tego właśnie na treningu nam trzeba!  

Zastanawiałeś się, czemu na siłowniach zawsze gra głośna muzyka? To oczywiste: jej zadaniem jest wprawić ćwiczących w lepszy nastrój. Trening na siłowni bywa bowiem monotonny i żmudny, a początkującym wydać się może wręcz nudny. Dlatego dodatkowa motywacja do ćwiczeń jak najbardziej się przyda.

Muzyka da wsparcie między seriami ćwiczeń osobie trenującej solo. Sam jestem zwolennikiem takiego treningu - nie lubię ćwiczyć w grupach, bo za długo czeka się na potrzebny sprzęt, a błahe rozmowy sprawiają, że trening często niepotrzebnie się przedłuża. Przed kolejną serią niektórzy lubią się wyciszyć, inni przeciwnie: lubią "naładować się mocą". Nieważne, do jakiej grupy ty należysz - muzyka pomoże ci osiągnąć cel. Nie wierzysz? Sam się o tym przekonaj.

Muzykę najlepiej dobrać samemu. Zgraj ją na odtwarzacz i weź ze sobą dobre słuchawki, by zagłuszyć to, co leci akurat na siłowni, bo nie zawsze puszczają tam to, co człowiekowi odpowiada. Osobiście nie spotkałem siłowni -- a ćwiczyłem w kilku - w której puszczano by lubiany przeze mnie ostry rock albo death metal!

Garść propozycji - do wypróbowania na najbliższym treningu:

Kanye West/Daft Punk - Stronger
Jay Z - 99 Problems
2Pac - Hit Em Up
50 Cent - Gotta Make It to Heaven
System of a Down - D.A.R.T.
Survivor - Eye of the Tiger
Audioslave - Gasoline
30 Seconds to Mars - Edge of the Earth
Disturbed - Down with the Sickness
Linkin Park - Numb
Ozzy Osbourne - No More Tears

...oraz inne świetne kawałki tutaj:Fora pękają w szwach od muzycznych propozycji - warto je przejrzeć, bo można trafić na coś ciekawego, czego się wcześniej nie znało, a co się spodoba i pobudzi nas na siłowni. Udanego poszukiwania idealnych kawałków!

Zaglądaj też na Forum SFD.

Czytaj również:


Zaplanuj treningi razem z nami. Ekspert radzi. >>