Jak pielęgnować wrażliwą skórę dłoni?

Temperatury powyżej 10 stopni na plusie zdecydowanie zachęciły nas do zrzucenia zimowych rękawiczek. Zobaczmy, co się pod nimi skryło...

Wrażliwe dłonie a czynniki wewnętrzne

Jeśli przez całą zimę - nasze dłonie były odpowiednio zadbane i chronione - pewnie będą wyglądać równie pięknie, jak zawsze. Gdy jednak zdarzało nam się, w mroźny poranek, wyskoczyć w pośpiechu bez rękawiczek, nasze dłonie kostniały na lodowatej kierownicy samochodu lub na przystanku autobusowym - możemy zauważyć tego skutki. Do tego dochodzą inne czynniki zewnętrzne, np. częsty kontakt z wodą, środkami czyszczącymi. W efekcie nasza skóra może być wysuszona, czasem nawet popękana. Wysuszeniu mogą towarzyszyć zaczerwienia. No i do tego jeszcze ta nieprzyjemna szorstkość. Pamiętajmy, że odwodniona, nienatłuszczona skóra szybciej się zestarzeje. A dłonie potrafią być bezlitosnym świadectwem naszej metryki...

Dłonie naszą wizytówką

Chcielibyśmy, by dłoń była miła, delikatna i miękka w uścisku. Można to osiągnąć, rozpoczynając regularną pielęgnację odpowiednimi kosmetykami. A jakie są te odpowiednie? Te, które zawierają duże stężenia naturalnych, roślinnych substancji naprawczych i odżywczych.Oleje, ekstrakty, masła odnowią nasze dłonie na wiosnę. Już kilka aplikacji wystarczy, by poczuć różnicę. Co powinno znaleźć się w Twoim kremie?

Olej słonecznikowy - kojarzy się głównie z kuchnią, ale ten tłoczony na zimno z pestek słonecznika, ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Zawiera natłuszczającą lecytynę i wiele witamin. Mimo, że to olej - nie pozostawia tłustej warstwy i szybko się wchłania. Dobrze wzmacnia bariery naskórkowe. Dobrze nawilża, wygładza, działa przeciwzapalnie, łagodząco. Co ciekawe - jest też naturalnym filtrem przeciwsłonecznym - co ma znaczenie np. przy dłoniach skłonnych do przebarwień, na których czasem wiosną i latem pojawiają się plamki.

Olej kokosowy - to ratunek dla odwodnionych, przesuszonych dłoni, dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych. Olej kokosowy jest też kolejnym naturalnym filtrem UV. Wspomaga również gojenie i spowalnia starzenie się skóry i cudownie wygładza. Hamuje powstawanie plamek.

Olej z wiesiołka - zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe, pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia. Olej z wiesiołka ma zdolność kumulowania się w głębszych warstwach skóry, zapobiegając jej wysychaniu. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Opóźnia procesy starzenia, usuwając toksyny i wymiatając wolne rodniki.

Masło awokado - bardzo dobrze się wchłania i szybko rozpoczyna swe dobroczynne działanie. Cenne zwłaszcza, gdy nasza skóra wysuszyła się tak bardzo, że pojawiła się już nieprzyjemna siateczka pęknięć. Masło awokado naprawi ją i zregeneruje dłonie. Wzmocni barierę lipidową. To właśnie to masło zalecane jest również w pielęgnacji tak podatnych na wysuszenia miejsc jak łokcie, kolana i stopy.

Masło z oliwek - oprócz cennych, nasyconych kwasów tłuszczowych, zawiera też wspomnianą wyżej lecytynę oraz skwalan. Skwalan jest naturalnym składnikiem naszej skóry oraz sebum. Silnie nawilża i regeneruje, działa też antyoksydacyjnie. Z wiekiem, jego ilość maleje. Warto więc pamiętać o dostarczaniu go z zewnątrz.

Kwas hialuronowy - to naturalny, organiczny związek chemiczny występujący u człowieka w tkance łącznej, w skórze, stawach, ciałku szklistym oka, pępowinie oraz w ścianach naczyń krwionośnych. Jest substancją bardzo cenioną w kosmetyce i bardzo uniwersalną.W skórze kwas hialuronowy występuje w głębszych warstwach, gdzie razem z włóknami kolagenu i elastyny tworzy system podporowy. Bardzo silnie wiąże wodę, dlatego nawilża skórę od wewnątrz, nadaje jej jędrność i gładkość. Niestety tutaj też - z wiekiem - jego ilości ubożeją i by utrzymać młodość i świeżość - musimy go naszej skórze dostarczyć.

Ekstrakt z cytryny - ma właściwości odkażające. Poza tym ładnie rozjaśnia skórę dłoni.

Naturalna witamina E - wygładza, ujędrnia, natłuszcza i nawilża, działa przeciwstarzeniowo. Musi być jednak zastosowana w odpowiednio wysokim stężeniu. Więc, choć jest spotykana dość powszechnie w kosmetykach - nie każdy zawierający nią produkt, będzie działał tak samo skutecznie.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji dłoni

Gdy nasze dłonie są w wyjątkowo złym stanie - warto zrobić sobie ciepłą maseczkę - dobrze nasmarować balsamem wieczorem i nałożyć rękawiczki. Potem położyć się smacznie spać. Rano - gwarantowana duża poprawa.Na co dzień trzeba pamiętać, aby nie myć dłoni w zbyt gorącej wodzie oraz nie używać wysuszających płynów czy mydeł do pielęgnacji. Najlepsze będą mydła naturalne, powstające w procesie zmydlania olejów roślinnych. Takie są np. mydła Hand Made od PAT&RUB.

Naturalne oleje, masła i ekstrakty roślinne można znaleźć w Balsamach do rąk PAT&RUB . Znajdziemy tam wszystkie, powyżej wymienione oraz wiele innych - w zależności od rodzaju. W pielęgnacji chodzi o to, by przynosiła wymierne efekty, ale też o czystą przyjemność. A przyjemność to m.in. aromaty! Każdy balsam PAT&RUB pachnie inną nutą. Dla przykładu - w Relaksującym balsamie odpręży nas aromatyczny olejek z trawy cytrynowej, który również wygładzi i oczyści skórę. W Rewitalizującym zaś pobudzi nas olejek cytrynowy, a ekstrakt z żurawiny znakomicie zregeneruje dłonie. Do wyboru - aż 9 naturalnych kompozycji, w tym męska - pachnąca ziołami i cedrem.

Dla ułatwienia dotarcia dobroczynnych substancji - warto zastosować peeling do dłoni. Kremowy Peeling do Dłoni HOME SPA doskonale usuwa martwy naskórek, oczyszcza i nawilża. Drobinki z bambusa i pestek moreli w kremowej emulsji złuszczają skutecznie i przy czym przyjemnie masują. Naturalny peeling zawiera masło shea, znakomicie nawilżające skórę oraz kojący sok aloesowy. Ekstrakt z goji i naturalna witamina E zwalczają wolne rodniki. Piling pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną ekologicznych olejków eterycznych.

Kosmetyki naturalne PAT&RUB można kupić w sklepie internetowym www.patandrub.pl .

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Agora SA