Althleisure - sportowy trend, który podbija ulice. Postaw na wygodę i komfort!

Althleisure to trend, który rozwija się bardzo szybko, zdobywając wielką popularność na całym świecie. Styl ten przewiduje noszenie sportowych ubrań nie tylko podczas aktywności fizycznej, ale także na co dzień.

Jeszcze do niedawna spodnie dresowe i legginsy noszone były jedynie na siłownie, a buty do biegania służyły jedynie do... biegania. Współcześnie ubrania sportowe nosimy już nie tylko podczas ćwiczeń, ale także na co dzień. Mężczyźni coraz częściej do pracy zakładają trampki, a kobiety zamiast eleganckich garsonek wybierają bluzy i legginsy. Coraz większą uwagę zwracamy na wygodę i komfort codziennego życia, mniejszą wagę przywiązując do eleganckiego wyglądu czy sztywnych zasad dress codu.

Buty do biegania nie tylko na trening

Współcześnie buty do biegania nie pełnią już swojej pierwotnej funkcji. Kobiety kupują wygodne obuwie sportowe z zamiarem noszenia go na co dzień, a nie tylko na siłownię. Obecnie firmy produkujące profesjonalne buty treningowe nie skupiają się już tak bardzo na aspektach technicznych, więcej uwagi poświęcając walorom estetycznym. Teraz obuwie sportowe musi być przede wszystkim modne i stylowe, ponieważ zakładamy je każdego dnia. Również noszenie legginsów poza salą fitness przestało budzić kontrowersje. Ten kiedyś jedynie sportowy element garderoby, dziś z powodzeniem zastępuje klasyczne spodnie, stając się podstawą wielu casualowych stylizacji. 

Kolaż / Źródło: www.nonagaya.com, autor: brak informacji / Materiały partnera
Kolaż / Źródło: www.nonagaya.com, autor: brak informacji / Materiały partnera

Do biura na luzie

Trend althleisure widać również w stylizacjach do pracy. W biurach coraz bardziej odchodzi się od sztywnego dress codu, a pracownicy mają prawie całkowitą dowolność w kompletowaniu służbowych zestawów. Jeszcze nie tak dawno temu było nie do pomyślenia, by pojawić się w firmie w podartych jeansach, luźnym T-shirtcie i butach sportowych. Teraz taki outfit nikogo nie dziwi. Ważne jest jednak, by podążając za tym trendem, robić to z umiarem. Sportowe i eleganckie ubrania powinny być łączone przy zachowaniu odpowiednich proporcji - nadal nie wypada bowiem przyjść w dresie na rozmowę kwalifikacyjną. 

Kolaż / Źródło: www.fleaingfrance.com, autor: brak informacji / Materiały partnera
Kolaż / Źródło: www.fleaingfrance.com, autor: brak informacji / Materiały partnera

Sportowo i kobieco

Niektórzy uznają trend althleisure za mało kobiecy. Bluzy, spodnie dresowe, buty sportowe - to elementy, które rzekomo zamiast podkreślać nasze atuty, sprawiają tylko, że upodabniamy się do płci przeciwnej. Nic bardziej mylnego. Nawet w sportowych ubraniach każda z nas może wyglądać zmysłowo i seksownie. Wystarczy tylko pamiętać o dobieraniu odpowiednich fasonów, które skutecznie podkreślą nasze mocne strony. Warto zrezygnować z workowatych, luźnych spodni treningowych na rzecz legginsów, czy bardziej dopasowanych modeli. Również kolorystyka jest tu bardzo istotna - nie należy ograniczać się jedynie do odcieni szarości i czerni. Pastelowe kolory i stylowe, złote dodatki wzbogacą nasze stylizacje i nadadzą im bardziej kobiecy wymiar.

Kolaż / Źródło: www.beautyandfashionideas.com, autor: brak informacji / Materiały partnera
Kolaż / Źródło: www.beautyandfashionideas.com, autor: brak informacji / Materiały partnera

Zobacz więcej ubrań w tym stylu!

Więcej o: