Strój na fitness - dlaczego warto w niego zainwestować?

Strój na fitness powinien nie tylko nam się podobać, ale także zadbać o nasz komfort podczas ćwiczeń. Czy warto inwestować w coraz to nowsze kolekcje z jeszcze dziwniejszymi technologiami? Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Wygoda przede wszystkim

To, za co płacimy w ubraniach sportowych to nie zgodność z trendami, ale (teoretycznie) najnowsze technologie. Na przykład, aby ograniczyć liczbę szwów w koszulkach termicznych (potocznie "oddychających" - jeszcze do nich wrócimy), firmy wykorzystują specjalne maszyny, które umożliwiają szycie ich w taki sposób, by tworzyły jedną całość. Końcowe zszywanie to tylko doszycie rękawów. Takie koszulki powinny przylegać do ciała, lekko je uciskając, nie mogą być luźne - chodzi o to, byśmy czuli się tak, jakby ich wcale nie było. Taki efekt jest zamierzony i wypracowany poprzez zastosowanie wspomnianych technologii szycia. Dodatkowe atuty takich ubrań to elastyczność. Stroje muszą być elastyczne, by nie ograniczały żadnych ruchów.

Materiał też jest bardzo ważny

Materiały wykorzystywane przy produkcji takiej odzieży są również wyjątkowe. Każda marka ma na nie swoją nazwę. Przede wszystkim chodzi o zastosowanie takiego rodzaju syntetyków, które ułatwiają oddychanie i odparowywanie potu. Pamiętajmy, że bawełna mocno chłonie wodę i, co za tym idzie, koszulka przy dużym wysiłku jest kompletnie mokra. Korzystając z tzw. odzieży termoaktywnej, czy też termicznej powinniśmy pamiętać o tym, by nie używać antyperspirantów, ponieważ zaburzają naturalne pocenie się, co szkodzi nie tylko nam ale także negatywnie wpływa na koszulkę, która do takiego procesu została przystosowana.

Trwałość i niezawodność

Firmy specjalizujące się w produkcji odzieży termicznej wciąż ulepszają swoje produkty. Niektóre z nich, poza kwestią mody i wygody, zadbały również o poprawę wydolności przy ćwiczeniach. Jak to jest możliwe? Producenci twierdzą, że umożliwia to szycie ich w taki sposób, by tworzyły jedną całość. Dodatkowo, zwracają uwagę na to, że mocno stabilizujące i przylegające tkaniny powodują zmniejszenie ilości zbędnych drgań w mięśniach. A to przekłada się na zmniejszenie niepotrzebnego obciążenia. Jedna z firm dla udowodnienia trwałości materiału oraz siły szwów w koszulce, wykonała eksperyment i jako linkę holowniczą wykorzystała swoją koszulkę. Samochód drgnął delikatnie i powoli ruszył natomiast koszulka sprawiała wrażenie wyjątkowo mocnej, choć była mocno rozciągnięta. Co więcej, po zakończonym pokazie wyglądała dokładnie tak samo jak przedtem.

Dlaczego warto?

Jestem zdania, że każdy, kto uczęszcza na siłownię, powinien spróbować choć raz ćwiczeń w specjalnej koszulce. Po pierwsze są bardzo wygodne. Komfort podczas treningu to ważny aspekt, ale nie jedyny. Koszulki termiczne mogą być niewiele droższe od bawełnianych, ale są za to o wiele trwalsze. Zakupiona dwa lata temu koszulka do tej pory zachowuje swoje właściwości, nie wyciąga się, nie blaknie. Możecie je kupić w sklepach sportowych albo chociaż przymierzyć i poczuć różnicę.

 

Zdjęcie Nike spodnie sportowe damskie OBSESSED CAPRI 621717-064 Zdjęcie PUMA koszulka sportowa damska SCRIPT LOGSLEEVE TEE 821639-08 Zdjęcie REEBOK koszulka sportowa damska EASYTONE COTTON TEE Zdjęcie ROGELLI spodnie do biegania RUN EMNA
Nike spodnie sportowe damskie PUMA koszulka sportowa damska REEBOK koszulka sportowa damska ROGELLI spodnie do biegania damskie
Sprawdź ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info