Przez tydzień byłam na diecie pudełkowej. 6 powodów, dla których ją polubiłam [TEST]

Dieta pudełkowa, czyli zdrowe posiłki na cały dzień ma coraz większą rzeszę zwolenników. Dlaczego? Ponieważ nie musimy spędzać godzin w kuchni, a kurier codziennie dostarcza świeże dania pod wskazany adres. Przez tydzień testowałyśmy catering dietetyczny SpokoBOX i sprawdziłyśmy, czy jakość posiłków odpowiada ich cenie.

Dietę pudełkową testowałam przez pięć dni i codziennie o godzinie szóstej rano kurier pukał do drzwi ze świeżutkimi posiłkami. Nie ukrywam, że zawsze dostawałam inne dania, więc tym większa była moja ciekawość, co dostanę kolejnego dnia.

Catering dietetyczny: skąd narodził się pomysł?

Nieustanna praca i pośpiech sprawiają, że bardzo trudno jest nam trzymać się zdrowej diety. Niestety brakuje nam czasu, aby zaplanować i zrobić posiłki na cały tydzień tym bardziej, że powinniśmy zjadać minimum cztery dziennie. Właśnie stąd narodził się pomysł diety pudełkowej, którą możemy zamówić nie wychodząc z domu, a kurier dostarczy jedzenie pod wskazany adres.

Za co polubiłam dietę pudełkową?

1. Nie musiałam robić zakupów spożywczych.

Dzięki temu, że otrzymujesz gotowe posiłki (łącznie z przekąskami w ciągu dnia) nie musisz się martwić, że twoja lodówka świeci pustkami. Posiłki, które otrzymasz wystarczą ci na cały dzień, bez konieczności podjadania.

2. Nie musiałam gotować.

Zdecydowanie ten argument do mnie przemawia. Choć jak twierdzą inni gotowanie zajmuje jedynie 30 minut dziennie, nie jest to prawdą. Musimy do tego doliczyć czas przygotowania składników i sprzątania po gotowaniu.

ZOBACZ: 6 tuczących produktów, które powinnaś zacząć jeść

3. Codziennie dostawałam różne posiłki.

Jeżeli czasami zachodzisz w głowę, co mogłabyś przyrządzić na posiłek, to catering dietetyczny jest stworzony dla ciebie. Codziennie dostaniesz inne dania, dzięki czemu twoje posiłki przestaną cię nudzić.

4. Dostawałam posiłki prosto do domu.

Nie musisz się martwić, że nie zdążysz na czas odebrać swoich posiłków. Kurier dostarczy pudełka pod wskazany adres i o odpowiedniej godzinie.

5. Dieta dostosowałam do swoich potrzeb.

Sama wybierasz, jaki rodzaj posiłków chciałabyś otrzymywać: czy zależy ci na utracie kilogramów czy budowaniu tkanki mięśniowej. Co więcej, możesz wybrać dodatkowy wariant do diety: niski indeks glikemiczny, wegetariańska czy bezglutenowa. Możesz również wskazać produkty, za którymi po prostu nie przepadasz.

6. Posiłki zabierałam ze sobą do pracy.

Dania znajdują się w szczelnie zapakowanych pudełkach, dzięki czemu możesz je wziąć ze sobą wszędzie: do pracy, na trening czy w podróż. Pudełka są jednorazowe, więc po zjedzeniu posiłków nie musisz ich myć i zabierać z powrotem do domu.

Marlena Ciborowska fitness.sport.plMarlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl Marlena Ciborowska fitness.sport.pl

Dieta pudełkowa SpokoBOX - test diety Fit

Przystępując do testu diety pudełkowej określiłam dokładnie swoje oczekiwania oraz tygodniową aktywność fizyczną. Z uwagi na to, że nie zależało mi na utracie wagi, lecz zbudowaniu tkanki mięśniowej, zdecydowałam się na dietę fit, o zawartości 2200 - 2500 kalorii. Dodatkowo wybrałam opcję o niskim indeksie glikemicznym.

Na co dzień nie sprawdzam kaloryczności oraz objętości swoich posiłków. Odżywiam się zdrowo, jedząc kilka posiłków dziennie z wykluczeniem żywności przetworzonej, fast foodów i kolorowych napojów. Po otrzymaniu pudełek z posiłkami byłam bardzo zadowolona z doboru produktów. Okazało się, że bardzo podobne posiłki jadałam dotychczas.

POZNAJ: 5 powodów, dla których warto jeść nasiona chia

Jak wyglądał mój tydzień z dietą pudełkową?

Codziennie otrzymywałam pięć różnorodnych posiłków, o wskazanej przeze mnie kaloryczności i niskim indeksie glikemicznym. Oto niektóre posiłki z mojego menu:

1. Śniadania: twarożek z warzywami, kiełkami i chlebem żytnim, owsianka z bananami, omlety jajeczne z fasolką.

2. Przekąski: zapiekanka owsiana z jabłkami, melon z suszoną żurawiną, sałatka owocowa, sałatka warzywna z kulkami amarantusowymi, warzywa z dipem jogurtowym, koktajl bananowo-szpinakowo-pomarańczowy.

3. Obiad: spaghetti, zapiekanka mięsna z brokułami, gulasz z ciecierzycą i pieczarkami, roladki z kurczaka z kaszą pęczak.

4. Kolacje: sałatka warzywna z tofu, zupa krem z białych szparagów z soczewicą, tarta z jarmużem, sałatka z soczewicą i morwą białą z sosem bazyliowym.

Wszystkie pudełka były oznaczone etykietą z nazwą posiłków (śniadanie, obiad, przekąską), z godziną spożycia oraz dokładnym ich składem. Co więcej, uwzględniono ewentualne alergeny, które mogą się znaleźć wśród produktów oraz datę spożycia posiłków. W związku z tym, że mój dzień zaczyna się wcześnie rano, a kończy wieczornym treningiem, miałam inne godziny spożycia posiłków niż te podane na opakowaniach.

Zgodnie z informacją na etykiecie posiłki powinnam spożywać w następujących godzinach:

9.00 śniadanie

11.00 przekąska

13.00 obiad

15.00 przekąska

18.00 kolacja

spokoboxspokobox spokobox spokobox

Zdecydowanie przeceniłam swoje możliwości. Okazało się, że dieta była dla mnie zbyt kaloryczna. Nie byłam w stanie zjeść do końca niektórych posiłków ze względu na ich objętość. Zdecydowanie czułam się najedzona i nie odczuwałam głodu i chęci podjadania innych produktów, jak na przykład słodyczy.

Catering dietetyczny: podsumowanie

Korzystanie z diety pudełkowej to zdecydowanie doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, prowadzących aktywny tryb życia i starających się utrzymać zdrową dietę. Przygotowane posiłki odpowiadają naszemu zapotrzebowaniu kalorycznemu oraz gustom smakowym. Możemy wskazać produkty, na które jesteśmy uczuleni lub których po prostu nie lubimy.

Przed wyborem odpowiedniego programu żywieniowego warto skorzystać z konsultacji psychodietetycznych. Dzięki temu specjalista pomoże wybrać nam odpowiedni program do naszych potrzeb. Unikniemy wtedy zbyt małej lub zbyt dużej kaloryczności naszych posiłków.

Dzięki codziennie dostarczonym posiłkom, nie musiałam poświęcać czasu na gotowanie oraz szukanie ciekawych pomysłów na dania. Co więcej, każdego dnia otrzymywała różne dnia zarówno na śniadania, obiady, kolacje i przekąski. Dzięki szczelnym opakowaniom mogła posiłki wszędzie ze sobą zabrać, nawet na siłownię.

Jedyne nad czym warto się zastanowić przystępując do diety pudełkowej to jej cena. W zależności od wybranego programu oraz długości trwania diety, dziennie musimy przeznaczyć około 65 złotych. Co oznacza, że miesięcznie (nie licząc weekendów) musimy zapłacić około 1300 złotych. Gotując samodzielnie oraz sporadycznie jedząc na mieście nie wydaje takiej sumy pieniędzy. Oczywiście płacimy tu za luksus jedzenia dostarczanego prosto do domu.

SPRAWDŹ: 7 produktów, które zlikwidują zbędny tłuszcz

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA