Magia hawajskiej przyjemności

Lomi Lomi  jest masażem o prastarej tradycji i łączy się z hawajską filozofią. Jego dobroczynne działanie doceniono na całym świecie. Również w Polsce cieszy się on coraz większą popularnością.

Lomi to hawajskie słowo oznaczające masaż. Można je tłumaczyć również jako ugniatanie, uciskanie, dotyk kocich łapek, otwieranie się na miłość. Powtórzenie tego słowa wzmacnia jego znaczenie i podkreśla wyjątkowość. Ten typ masażu uwalniać ma pozytywną energię oraz wywoływać uczucie zadowolenia i błogości. Wykonuje się go na całym ciele, ale także na otaczających go ciałach energetycznych. Charakterystyczne w tej technice jest to, że masażysta porusza się tanecznymi ruchami, masując nie tylko dłońmi ale i przedramionami.

Aby zrozumieć uzdrawiające założenia masażu Lomi Lomi warto wspomnieć kilka słów na temat hawajskiej filozofii życia nazywanej Huna. Hawajczycy są przekonani, że wszystko na świecie jest żywe i ściśle ze sobą powiązane. W dawnych czasach masaż wykonywali Kahuni - starożytni strażnicy wiedzy tajemnej i systemu uzdrawiania. Hawajscy szamani łączyli masaż ze świętym tańcem. Hawajska praca z ciałem odzwierciedla się poprzez ruchy i rytm. Lomi Lomi Nui jest świątynną wersją masażu stosowaną jako rytuał przejścia, otwarcia na nowy etap życia. Miał służyć zarówno uzdrawianiu jak również głębokiej osobistej transformacji. W trakcie masażu możemy doświadczyć głębokiego kontaktu z własnym ciałem, uczuciami i duszą. Można więc powiedzieć, że jest to niezwykła, oczyszczająca i uzdrawiająca podróż. Odnajdujemy w niej elementy natury wysp Pacyfiku: kołyszący ruch palm, rytm fal uderzających o brzeg, ciepło, powiew wiatru. Z tymi właśnie elementami kojarzyć ma się masaż Lomi Lomi.

Według hawajskich wierzeń zdrowie to swobodny, płynny ruch energii w ciele. Jeśli coś tę energię blokuje, należy się tego pozbyć. Hawajczycy wierzą też, że nasze komórki mają pamięć wielu różnych życiowych doświadczeń, również tych złych związanych ze stresem i napięciem. Jeśli pozwolimy się im gromadzić, powstać mogą trwałe blokady, które pogarszają samopoczucie. Charakterystyczne płynne ruchy stosowane w Lomi Lomi, w połączeniu z pracą na głębokich tkankach i wszystkich stawach, mają uwalniać wiele warstw napięcia i stresu, a tym samym przywracać harmonię na poziomie połączonych ze sobą: ciała, umysłu i duszy. Lomi Lomi jest nazywany masażem "kochających rąk". Istotą jego siły uzdrawiającej jest przekazanie w ruchach rąk akceptacji, głębokiego szacunku i miłości. Masażysta powinien być w pełni skoncentrowany na masowanej osobie. Dzięki łączeniu masażu z krokami tańca hula i technikami oddechowymi zapewnia się wysoki poziom energii w trakcie całej sesji. Masaż odpręża, a specyficzne ruchy pozwalają dotrzeć do najgłębiej położonych partii mięśni, by bezboleśnie uwolnić z nich napięcie. Taka wyrafinowana praca z ciałem (również głową i twarzą), odpowiednio dobrane olejki aromatyczne i muzyka dają uczucie relaksu, zwiększają elastyczność mięśni i stawów i poprawiają ogólne samopoczucie. Od kilku lat masaż Lomi Lomi zyskał ogromną popularność na całym świecie, również w Polsce. Dziś wiele gabinetów ma go w swojej ofercie. Czas trwania zabiegu to 90 minut. Cena masażu wynosi około 150-200zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.