Jeżeli robisz TE rzeczy, to nic dziwnego, że nie możesz schudnąć!

Pilnujesz diety, starasz się jeść zdrowo, a zbędne kilogramy ani drgną? Możliwe, że popełniasz właśnie TE błędy, które sprawiają, że nie możesz schudnąć.

 

.

 

1. Sięgasz po dietetyczne napoje gazowane

Wydaje ci się, że nie szkodzą, bo praktycznie nie mają kalorii? Jesteś w błędzie! Pite regularnie źle wpływają na nasz organizm - wywołują uczucie pełności i mogą doprowadzić do uzależnienia od... słodzików! Z kolei słodziki sprawiają, że masz jeszcze większą ochotę sięgnąć po prawdziwy cukier...

2. Nie zjadasz kolacji

Błędem jest jedzenie do godziny 18. Wszystko zależy od tego, o której godzinie chodzisz spać. Jeżeli kładziesz się o północy, śmiało kolację możesz zjeść o 21! Rezygnując z kolacji sprawiasz, że zwalnia twój metabolizm, a organizm zaczyna odkładać tłuszcza na zapas.

3. Wykluczyłaś z diety tłuszcz

Nawet na diecie tłuszcz jest niezbędny! Żeby schudnąć, w twoim codziennym menu musi znaleźć się każdy element obecny w piramidzie żywienia. Zamiast rezygnować całkowicie z jedzenia tłuszczów, staraj się wybierać te zdrowe! Oliwa z oliwek czy olej rzepakowy, w rozsądnych ilościach, z całą pewnością ci nie zaszkodzą!

4. Pożegnałaś się z węglowodanami

Jeśli zależy ci na utracie wagi, musisz dostarczać organizmowi energię, której najwięcej znajduje się właśnie w węglowodanach. Pamiętaj o tym, by wybierać te złożone: razowy chleb, pełnoziarnisty makaron, brązowy ryż, kasze.

5. Jesz zbyt małe śniadanie

Nigdy nie opuszczaj śniadania i staraj się, by było one zdrowe i pożywne! Pamiętaj, że to ono zapewnia ci energię niezbędną na resztę dnia. Śniadanie pomaga utrzymać zdrowie i figurę!

6. Pijesz za mało wody

Woda oczyszcza organizm, zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie i napędza nasz metabolizm! Wypijaj minimum 2 litry czystej wody dziennie, a zyskasz gładką i promienną cerę, i wspomożesz odchudzanie!

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ.