Sposób na gładką skórę? Wybierz regularny peeling!

Cykl odnowy naskórka trwa 28 dni. W tym czasie wytwarzane są nowe komórki. By skóra była gładka - niezbędne jest złuszczenie jego zrogowaciałej warstwy. I w tym właśnie pomaga nam peeling.

Peeling usuwa zewnętrzne, martwe warstwy naskórka. Częściowo rozluźniają połączenia między komórkami, ułatwiając ich złuszczanie. Peelingi występują pod trzema postaciami: fizycznym, chemicznym, oraz enzymatycznym. Kosmetyk jest w stanie zdziałać cuda, jeśli jest odpowiednio dobrany do rodzaju skóry i regularnie stosowany (przynajmniej raz w tygodniu). Oprócz usuwania obumarłego naskórka, oczyszcza zablokowane pory, zapobiega powstawaniu zaskórników, sprawia, że skóra staje się gładsza, bardziej jędrna oraz poprawia się jej ukrwienie. Peeling stymuluje również skórę do szybszej regeneracji.

Peeling mechaniczny

Peeling mechaniczny świetnie sprawdza się w pielęgnacji ciała. Zawiera drobinki ścierne, usuwające zrogowaciały naskórek. Często są to zmielone pestki winogron, moreli czy rozdrobnione łupinki orzecha włoskiego. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie ulegają rozpuszczeniu w kontakcie z wodą. Inaczej dzieje się z drobinkami cukrowymi czy kryształkami soli, które polecane są do peelingu skóry bardziej wrażliwej. Podczas kontaktu z wodą drobinki ścierne stopniowo ulegają rozpuszczeniu, a składniki odżywcze zawarte w preparacie, wnikają w skórę, pozostawiając ją głęboko nawilżoną, miękką i lekko natłuszczoną. Większą ostrożność należy zachować przy stosowaniu peelingów solnych, bowiem mają one silniejsze właściwości złuszczające i bardziej ingerują w strukturę naskórka, niż produkty cukrowe, dlatego istnieje ryzyko, że podrażnią wrażliwą skórę. Dogłębnie usuwają martwy naskórek jednocześnie poprawiając krążenie i dotleniając skórę.

peeling

Peeling Ujędrniający Pat&Rub możesz stosować codzienne, pod prysznicem lub na sucho - dla mocniejszego efektu. Drobinki z orzecha kokosowego i bambusa, ścierają w delikatny sposób. Dodatkowo peeling pielęgnuje skórę, dzięki ekstraktowi z zielonej herbaty i olejkom: pieprzowemu i z trawy cytrynowej. Cena: ok. 65 zł; Komórkowy Mineralny Peeling do ciała La Prairie , dzięki diamentowemu proszkowi, pyłowi z meteorytu, startemu ametystowi oraz ekstraktom z minerałów złuszcza i wygładza skórę.Cena: ok. 471 zł; Gruboziarnisty peeling normalizujący do twarzy 3 w 1 Eveline usuwa martwe komórki naskórka, odblokowuje i oczyszcza pory. Jest wzbogacony w olejek arganowy. Cena: ok. 9 zł; Żel-peeling-maska Nivea Pure Effect All-in-1 zawiera aktywny ekstrakt z magnolii o właściwościach antybakteryjnych, a Hydra IQ zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry, Cena: ok. 15 zł; Peeling enzymatyczny do skóry suchej i wrażliwej Dr Irena Eris Cleanology , dzięki zawartej w nim papainie łagodnie usuwa zrogowaciałe komórki naskórka, bez konieczności tarcia. Cena: ok. 50 zł; Peeling do stóp Fusswohl, dzięki obecności kasztanowca, olejku migdałowego, masła Shea oraz gliceryny delikatnie złuszcza i nawilża skórę stóp. Cena ok. 5 zł (w Drogeriach Rossmann)

Peeling dobierz do rodzaj cery

Do skóry tłustej odpowiednie będą peelingi gruboziarniste , zaś przy cerze mieszanej lepiej sprawdzi się ich drobnoziarnista wersja. Jeśli poszukujecie najbardziej odpowiedniego peelingu do twarzy - najlepiej postawić na enzymatyczny. Dlaczego? Ponieważ zamiast drobinek mają w swoim składzie enzymy roślinne, których zadaniem jest rozpuszczenie martwych komórek naskórka. Ponadto ich ogromna zaletą jest to, że nie powodują podrażnień związanych z mechanicznym pocieraniem. Nakłada się je dokładnie tak jak krem i spłukuje zwykle po 20 minutach.

Peeling chemiczny

Peelingi chemiczne może wykonywać jedynie wykwalifikowana kosmetyczka, bądź lekarz. Substancje chemiczne w nich występujące mają za zadanie w kontrolowany sposób ingerować w ciągłość naskórka, niszcząc jego powierzchniowe warstwy i dzięki temu usuwać przebarwienia, drobne zmarszczki czy rozszerzone pory. Pobudzają skórę do silnej regeneracji, prowadząc do powstawania nowych, zdrowych komórek. Ponadto stymulują fibroblasty, zwiększając syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra jest bardziej jędrna. Peelingi intensywnie wzmagają przepuszczalność naskórka, co zwiększa przenikanie przez niego witamin i czynników depigmentacyjnych, regulują wydzielanie sebum i wpływają leczniczo na zmiany trądzikowe.

Peeling na cellulit

Wszystkie peelingi, niezależnie czy stosowane na ciało, czy na twarz - są doskonałym sposobem na przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, gdyż pozbawienie zrogowaciałego naskórka pozwala na lepsze wchłanianie substancji odżywczych, dostarczanych w postaci balsamów, kremów czy olejków .

Warto pamiętać, by pod prysznicem wykonać również za pomocą preparatu masaż skóry. On poprawia ukrwienie skóry i wspomaga walkę z cellulitem. Warto wykonywać staranny peeling całego ciała przynajmniej raz w tygodniu lub codziennie stosować żel pod prysznic z drobinkami ścierającymi. Zobacz, jaki peeling antycellulitowy jest najlepszy .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.