Kobieta w 9 miesiącu ciąży wykonuje stanie na rękach. Czy to bezpieczne? Zobacz wideo

Chcesz zobaczyć kilka zaawansowanych sekwencji jogi? Te ćwiczenia to wyzwanie dla każdego. Będziesz w szoku, gdy zobaczysz, że wykonuje je kobieta w 9 miesiącu ciąży.

Ta kobieta z pewnością ma za sobą długą praktykę jogi. Bez problemu wykonuje stanie na rękach i nie przeszkadza jej nawet to, że jest w 39 tygodniu ciąży.

Po opublikowaniu filmiku w Internecie rozpętała się burza - "Czy to na pewno bezpieczne?" Inne młode matki z niepokojem kręciły głową podważając poczucie odpowiedzialności kobiety. Słusznie?

Żeby rozwiać wątpliwości, zdecydowano się zaczerpnąć rady u doktor Susan Cline Lucey, która jest instruktorką jogi dla ciężarnych. Pytanie brzmiało: Czy kobieta w 9 miesiącu jogi powinna wykonywać zaawansowane pozycje jogi?

"Wszystkie te pozy nie są nowe dla jej ciała, więc nie powiedziałabym, że są specjalnie złe. Kobieta nie odczuwa żadnych niestabilności, pomimo zaawansowanej ciąży." - mówi doktor Susan i podkreśla, że joga to doskonały sposób na to, by się odprężyć i utrzymać elastyczność ciała. Kobiety w ciąży powinny jednak pamiętać o swoich ograniczeniach i nie wykonywać np. przewrotów, ponieważ dodatkowy ciężar może utrudnić utrzymanie równowagi i łatwo wówczas o upadek.

Podobne wyczyny, jak te powyżej, zarezerwowane są tylko dla doświadczonych i zaawansowanych joginek!

Co o tym myślicie?

Więcej historii znajdziesz TU.