Joanna Krupa

Joanna Krupa

Joanna Krupa-Nunes - modelka, gwiazda polskich i amerykańskich wybiegów, aktorka, celebrytka.

Imię i nazwisko: Joanna Krupa-Nunes
Data urodzenia: 23 kwietnia 1979 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 170 cm
Waga: 57 kg

Joanna Krupa, córka Jolanty i Zbigniewa Krupów, urodziła się w Warszawie 23 kwietnia 1979 roku. Po pięciu latach, wraz z matką wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Mieszkała najpierw w Chicago, a następnie w Los Angeles. Jako dziecko uczyła się tańca klasycznego, ale już jako nastolatka zainteresowała się modelingiem. Trzynastoletnia Joanna została zapisana przez matkę do szkoły dla modelek. To był dobry krok w stronę kariery modelki. Z uwagi na niski jak na modelkę wzrost, Krupa występowała przeważnie w sesjach zdjęciowych. W 2001 roku pozowała w sesji do polskiej edycji CKM, a w 2005 r. znalazła się na okładce YRB. Sesje zdjęciowe z udziałem Joanny Krupy publikowane są na łamach takich magazynów jak: “FHM”, “Playboy”, “CKM”, “GQ”, “Maxim”, “Personal” czy “Viva!”. Przez wszystkie lata jej dotychczasowej kariery, pojawia się na wysokich pozycjach w różnych rankingach magazynów na całym świecie. Joanna Krupa wystąpiła w kilku filmach i serialach, brała udział w programach telewizyjnych i produkcjach reklamowych.

W Polsce została gospodynią i jurorką programu TVN Top Model (od 2010 r.), w programie “Mój pies” (2017 r.) zachęcała do adopcji zwierząt ze schronisk.
Działalność społeczna Joanny Krupy związana jest z organizacją PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), sprzeciwiającej się torturowaniu zwierząt futerkowych. W Polsce wspiera finansowo schroniska dla zwierząt.
W maju 2017 r. ukazała się książka autorstwa Joanny Krupy pt. “Psie sprawki” - zbiór wzruszających historii o psach ze schroniska.
W Polsce Joanna Krupa została uhonorowana nagrodą w plebiscycie Kobieta Roku “Glamour 2010”, była nominowana do Telekamer “Tele Tygodnia” i w plebiscycie “Viva! Najpiękniejsi”.

Jak trenuje Joanna Krupa?

Zgrabna sylwetka i piękne ciało w pracy Joanny są nieodzowne, a modelka dobrze wie jak o nie zadbać. Regularnie ćwiczy pod dyktando osobistego trenera, który specjalnie dla Krupy przygotował program obejmujący trening wytrzymałościowy i zajęcia pilates. Kilka godzin dziennie zajmuje Joannie gimnastyka i joga. Ćwiczenia rozciągające i medytacja są bardzo ważnym elementem w tym programie. Dodatkowo, cztery razy w tygodniu, Joanna ćwiczy aerobik i trenuje kick boxing. Wydaje się, że to bardzo intensywna aktywność fizyczna, ale gdy nie stosuje się specjalnej diety, trzeba spalić nadmiar kalorii trenując wytrwale.

joanna krupa