badania
-
Senna odporność
Chcesz uniknąć bólu gardła, kataru i choroby nadciśnieniowej? Łykanie witaminy C może okazać się niewystarczające.
-
Apetyt na warzywa
Naukowcy sugerują, że może istnieć sposób, aby przyzwyczaić język do smaku warzyw i w związku z tym jadać ich więcej.
-
Humor byłych palaczy
Uzależnieni od nikotyny często się tłumaczą, że sięganie po papierosa poprawia im humor i pozwala się odprężyć. Należałoby więc przewidywać, że rzucenie palenia powinno wiązać się z zasadniczym pogorszeniem samopoczucia. Czy rozstanie z nałogiem...
-
Nie obwiniaj swoich genów
Twoi rodzice i dziadkowie nie grzeszyli szczupłą sylwetką? To nie znaczy, że i ty musisz mieć nadwagę.
-
Orgazm w czasie ćwiczeń? To normalne
Trening pomaga schudnąć i dbać o zdrowie, poprawia samopoczucie i daje nadzieję na dłuższe życie. Nie każdy jednak wie, że ma także inne, zaskakujące działania.
-
Polska goni USA i Wielką Brytanię!
To ostatni dzwonek, aby zacząć dbać o siebie i własne dzieci. Naukowcy ostrzegają, że jeśli polskie rodziny nie zaczną się ruszać i rozsądnie odżywiać, za 30 lat polskie nastolatki będą tak samo otyłe jak amerykańskie i brytyjskie.
-
Chudnij we śnie
Gdy zadzwoni budzik, klepnij przycisk drzemki i pośpij chwilę dłużej. To jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej figury.
-
Legalny doping?
Można dźwigać więcej albo biegać dłużej i szybciej. Wystarczy godzinę przed wysiłkiem wypić 2 filiżanki ciemnego, aromatycznego płynu, którego ziarna można kupić w każdym sklepie!
-
Joga lepsza od aerobiku?
Naukowcy z Uniwersytetu California w San Francisco przeprowadzili badania, które wykazały, że kobiety systematycznie uprawiające jogę są bardziej zadowolone z wyglądu własnego ciała niż kobiety, które równie często ćwiczą aerobik. Wyniki badań...
-
Zdrowotna ruletka - raport
W internetowej ankiecie dotyczącej zdrowia wzięło udział pond 120 tysięcy Polaków. Wyniki są alarmujące - nie robimy nic, aby kontrolować stan swojego organizmu i zapobiegać chorobom cywilizacyjnym.
-
Joga wyszczupla!
-
Polski optymizm
Nie zawsze wyobrażenia o własnej kondycji idą w parze z konkretnymi działaniami, które mają rzeczywisty wpływ na poprawę stanu zdrowia.