Anna Mucha

Anna Mucha

Imię i nazwisko: Anna Maria Mucha
Data urodzenia: 26 kwietnia 1980 r. r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 165 cm
Waga: 53 kg

Anna Mucha to polska aktorka, prezenterka telewizyjna i celebrytka. W wieku 10 lat zadebiutowała na dużym ekranie rolą Sabinki w filmie Andrzeja Wajdy “Korczak”, a pierwszą główną rolę zagrała u Krzysztofa Tchórzewskiego w “Przeklętej”. Bardzo duże znaczenie dla kariery Anny Muchy miała rola Danki Dresner w filmie Spielberga “Lista Schindlera”. Następnie grała w polskich produkcjach, z których najważniejsze to: “Panna Nikt”, “Chłopaki nie płaczą”, “Młode Wilki”. Anna Mucha wcieliła się również w rolę Magdy Marszałek w serialu “M jak miłość” i występowała w spektaklach Teatru Telewizji (“Szara róża”, “Pracownia krawiecka”). Jako reporterka telewizyjna współpracowała z programem “Dzień dobry TVN”, a jako prezenterka prowadziła “Mucha nie siada”, w którym pokazywała interesujące miejsca naszej planety. W 2006 roku, podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie była gospodynią wieczoru, naraziła się publiczności nieodpowiednią kreacją oraz niewybrednymi komentarzami i została odsunięta od pracy przy tym wydarzeniu. Od września 2007 do lipca 2008 roku uczyła się aktorstwa w nowojorskiej szkole Lee Strasberga. Po powrocie do kraju wzięła udział w programie telewizyjnym “Jak oni śpiewają”, wraz z Rafałem Maserakiem wygrała dziesiątą edycję “Tańca z gwiazdami”, została jurorką “You Can Dance”. W 2010 roku była nominowana do nagrody w plebiscycie “Kobieta Roku Glamour 2009”, a w 2013 otrzymała tytuł “Kobieta Dekady Glamour”.
Anna Mucha jest założycielką fundacji Nauki, Kultury i Edukacji - Instytutu Kosmopolis, który ma za zadanie organizację imprez edukacyjnych i kulturalnych, konferencji, warsztatów oraz badań z zakresu ekonomii kultury i nauk humanistycznych mających wpływ na przemysł kreatywny.
Anna Mucha i aktywność fizyczna
Przez wiele lat aktorka nie zwracała uwagi na sylwetkę i wręcz twierdziła, że nie dla niej są zajęcia na siłowni i wylewanie litrów potu podczas ćwiczeń. Jednak zmieniła zdanie, gdy nadmiar kilogramów stanął na drodze jej kariery. Zaczęła odchudzanie pod okiem dietetyka, zmieniła nawyki żywieniowe, stosuje zrównoważoną dietę. Wiadomo jednak, że dieta nie będzie skuteczna, jeśli nie zostanie poparta odpowiednim treningiem. Tu do akcji wkroczył pan Piotr Łukasiak - osobisty trener gwiazdy. Przygotowany przez trenera program ćwiczeń jest bardzo wymagający ale i skuteczny. Anna Mucha trenuje trzy razy w tygodniu. Każdy trening składa się z trzech części. Pierwsza z nich to godzinny marsz na bieżni, tempo marszu dostosowane jest do wydolności organizmu i tętna ćwiczącego. Następna część to wyszczuplające ćwiczenia na macie, piłkach i drabinkach. Ostatni etap to ćwiczenia rozciągające mięśnie. Jak widać, Anna Mucha ćwiczy sumiennie i stosuje się do rad trenera, bo wymodelowała sylwetkę i wygląda wspaniale.

anna mucha

Więcej o:

anna mucha