wyspy Zielonego Przylądka

Więcej o:

• Piłka nożna. Portugalia przegrała z Wyspami Zielonego Przylądka

Choć w rankingu FIFA Wyspy Zielonego Przylądka zajmują 38. miejsce (cztery pozycje za Polską), to mało kto dawał im szanse w starciu z siódmą w tym zestawieniu Portugalią. I to mimo że wśród gospodarzy zabrakło Cristiano Ronaldo i wielu innych gwiazd. W niedzielę Portugalia pokonała Serbię 2:1 w

• XXIX Międzynarodowy Turniej Wiosnyw Gimnastyce Artystycznej

. z Białorusi, Czech, Kazachstanu, Norwegii i Rosji. Wszystkich przyciąga tu wysoki poziom zawodów. Od kilku lat wysyłanie zaproszeń do federacji stało się niepotrzebne, bo zawodniczki wiedzą, że warto być w Szczecinie. - W tym roku przyjadą do nas gimnastyczki nawet z Wysp Zielonego Przylądka - mówi Joanna

• Znokautowany Mane długo się nie podnosił z murawy. A potem geniusz!

Była 53. minuta, gdy Eduard Mendy, najlepszy bramkarz świata w 2021 roku według FIFA, złapał piłkę i błyskawicznie wykopał ją pod bramkę rywali. Vozinha, bramkarz Wysp Zielonego Przylądka, wybiegł poza pole karne i w okolicach 18. metra staranował Sadio Mane. Bramkarz obejrzał czerwoną kartkę. Nic

• RPA 2010. Gelson Fernandes - to on pogrążył Hiszpanię

, jest zarazem jego najważniejszym golem w karierze. Fernadnes do Szwajcarii trafił w wieku pięciu lat, gdy razem z matką w poszukiwaniu lepszego jutra przeprowadził się z Wysp Zielonego Przylądka do leżącego w malowniczym kantonie Valais Sionu. Jest kuzynem portugalskiego piłkarza Manuela Fernadnesa. Płynnie

• Uderzył niemal z połowy boiska. Niewiarygodne, co stało się potem [WIDEO]

stronie w grupie B są Wyspy Zielonego Przylądka. Reprezentanci tego kraju w pierwszym meczu wygrali z Ghaną 2:1, a w piątkowe popołudnie zmierzyli się z Mozambikiem. Na otwarcie wyniku w tym spotkaniu trzeba było czekać do 32. minuty. Wtedy do rzutu wolnego wykonywanego ze znacznej odległości podszedł

• Reprezentacja. Polska spada w rankingu FIFA

się Wyspy Zielonego Przylądka, Zambia i Macedonia. Prowadzenie w rankingu utrzymała Hiszpania - obecny mistrz świata i Europy. Na drugim miejscu jest Holandia, zaś na trzecie wskoczyła reprezentacja Niemiec. Współgospodarz Euro 2012, Ukraina okupuje miejsce 34. To najniższa pozycja Polaków w historii