Modelka plus size dzieli się swoimi odważnymi zdjęciami i pokazuje, na czym polega body positive

Tabria Majors to znana modelka plus size. Pomimo tego, że waży ponad 100 kilogramów, ceniona jest za swoje podejście do naturalnego piękna i kobiecości. Ostatnio znów opowiedziała o swoich doświadczeniach z body positive.

Tabria Majors to jedna z tych modelek plus size, którą obserwuje na instagramie ponad milion użytkowników. Dziewczyna dzieli się swoimi zdjęciami zarówno z sesji, jak i ze swojego życia prywatnego. W ostatnim wywiadzie dla Woman's Health zdradziła, co myśli o nurcie body positive i jakie ma podejście do swojego ciała. 

Tabria Majors opowiada o swoim podejściu do ciała 

Jak przyznaje sama Majors, jej waga wynosi obecnie nieco ponad 100 kilogramów. Modelka jednak czuje się idealnie w swoje skórze i bez obaw podkreśla to w wielu udzielonych wywiadach. Często zdarza się jej jednak spotkać z negatywną opinią społeczeństwa, które uważa, że jej ciało jest niedoskonałe i brzydkie. 

"Chciałabym nie musieć ćwiczyć tak, jak ty", "Zazdroszczę, że jesz tylko śmieciowe jedzenie i się tym nie przejmujesz" - tego typu wypowiedzi zdarza jej się słyszeć niemal codziennie.

 

Tabria jednak stara się walczyć z takimi stereotypami. Modelka jest niezwykle aktywna fizycznie i chwali się tym przy każdej okazji. Odczuwa dumę ze swojej siły, a obecnie ćwiczy intensywnie w trakcie treningów interwałowych

Jak sama przyznaje, zdarzały się jej sesje zdjęciowe, podczas których jej szczuplejsze koleżanki miały za zadanie ćwiczyć kickboxing albo wykonywać skomplikowane ruchy, a ona miała jedynie spacerować. 

Dobra, a może daj mi skakankę albo pozwól mi zrobić coś bardziej skomplikowanego? Mogę zrobić cokolwiek?

Odpowiadała wtedy zazwyczaj zniesmaczona modelka. Tabria walczy o to, by modelki plus size miały takie samo prawo reklamować odzież - czy to normalną, czy sportową - jak ich szczuplejsze koleżanki. Przez lata media nazywały tłuszcz czymś złym. Majors twierdzi, że ona jest w świecie modelingu właśnie po to, by to zmienić. 

Ruch body positive został wymyślony przez kobiety, które noszą większe rozmiary i które pragnęły akceptacji społeczeństwa dla swojego wyglądu. Dziewczyna dodaje, że dopóki marki nie zmienią swojego podejścia do wyglądu modelek na bardziej otwarte, niewiele zmieni się w kwestii akceptacji ciała w reklamie. Nawet jeśli firmy zaakceptują modelki z rozmiarem 40, to nadal będą takie, które będą nosiły rozmiar 42 i więcej. 

Dla Tabrii Majors najważniejsze jest, by pokazywać i uświadamiać inne kobiety, że każdy rozmiar jest w porządku. Wiele osób pyta modelkę o to, kto jest jej inspiracją, by być tak silną kobietą. Dziewczyna odpowiada: 

Siłę czerpię z wewnętrznych podróży. Patrzę na siebie i wyciągam wnioski. Wiele dały mi lata dorastania! 

Tabria Majors bezsprzecznie promuje ruch body positive i jest najlepszym przykładem na to, że można osiągną sukces jako modelka plus size. Modelka nieustannie walczy o zmianę podejścia firm do pluz size, a jej poczynania śledzi naprawdę wiele osób. 

 
 
Więcej o:
Komentarze (20)
Modelka plus size dzieli się swoimi odważnymi zdjęciami i pokazuje, na czym polega body positive
Zaloguj się
 • wikal

  Oceniono 33 razy 19

  42 to rozmiar bardzo normalny, nawet 44 jest niezłe. Ale sorry, przeszło 100 kg wagi oznacza rozmiar 52 albo 54. A to już fajne nie jest. No chyba że pani ma ze 190 cm wzrostu. Propagowanie otyłości też nie jest fajne.

 • hubba-hubba

  Oceniono 21 razy 11

  Dziewczyna ma bardzo nietypową budowę (a może to skutek ćwiczeń), bo jest masywna, ale proporcjonalna i nie wisi jej ani brzuch, ani tyłek. Do tego ma ładną buzię oraz nieotłuszczony podbródek i szyję. Niestety, panie "plus size" z reguły wyglądają zupełnie inaczej.

 • curious

  Oceniono 22 razy 8

  Żaden "plus size". Kobieta jest po prostu otyła.

 • bums_groin_stench

  Oceniono 33 razy 7

  Może jeszcze palenie cracku albo dawanie herą po kablach zaczniecie promować?
  Otyłość jest chorobą na którą należy bezwzględnie walczyć. Grubi ludzie są śmiertelnie chorzy, każdy kg więcej przybliża ich do przedwczesnej śmierci. Tak samo z aspektem estetycznym grube lochy są mówiąc wprost szpetne i zdeformowane.

 • my_kroolik

  Oceniono 11 razy 5

  Na wakacjach w Hiszpanii widziałem takich dosłownie setki. Niesamowicie otyłe społeczeństwo. Polacy przy nich wyglądają jak chudziaki, chociaż niestety nadrabiają dystans bardzo szybko. A ta pani jest po prostu otyła i zawijanie tego w watę słowną nic w tej kwestii nie zmieni.

 • ol69

  Oceniono 3 razy 1

  Rozumiem, że ta spasiona dziewucha lubi, gdy jej przeogromne cielsko przynosi kasę (np. z sesji zdjęciowych albo jakichś reklam instagramowych). Takiej kaszalotowatej figury nie da się lubić. Panna próbuje zaprzeczać rzeczywistości i chrzani jakieś bzdety o bodypozytywności. Brutalna prawda jest taka, że kobita wygląda po prostu koszmarnie, ma ogólnie nieciekawą figurę (wielki zad i potężne udziska), która jeszcze uległa zapasieniu. Dodajmy do tego spierniczone zdrowie. I to by było na tyle.

 • arius9

  Oceniono 5 razy 1

  Dobra, 100 kg, ale 50 kg to cycki i dupcia.

 • 64stasiek

  Oceniono 9 razy 1

  pierwsze zdjęcie świetne. Na drugim szkoda, że stopy obcięte. Głupi zwyczaj okaleczania sylwetki. Trzecie zdjęcie przeciętne. Ogólne wrażenie - duży plus.

 • saksalainen

  Oceniono 21 razy 1

  Widziałem jej profil na instagramie, ma ogromny tyłek, ale sixpack na brzuchu, i wysportowana jest.

  To nie jest "plus size" w sensie "po prostu tłusta" tylko osoba z bardzo "kobiecą" figurą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX