Blogerka pokazuje jak zmieniła się moda na kobiece ciało na przestrzeni lat. Zaskoczeni?

Obecnie kobiety marzą o wąskich taliach i ogromnych pośladkach, ale nie zawsze tak było. Cassey Ho na własnym ciele pokazała jak zmieniała się moda na kobiece sylwetki na przestrzeni lat.

Cassey Ho to influencerka i miłośniczka zdrowego stylu życia. W internecie śledzi ją prawie 1,5 miliona fanów. Dziewczyna na co dzień jest szczupła, ale postanowiła zrobić pewien eksperyment. 

Eksperyment blogerki 

W dzisiejszych czasach to duże pośladki i wąska talia są najbardziej pożądane przez kobiety, ale przecież nie zawsze tak było. Blogerka na własnym przykładzie (przy pomocy photoshopa) postanowiła zobrazować, jak zmieniały się sylwetki kobiet na przestrzeni lat. Ten widok może was zaskoczyć!

Kobiety w 2018 rokuKobiety w 2018 roku www.instagram.com/blogilates

Tak w dzisiejszych czasach chcą wyglądać kobiety. Niestety taki wygląd to nie kwestia treningu czy diety, a w większości przypadków ingerencji chirurga plastycznego. 

Kobiety w 1990-2000 r.Kobiety w 1990-2000 r. www.instagram.com/blogilates

Przerwa między nogami, duże piersi i szczupłe ciało. Tak chciały wyglądać kobiety na przestrzeni 1990 i 2000 roku. Taka sylwetka kreowana była na modelki Victoria's Secret. Modne stało się też powiększanie piersi. 

Kobiety w 1990 rokuKobiety w 1990 roku www.instagram.com/blogilates

W 1990 roku ideałem kobiecej sylwetki był tak zwany "wieszak". To właśnie wtedy kobiety chcące zostać modelkami musiały być ekstremalnie chude. Widoczne kości bioder i obojczyki były wtedy bardzo pożądane. 

Kobiety w 1950 rokuKobiety w 1950 roku www.instagram.com/blogilates

Rok 1950 to czas sylwetki a la klepsydra. Wąska talia i szerokie biodra. Jedną z kobiet, która była uważane za najseksowniejszą na świecie była Marilyn Monroe. 

Kobiety w 1920 rokuKobiety w 1920 roku www.instagram.com/blogilates

W odróżnieniu od poprzednich lat w 1920 roku najbardziej pożądaną sylwetką była ta pozbawiona jakichkolwiek krągłości. Takie ciało porównywało się do sylwetki chłopca. 

Kobiety w latach 1400-1700Kobiety w latach 1400-1700 www.instagram.com/blogilates

Kilka wieków temu kobieta powinna mieć krągłe kształty. Wystający brzuszek i szerokie biodra świadczyły o dobrobycie. W dzisiejszych czasach kobieta o takiej sylwetce nazywana jest otyłą, a kiedyś była bardzo pożądana. 

Jaka sylwetka powinna być ideałem?

Według blogerki to nasze ciało ma być naszym ideałem i nie powinniśmy dążyć do żadnej sylwetki, bo jak widać moda się zmienia. Pod zdjęciem Cassey Ho pojawiło się także przesłanie:

Proszę traktujcie swoje ciało z miłością i szacunkiem i nie poddawajcie się standaryzacji urody. Szanujcie swoje ciała, ponieważ są waszymi własnymi, doskonałymi ciałami.

A tak dziewczyna wygląda na co dzień. 

 
 
Więcej o:
Komentarze (15)
Blogerka pokazuje jak zmieniła się moda na kobiece ciało na przestrzeni lat. Zaskoczeni?
Zaloguj się
 • psitkacz

  Oceniono 10 razy 10

  Zgadzam się , choć nie z pierwszym zdjęciem - w 2017,2018 pojawiła się wirtualna rzeczywistość w postaci wydumanego na potrzeby internetu/instagrama mutanta z wielkim tyłkiem.
  Ten mutant nie jest na codzień pożądany w realnym życiu a jest jedynie awatarem z wirtualnego świata.

 • motyw4

  Oceniono 3 razy 3

  większość blogerek (i blogerów) używa fotoszopa - na zdjęciach wyglądają jak Beyonce albo Colin Farrell w realu jak Krzysztof Krawczyk...

 • pan_willy_wonka

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe że te bardziej krągłe maja już cellulit, a te chudziutkie gładką skórę...

 • black_shiva

  Oceniono 2 razy 2

  2050: kobieta z ogonem nad wielkim zadem, bez piersi, z wielgachnymi kciukami do obsługi smarturzadzeń i bardzo małą głową, oddychająca przez zasłaniającą jej twarz antysmogową burkę.

 • tu_gdzie_zomo

  Oceniono 3 razy 1

  Zadecydowanie 1950s

 • qjuma

  Oceniono 1 raz -1

  wpisz sobie w google hasło: sauna karbonowa i wyskoczy pełno stron, także to jest także potwierdzenie, że żadna to tajemnica. można kupić sobie ją do domu albo korzystać w salonach kosmetycznych.

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 14 razy -2

  Mam wzdęcia, ale radzę sobie wypuszczając gazy cieplarniane.

 • michalcosieskichal

  Oceniono 5 razy -3

  Ale w fotoszopa to ona nie umie :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX