Dzień bez samochodu. Zamień spalanie na spalone kalorie

22 września dniem bez samochodu. To idealny moment, by wykorzystać ten dzień na dodatkową aktywność fizyczną. Zamiast zwiększać spalanie w mieście, postaw na spalanie kalorii.

Choć tego dnia komunikacja jest darmowa i możesz poruszać się po mieście bez biletów, to my proponujemy postawić na inne środki transportu. Dzięki nim zrobisz coś dobrego zarówno dla siebie, jak i dla środowiska. W dodatku będziesz się przy tym dobrze bawić, a może zaangażujesz do zabawy także rodzinę i bliskich. 

Rower

Możesz postawić na swój, ale jeśli nie masz roweru, to wypożycz rower miejski. Spokojna jazda na rowerze w ciągu godziny pozwala na spalenie około 350 kalorii. To całkiem sporo, jak na przyjemną przejażdżkę po mieście. Jeśli to dla Ciebie za mało i lubisz szybką jazdę, podkręcając tempo spalisz około 550 kalorii. 

Jazda na rolkach - ile spala się kaloriiJazda na rolkach - ile spala się kalorii Pinterest

Rolki 

Jeśli umiesz jeździć na rolkach możesz spalić o wiele więcej niż na rowerze. W trakcie jazdy pracują wszystkie mięśnie nóg oraz pośladków. W dodatku zaangażowane są również mięśnie brzucha i pleców, które utrzymują stabilność oraz rąk, które dodają ci dynamiki i pozwalają zachować równowagę. W ciągu jednej godziny spalisz nawet 700 kalorii. 

Hulajnoga

Na hulajnodze może jeździć każdy. Nie musisz mieć żadnych umiejętności, by móc się na niej poruszać. Wystarczy odpychać się nogą. Choć wydawać by się mogło, że "machanie" nogą jest niewielkim wysiłkiem, to dzięki jeździe na hulajnodze w ciągu godziny spalisz nawet 300 kalorii. W dodatku zaangażujesz całe ciało, nie tylko dolne kończyny. 

spacer - ile kalorii się spalaspacer - ile kalorii się spala Fotolia

Pieszo

Sobota bez samochodu, to świetna okazja na spacer z bliskimi. Choć nie dotrzesz w ten sposób na miejsce w zawrotnym tempie, to spacer jest świetną formą ruchu. Umiarkowany spacer to około 250 kalorii w ciągu godziny. Także śmiało po drodze możesz skusić się na lody i mieć czyste sumienie!

Dzień bez samochodu w Polsce obchodzimy raz w roku. Jednak może ten dzień sprawi, że część z nas częściej i chętniej zdecyduje się na korzystanie z alternatywnych środków transportu, stawiając na aktywność oraz ekologię.