Dieta antyrakowa skutecznie zapobiega nowotworom i łagodzi objawy raka

Dieta antyrakowa to jeden z najbardziej istotnych elementów terapii, którym powinna zainteresować się każda osoba walcząca z nowotworem lub chcąca zawczasu zapobiec jego rozwojowi. Kluczową zasadą diety jest to, iż wyłączone są z niej wszelkie produkty przyczyniające się do powstawania stanów zapalnych, a także obniżające odporność organizmu.

Dieta antyrakowa: co jeść aby być zdrowym?

Będąc na diecie antyrakowej należy w pierwszej kolejności zaprzestać spożywania w dużym stopniu przetworzonych produktów takich jak pizza i inne fast foody, zupki z paczki, gotowe sosy, chipsy, cukier i słodycze oraz produkty powstałe na bazie oczyszczonej mąki. Konieczne jest także wycofanie z jadłospisu rafinowanych olejów trans (zwłaszcza słonecznikowego i rzepakowego), a zastąpienie ich znacznie zdrowszym olejem lnianym lub oliwą z oliwek.

Dieta antyrakowa wymaga ścisłej redukcji produktów odzwierzęcych – zarówno mięsa, jak i nabiału. Wyjątkiem są jedynie ryby, które wykazują dobroczynne właściwości w przypadku nowotworów. Dzieje się tak jednak tylko wówczas, gdy mowa o najmniej zanieczyszczonych gatunkach ryb morskich.

Podczas komponowania diety antyrakowej, jadłospis na każdy dzień powinien w pierwszej kolejności składać się w ogromnej ilości świeżych warzyw. Świetną skuteczność w leczeniu oraz prewencji nowotworów wykazują zwłaszcza:

1. Kapusta – zarówno, biała, czerwona, jak i pekińska
2. Kalarepa
3. Jarmuż
4. Sałata oraz roszponka
5. Korzeń imbiru
6. Czerwona papryka
7. Pomidor
8. Papryka chili – głównie za sprawą dużej zawartości unicestwiającej komórki rakowe substancji o nazwie kapsaicyna
9. Seler
10. Pietruszka i marchew

Wymienione wyżej warzywa możemy spożywać zarówno w formie surowej (sałatki, surówki), jak i poddawać obróbce cieplnej na parze. Zalecane jest również picie dużych ilości soków owocowo-warzywnych, gdyż są lekkostrawne, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku nowotworu żołądka czy jelit. Warto zadbać ponadto o to, aby dostarczyć organizmowi antynowotworowych flawonoidów. Znajdują się one obficie w przyprawach takich jak goździki oraz cynamon.

Dieta antyrakowa – przepis na zdrowie

Przykładowy przepis zalecany w diecie antyrakowej to surówka warzywna polana olejem lnianym. Do jej przygotowania niezbędne będą następujące składniki:

1. 3 duże pomidory
2. Jedna główka sałaty lodowej
4. 200 gram kapusty pekińskiej
5. 2 duże marchewki
6. Jeden seler
7. Łyżeczka soli himalajskiej
8. Ziołowa przyprawa do sałatek
9. 4 łyżki oleju lnianego tłoczonego na zimno
10. Jedna cebula

Wszystkie warzywa należy potrzeć na tarce, a następnie dodać do smaku przyprawy. Następnie wlewamy olej lniany i wszystko razem ze sobą dokładnie mieszamy. Pyszne danie antyrakowe jest już gotowe do spożycia!

Sprawdź, jakie konta na Instagramie warto śledzić, aby wreszcie zacząć jeść zdrowo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.