To ćwiczenie powinnaś robić regularnie, by wyrzeźbić większe i silniejsze pośladki (nie są to przysiady)

Budowa większych mięśni pośladkowych zdecydowanie stała się trendem w społeczności fitness. Jako trenerka muszę powiedzieć, że w ogóle się jej nie przeciwstawiam. Cieszę się, że coraz więcej osób chce zacząć ćwiczyć, niezależnie od celów, jakie nimi kierują.

Konsekwentne wykonywanie ćwiczeń o mniejszej sile, skupiających się przede wszystkim na mięśniach pośladkowych, wzmocni i pobudzi te mięśnie do pracy. Jest to ważne z kilku powodów: posiadanie aktywnych pośladków pozwoli ci poprawić wydajność sportową (bieganie, skakanie itp.), zapobiegniesz kontuzjom (zginacze biodrowe zacieśniają się i możesz odczuwać ból pleców i kolan), a twoja pupa będzie wyglądała niesamowicie.

 

Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń aktywujących jest unoszenie bioder. Wystarczy, że przescrollujesz Instagram, czy Facebooka, by się o tym przekonać Uważam, że to świetne ćwiczenie, które warto dodać do swojej treningowej rutyny, aby poprawić ogólną wytrzymałość i siłę. Nawet, jeśli jesteś osobą początkującą. 

Jak mogę uzyskać duże pośladki, ale szybko? Trening, który zrobisz w domu

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningiem, zacznij od wykorzystania jedynie ciężaru swojego ciała. Pozwoli ci to na wyuczenie się prawidłowego ruchu, zanim zaczniesz używać sztangi. 

Oto, jak wykonać glute bridge:

 

Dobierz obciążenie np. hantle, sztangę lub ciężarki. 
Na macie spoczywając na plecach z ugiętymi kolanami i stopami na podłodze. Bądź Umieść obciążenie na dolnej części brzucha (poniżej pępka i powyżej kości biodrowych). Przytrzymaj ciężar obiema rękami. Następnie unoś biodra do sufitu, napinając mięśnie brzucha i ściskając mięśnie pośladków. Przytrzymaj przez trzy sekundy. Upewnij się, że kręgosłup się nie zaokrągla, a biodra nie zwisają. 
Wróć do pozycji wyjściowej powoli opuszczając biodra do ziemi.  Wykonaj 3 serie po 12 powtórzeń.

Chcesz mieć jędrną pupę i robisz przysiady? My znamy lepsze ćwiczenia!

Rozpocznij wdrażanie tego ćwiczenia do swojej rutyny treningowej do trzech razy w tygodniu. Kiedy poczujesz się komfortowo z tym ćwiczeniem dodaj do swojego treningu hip thrusty ze sztangą . 

Skomentuj:
To ćwiczenie powinnaś robić regularnie, by wyrzeźbić większe i silniejsze pośladki (nie są to przysiady)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX