Maja Bohosiewicz myślała, że ma umięśniony brzuch, ale prawda okazała się inna. Z tym problemem zmaga się wiele kobiet po ciąży

Maja Bohosiewicz przeprowadziła na Instagramie krótkie Q&A i odpowiedziała na wybrane pytania fanów. Dowiedzieliśmy się, że gwieździe po ciąży rozszedł się mięsień prosty. Co to oznacza?

Maja Bohosiewicz posiada wyjątkowo szczupłą figurę. Aktorka nie ukrywa, że intensywnie pracuje, aby utrzymać dobrą kondycję i wysportowaną sylwetkę. Szczególną uwagę instagramowych obserwatorów gwiazdy zwraca jej płaski, często odsłaniany brzuch. Okazuje się, że wspomniana część ciała Bohosiewicz to nie tylko wyrzeźbione mięśnie, lecz także pamiątka po ciąży. O czym mowa?

Maja Bohosiewicz - figuraMaja Bohosiewicz - figura Maja Bohosiewicz - Instagram

Maja Bohosiewicz przyznała się do małej niedoskonałości po ciąży

Odpowiadając na jedno z zadanych pytań, aktorka przyznała, że na jej brzuchu można zauważyć rozejście mięśnia prostego. Czym jest ta dolegliwość? Po odpowiedź zaglądamy na instagramowy profil Małgorzaty Włodarczyk, fizjoterapeutki, która dzieli się z obserwatorkami m.in. cennymi poradami na temat zdrowej ciąży i dbania o ciało po porodzie. Gosia o przypadłości Mai Bohosiewicz wypowiada się następująco:

To rozejście prawej i lewej części mięśnia prostego brzucha (...). U kobiet często jest związane z ciążą, u każdej z nas pojawia się RMPB w większym lub mniejszym stopniu po 35. tygodniu ciąży. Jednak nie u wszystkich kobiet regeneracja następuje samoistnie. Regeneracja powinna nastąpić w ciągu 6-12 miesięcy od porodu. Oczywiście odpowiedni sposób ćwiczeń przyspieszy ten proces, szybciej wrócisz do form aktywności, które lubisz (np. biegania, skakania, robienia brzuszków), również przygotuje cię to do kolejnej ciąży

Rozejście mięśnia prostego należy trenować. Fizjoterapeutka, Gosia Włodarczyk podkreśla, że nie ma jednego dobrego sposobu na wspomniany problem. Należy jednak zwracać uwagę na technikę oddychania, odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz rehabilitację, którą poleca każdej kobiecie z tym problemem. Włodarczyk podkreśla, których ćwiczeń absolutnie unikać po porodzie, jeśli dotyczy nas rozstęp tego mięśnia, a są to:

  • klasyczne brzuszki;
  • brzuszki z rotacją "łokieć do kolana";
  • jogging;
  • trening na trampolinach;
  • plank.

Pamiętajmy zatem, aby stan ciała po porodzie skonsultować z lekarzem i dowiedzieć się, czy wymaga specjalnych ćwiczeń. Gosia zaznacza, że zdrowy brzuch, to nie taki, gdzie widać idealnie zarysowane mięśnie. Silny brzuch mamy wtedy, gdy idzie w parze z silnym kręgosłupem oraz mięśniami dna miednicy.

Maja Bohosiewicz pokazała, jak wygląda jej trening na siłowni:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.