Karolina Szostak cierpi na chorobę autoimmunologiczną? Lekarze podejrzewają Hashimoto

Podczas jednego z ostatnich wywiadów, Karolina Szostak wyznała, że ma już stwierdzoną niedoczynność tarczycy, ale istnieje także podejrzenie, że cierpi na Hashimoto. Dziennikarka nie czeka jednak z założonymi rękami już podjęła działanie.
Zobacz wideo

Karolina Szostak ma na swoim koncie jedną z bardziej imponujących metamorfoz w polskim show-biznesie. Jeszcze kilka lat temu, dziennikarka wyglądała zupełnie inaczej, jednak postanowiła zawalczyć o swoje zdrowie oraz szczupłą sylwetkę i przeszła na dietę. Swoją spektakularną metamorfozę zawdzięcza m.in. modnemu wśród gwiazd postowi dr Dąbrowskiej, który od 4 lat regularnie przeprowadza. Jakiś czas temu, na swoim Instagramie wyznała też, że poddała się badaniom genetycznym, które powiedziały dziennikarce wiele ciekawostek na temat jej ciała oraz metabolizmu:

Teraz już wiem co jeść i z jakim rodzajem treningu to łączyć. Np. mam dobrą tolerancję glutenu ale np. gen spalania tłuszczu - nieobecny, żeby podkręcić metabolizm i spalanie powinnam biegać i jeździć na rowerze. Mam również powolny metabolizm kofeiny, a uwielbiam kawę - napisała w poście Karolina.

Karolina Szostak cierpi na Hashimoto?

W jednym z ostatnich wywiadów, Karolina Szostak została zapytana o swoje problemy z tarczycą. Okazuje się, że dziennikarka cierpi na niedoczynność tarczycy, ale bada się również w kierunku Hashimoto.

Jeden lekarz mówi, że to jest tak, a drugi tak. Czekam teraz w kolejce do kolejnego lekarza, więc chciałabym określić. Niedoczynność mam na pewno, a Hashimoto to jest takie mam - nie mam. Jestem teraz od dwóch tygodni jestem na diecie dla "hashimotek" i czuję różnicę, że lepiej się czuję i czuję, że waga mi spada. Myślę, że to, co jemy ma wpływ - wyznała dziennikarka sportowa.

Czym jest Hashimoto?

Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną, a przy tego rodzaju chorobach nasz układ immunologiczny, czyli odpornościowy omyłkowo rozpoznaje własną tkankę organizmu jako obcą. Dlatego zaczyna wytwarzać przeciwciała, które zwalczają "obcą" tkankę, częściowo ją niszcząc. Skutkuje to reakcją obronną organizmu i powstaniem stanu zapalnego, w przypadku Hashimoto - zapalenie tarczycy. Hashimoto jest ostatnio gorącym tematem, który często pojawia się w mediach, gdyż coraz więcej gwiazd przyznaje, że zmaga się z autoimmunologicznym schorzeniem tego narządu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.