Jakie diety odchudzające są skuteczne? Dukana, a może kopenhaska? Znamy najlepsze sposoby na zrzucenie kilogramów

Od czego zacząć odchudzanie? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które pragną pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Co jeść, a co wyrzucić ze swojej diety? Znamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Jak schudnąć 10 kilogramów? Zazwyczaj należy wprowadzić do swojego codziennego harmonogramu regularne ćwiczenia. Co jednak z dietą? Należy wybrać taką, która da najlepsze efekty i pozwoli schudnąć. Jakie diety są skuteczne? W rankingach pojawia się wiele nazw i sposobów na szybkie odchudzanie. Jednak który z nich wybrać, by osiągnąć upragnioną wagę? 

Dieta kopenhaska - na czym polega?

Na czym polega dieta kopenhaska? Jest to stosunkowo stary sposób odżywiania. Należy go stosować przez 13 dni i jest on jasno określony. Dieta kopenhaska nie dopuszcza żadnych odstępstw od reguł i menu, gdyż oznaczają one zakończenie diety niepowodzeniem. Dieta kopenhaska całkowicie eliminuje jakiekolwiek spożywanie wszelkiego rodzaju alkoholu, słodyczy i produktów zbożowych. W ciągu dnia należy zjeść trzy posiłki, przy czym śniadanie ma być zjedzone między 8:00 a 9:00, obiad w godzinach między 12.00 a 14.00, zaś kolację przed 18.00. Dopuszczalne są jedynie 30-minutowe odstępstwa od tych wskazań.

Można zamienić obiad z kolacją. W ciągu dnia powinno się pić minimum 1,5 litra wody, a ponownie stosować tę dietę można dopiero po upływie dwóch lat. Po zakończeniu diety kopenhaskiej dobrze jest przejść na niskokaloryczną dietę, aby uniknąć możliwego efektu jojo.

Dieta Dukana - jak ją stosować? 

Dieta Dukana to dieta białkowa, która oparta jest głównie na produktach proteinowych. Restrykcyjnie  ogranicza ona węglowodany i tłuszcze. Ta dieta ma aż cztery fazy. W pierwszej z nich spożywa się wyłącznie produkty białkowe. Jest to faza uderzeniowa. Drugi etap – faza naprzemienna – to moment, w którym do diety należy włączyć warzywa. Można je spożywać razem z produktami białkowymi, jednak tylko co drugi dzień. W fazie utrwalania do jadłospisu bardzo powoli włącza się niewielkie ilości produktów zawierających złożone węglowodany oraz tłuszcze. Faza ostatecznej stabilizacji to odżywanie według zaleceń zdrowej diety, które ma na celu utrzymanie optymalnej wagi. 

Do każdego posiłku należy wypić minimum dwie szklanki wody. W trakcie pierwszych tygodni trwania diety, nie należy ćwiczyć, ponieważ organizm jest znacznie osłabiony i może się to negatywnie na nim odbić. W efekcie przede wszystkim zrzuci się zbędne kilogramy, a dodatkowo zwiększy się apetyt na owoce, pieczywo czy nawet zwykłe ziemniaki. Można w efekcie bardzo prosto podarować sobie efekt jojo. Dlatego tak ważne jest racjonalne podejście do odżywiania, także po zakończeniu stosowania tej diety. 

Od czego zacząć odchudzanie? Przede wszystkim warto przemyśleć ten proces i skonsultować go ze specjalistą. Niesamowicie ważna jest tutaj regularność i zdrowe podejście do własnego organizmu. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA!